شرکتی دانش‌بنیان محقق ساخت؛

فرآورده‌های دارویی پروبیوتیک به تولید داخلی رسید

مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان دارویی مستقر در پارک علم و فناوری پردیس گفت: فرآورده‌های دارویی پروبیوتیک در گذشته به کشور وارد می‌شد، اما ما توانسته ایم آن را بومی سازی کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ سحر بهمنی، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان دارویی مستقر در پارک علم و فناوری پردیس در مراسم رونمایی از چهار قلم داروی پروبیوتیک که در پارک علم و فناوری پردیس برگزار شد، اظهار کرد: محصولات دارویی پروبیوتیک جزو فرآورده‌های دارویی خاص به شمار می‌رود و ما خوشحالیم که توانسته ایم زیر نظر پارک علم و فناوری پردیس این دارو‌ها را تولید کنیم.

بهمنی ادامه داد: نزدیک به ۱۰ سال است که فرآورده‌های پروبیوتیک وارد بازار کشور و حوزه سلامت شده و برای سلامت سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از محصولات پروبیوتیک برای درمان بیماری‌های مربوط به دستگاه گوارش، مخاط دهان، دستگاه تنفس فوقانی، زخم معده در بزرگسالان و کودکان استفاده می‌شود و خوشبختانه ما توانسته ایم آن را در کشور بومی سازی کنیم.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان دارویی مستقر در پارک علم و فناوری پردیس تاکید کرد: نمونه‌های مشابه خارجی محصولات پروبیوتیک در بازار وجود دارد، اما از نظر قیمت بسیار بالا است و ما توانسته ایم با هزینه بسیار کمتر همین محصولات را با کیفیت برابر تولید کنیم.

وی با بیان اینکه فرآورده‌های پروبیوتیکی علاوه بر سیستم گوارشی به درمان بیماری‌های نقص ایمنی و آلرژیک هم کمک می‌کند، گفت: این فرآورده‌ها علاوه بر درمان قابلیت پیشگیری از بیماری‌ها را نیز دارند و تولید آن در کشور به صرفه جویی اقتصادی کمک می‌کند.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵:۱۴

شناسه خبر: 83121

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب