خمیر نانویی در کنار رانندگان/ دیگر نگران بخارگرفتگ خبرگزاری علم و فناوری - خمیر نانویی در کنار رانندگان/ دیگر نگران بخارگرفتگی شیشه عقب خودرو نباشید
توسط محققان ایرانی صورت گرفت؛

خمیر نانویی در کنار رانندگان/ دیگر نگران بخارگرفتگی شیشه عقب خودرو نباشید

محققان ایرانی در جدیدترین دستاورد خود توانستند با استفاده از خمیر نقره هادی نانوساختار در شیشه عقب خودرو، رسانایی الکتریکی شیشه را افزایش داده و عملکرد گرمکن شیشه عقب خودرو را بهبود ببخشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ محققان ایرانی توانستند به تولید خمیر نانویی برای رفع بخارگرفتگی شیشه خودرو دست پیدا کنند. افزودن این خمیر به شیشه موجب هدایت الکتریکی و کاهش مقاومت شیشه در برابر الکتریسیته می‌شود؛ در نتیجه می‌توان عملکرد گرمکن شیشه عقب خودرو را بهبود داد.

مقاومت به سایش و خراش مکانیکی و کاهش مقاومت عبور جریان از خواصی است که با افزودن این خمیر به شیشه عقب خودرو ایجاد می‌شود.

رضا حبیبی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان می‌گوید: «ما تنها تولیدکننده این نوع خمیر در کشور هستیم و در حال حاضر مشتریان متعددی در حوزه خودروسازی و دیگر صنایع داریم. در سال گذشته ۲ تُن خمیر نقره به مشتریان تحویل داده‌ایم و این در حالی است که ظرفیت ما در سال ۳ تن است. در حال حاضر برای توسعه بازار، به دنبال جذب مشتریانی ازخارج از کشور هستیم و از این رو رایزنی‌هایی با یک شرکت از کشور ترکیه انجام شده و امیدواریم به زودی سفارش از سوی این مشتری ثبت شود».

حبیبی درباره فعالیت‌های شرکت های دانش بنیان می‌گوید: «ما  در حوزه فلزات گران‌بها فعالیت داریم و محصولات مختلفی نظیر خمیر، پودر و چسب در بخش فلزات گران‌بها تولید و به بازار عرضه می‌کنیم».

از جمله مزیت‌های محصول تولیدی شرکت دانش بنیان در مقایسه با نمونه‌های وارداتی می‌توان به قیمت رقابتی و کیفیت این محصول اشاره کرد، در خمیر نقره تهیه شده با پودر نانوساختار، به علت ساختار نانومتری، امکان چاپ با شابلون در خطوط با عرض میکرونی و ارتفاع میکرونی دقیق امکان‌پذیر است. در این خمیر خطوط چاپ شده لبه‌های صاف و یکنواختی را به‌وجود می آورد که در چاپ مدارهای خیلی دقیق کاربرد دارد.

شرکت دانش بنیان همچنین تولیدکننده پودر نقره نانوساختار است. پودر نانوساختار دارای سطح ویژه بالا و خلوص فوق‌العاده و اندازه ذرات کروی تقریبا یکنواخت است. این پودر به‌عنوان پیش‌ماده ساخت خمیر هادی جریان، گریس‌های انتقال جریان، رنگ‌های پوششی شیلد الکترومغناطیسی و چسب‌های هادی جریان کاربرد دارد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 83176

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب