مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری:

رزمایش مقابله با عملیات بیوتروریسم در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: رزمایش مقابله با بیوتروریسم در زمینه "مبارزه با عرضه خارج از شبکه سموم دفع آفات نباتی" در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از چهارمحال و بختیاری فرشید شبانی مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: رزمایش مقابله با بیوتروریسم در زمینه "مبارزه با عرضه خارج از شبکه سموم دفع آفات نباتی" در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

 

وی تصریح کرد: این سناریو با اهداف آشنایی با تهدیدات جنگ نوین (بیوتروریسم) و روش‌های مقابله با آن در راستای ارتقاء سطح دانش و آمادگی کارکنان و اقدامات مقابله‌ای در مواجهه با این‌گونه حوادث در مراکز عرضه سموم دفع آفات نباتی استان برگزار شد.

 

شبانی تاکید کرد: بیوتروریسم، بهره‌گیری از عوامل زیستی مختلف به‌منظور ایجاد ترس و وحشت و استفاده از عوامل بیولوژیک اعم از باکتری‌ها، ویروس‌ها، انگل‌ها و فرآورده‌های آن‌‌ها در جهت اهداف خصمانه است و به عبارتی دیگر بیوتروریسم سوءاستفاده از عوامل باکتریایی، ویروسی، انگلی یا فرآورده‌های آن‌ها به ‌منظور ارعاب یا هلاکت انسان‌ها (بیوتروریسم پزشکی) یا آلودگی و نابودی گیاهان یا دام‌ها (بیوتروریسم کشاورزی) است.

 

انتهای پیام/۱۰۲۶

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸:۲۹

شناسه خبر: 83260

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب