شناخت پدافند غیر عامل نیازمند به آموزش و پژوهش د خبرگزاری علم و فناوری - شناخت پدافند غیر عامل نیازمند به آموزش و پژوهش دارد/ دو حمله ناموفق سایبری آمریکا به کشور
مسئول هماهنگ کننده پدافند غیرعامل کشور

شناخت پدافند غیر عامل نیازمند به آموزش و پژوهش دارد/ دو حمله ناموفق سایبری آمریکا به کشور

مسئول هماهنگ کننده پدافند غیرعامل کشور گفت: آمریکا در یک ماه گذشته دو حمله سایبری در کشور انجام داده که ناموفق بوده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران،سردار حسین آل اسحاق در جمع خبرنگاران مازندران، در ارتباط با حساسیت‌های پدافند غیرعامل در کشور است، گفت: شناخت پدافند غیر عامل نیازمند به آموزش و پژوهش دارد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه‌ها ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه دارند و باید با کمک دانشگاه‌ها در این بخش وورد جدی داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه در حوزه اقتصادی دشمنان تهدیدات را در حال اجرایی کردن، است: تهدیدهای اقتصادی را پایش کردیم، موارد را احصا کردیم مسئولیت مقابله با تهدیدات دستگاه‌های اجرایی کشور هستند.

معاون هماهنگ کننده پدافند غیرعامل کشور با اعلام اینکه در یک ماه گذشته طی دو نوبت آمریکا عملیات سایبری علیه کشور ما انجام داده است، افزود: با گزارش گیری انجام شده متوجه شدیم که آسیب متوجه دستگاه‌های اجرایی کشور نشده است.

وی با اعلام اینکه در عرصه‌های مختلف هوشمند سازی را باید دنبال کنیم، گفت: با برگزاری رزمایش‌ها میزان آمادگی دستگاه‌ها افزایش پیدا کرده است.

وی درباره دلیل ناشناخته بودن پدافند غیرعامل، گفت: با استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها و بنگاه‌های فرهنگی کشورو رسانه‌ها موضوع پدافند غیرعامل در کشور بومی کنیم.

 آل اسحاق با اعلام اینکه دستگاه‌های اجرایی کشور منابع محدودی دارند، افزود: بیشترین دلواپسی ما برای طرح های در دست اقدام و شناخت تهدیدات نوین است.

 

آل اسحاق با اعلام اینکه منابع محدودی برای دستگاه‌ها وجود دارد، گفت: بارندگی امری طبیعی است، در مقابله با تهدیدات باید ظرفیت سازی شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر در زمینه مقابله با سیل برنامه‌ریزی داشته باشیم سیل تبدیل به نعمت می‌شود.

 

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴:۳۶

شناسه خبر: 83126

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب