پرداخت بیش از ۷۲۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی خبرگزاری علم و فناوری - پرداخت بیش از ۷۲۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در خراسان شمالی

پرداخت بیش از ۷۲۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در خراسان شمالی

مدیر صندوق کار آفرینی امید خراسان شمالی گفت: تاکنون بیش از ۷۲۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط این صندوق پرداخت شده است.


منوچهر نبی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه‌ای خراسان شمالی اظهارداشت: از خرداد ماه سال گذشته تاکنون ۷۲۴ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال تسهیلات برای ۹۳۶ طرح اشتغال روستایی و عشایری پرداخت شده است.

نبی زاده تصریح کرد: این تسهیلات سبب ایجاد اشتغال‌زایی برای ۱۵۷۷ نفر از روستاییان استان را شده است.


وی  با بیان اینکه صندوق اولویت صندوق کارافرینی امید ایجاد اشتغال و کارافرینی به ویژه در مناطق روستایی و عشایری است، افزود: تاکنون۱۰۰ درصد اعتبارات اختصاص یافته به طرح اشتغال روستایی و عشایری توسط صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.


مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی با بیان اینکه ۵۸ درصد از تسهیلات طرح اشتغال روستایی و عشایری پرداخت شده به آقایان و ۴۲ درصد به بانوان استان بوده است، گفت: بیشترین تسهیلات در بخش های کشاورزی با ۵۳ درصد، ۲۵ درصد در بخش صنعت و ۲۲ درصد به بخش خدمات پرداخت شده است.


نبی زاده با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی در زمینه حمایت از صنایع تبدیلی و طرح‌های دانش بنیان و نو ورود پیدا کرده است، افزود: متاسفانه تاکنون طرح های اشتغالزایی در استان به روش سنتی بوده است که حمایت از طرح های نو و ایجاد برند از ظرفیت های روستایی و عشایری یکی از اولویت های این صندوق است.


نبی زاده به دو طرح یک روستا یک محصول و روستای بدون بیکار اشاره کرد و ادامه داد:صندوق کارافرینی امید با اجرای این دو طرح درصدد است تا با حمایت از ظرفیت های هر روستا، پتانسیل های موجود در روستاها از جمله زعفران، گل محمدی،کشمش و سایر محصولات استان به یک برند تبدیل شوند.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶:۲۵

شناسه خبر: 83127

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب