زمینه فعالیت بیشتر شرکت های دانش بنیان فراهم شود خبرگزاری علم و فناوری - زمینه فعالیت بیشتر شرکت های دانش بنیان فراهم شود
بازدید فرمانده ناحیه سپاه بقیه الله (عج) از شرکت های دانش بنیان؛

زمینه فعالیت بیشتر شرکت های دانش بنیان فراهم شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بقیه الله (عج) شیراز و مدیر علمی این ناحیه از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری فارس بازدید به عمل آوردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در فارس؛  پارك‌های علم وفناوری به عنوان بخشي از زير ساخت‌ نوآوري در كشورها، علاوه بر این که محیطی مناسب برای توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان هستند، تأثیر مهمی نیز بر رقابت‌پذیری اقتصادی کشورها دارند. پارک‌ها با اسامی مختلف مانند پارک علمی، پارک فناوری، تکنوپولیس، پارک تحقیقاتی، پارک صنعتی، منطقه نوآوری و دیگر نام‌ها، ابزار سیاست‌هایی هستند که هدف عمومی آن‌ها تسهیل و بهبود همکاری و انتقال فناوری، به ویژه بین بنگاههای اقتصادی و پدیدآورندگان دانش مانند دانشگاه‌ها و نهادهای پژوهشی است.

 

پارک علم و فناوری فارس در شهریور ماه ١٣٨١ با استناد به مصوبۀ شورای عالی گسترش آموزش عالی، به منظور ایجاد زیر ساخت‌های مناسب، برای توسعۀ فناوری تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد.

 

رسالت راهبردى پارك علم و فناورى فارس، کارآفرینى و توسعۀ فناورى، به ویژه توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها از طریق ایجاد شرکت‌هاى کوچک و متوسط و حمایت ازآن‌ها تا تجارى کردن نوآورى‌ها است. پارك علم و فناورى فارس با سه مرکز رشد تخصصى، یک مر کز رشد فناورى جامع، هفت مرکز رشد اقمارى و نوآورى و صندوق غیر دولتى پژوهش وفناورى فارس، تلاش دارد تا محیطى مناسب براى استقرار و حضور حرفه‌اى شرکت‌هاى فناور، شرکت‌هاى کوچک و متوسط، واحدهاى تحقیق وتوسعۀ صنایع و مؤسسات پژوهشى تامین کند. پارك علم و فناورى فارس مطابق با ماموریت خود، سعى در ایجاد فرصت هاى شغلى براى فارغ التحصیلان، فرصت هاى مشاوره اى براى اعضاى هیئت علمى دانشگاه‌ها، استفاده از امکانات آزمایشگاهى، مشاوره، آموزش و رشد مؤسسات مستقر در پارك و فراهم کردن فرصت کار‌آموزى براى دانشجویان دارد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در فارس؛  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بقیه الله (عج) شیراز و مدیر علمی این ناحیه از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری فارس بازدید به عمل آوردند.

 

سرهنگ مجید علیپور در این بازدید اذعان داشت:  پارک های علم و فناوری از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که بعد از انقلاب شکل گرفتند و با حمایت از جوانان نخبه این مرز و بوم  هدایت تخصصی آنان در جهت تبدیل علم نافع به ثروت ملی تلاش های بسیاری کرده اند که این امر قابل تقدیر است و البته سایر دستگاه ها باید یاری دهنده این گونه مراکز علمی باشند.

فرمانده ناحیه بقیه الله (عج) افزود: در کشور ما ایران اسلامی صرفا انباشت ذخایر نفتی و معدنی مورد توجه نیست بلکه ما ذخایر عظیم نخبگانی را دارا می باشیم که بایستی از توان بالقوه علمی و عملی آنان به نحو احسن در جهت پیشرفت صنعت و تکنولوژی کشور بهره برد.

وی همچنین عنوان کرد: شرکت های دانش بنیان باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرند و ارگان ها از توان علمی و دستگاه های تولیدی و خدمات آنان می توانند بهترین استفاده را برده و زمینه ادامه فعالیت آنان را فراهم کنند. شرکت های دانش بنیان و اعضای متخصص آن ذخایر این کشور هستند.

 

خبرنگار: سامان معرف

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 83200

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب