توسط دانشگاه صنعتی اصفهان؛

ششمین دوره کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران برگزار می شود

ششمین دوره کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران از ۲۹ آبان ماه تا ۱ آذرماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، ششمین دوره کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران از 29 آبان ماه تا 1 آذرماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

محسن مداح علی عضو هیات علمی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان، در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، گفت: ششمین دوره کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران درتاریخ 29 آبان ماه تا 1 آذرماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

 

حامیان کنفرانس

وی تصریح کرد: شرکت رستا فن ارتباط تهران، صنایع الکترونیک شیراز (صا شیراز)، گروه صنعتی سامان، موسسه آموزشی تحقیقاتی صنایع دفاعی، سازمان صنایع هوایی و پژوهشکده فاوا(دانشگاه صنعتی اصفهان) از حامیان اصلی این کنفرانس هستند.

 

محورهای کنفرانس

دبیر ششمین دوره کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران، ادامه داد: محورهای کنفرانس شامل پردازش سیگنال و داده، مدلسازی اهداف و محیط، سیستمهای رادار و سونار، آنتن و ماژولهای فرکانس بالا، تجهیزات و زیر سیستمها، فناوریهای نوظهور، مدیریت و بکار گیری سامانه های راداری و سامانه های مراقبتی و اختلال می باشد.

 

این کنفرانس تحت حمایت IEEE قرار گرفته است    

عضو هیات علمی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان، تصریح کرد: امسال برای اولین بار این کنفرانس تحت حمایت IEEEقرار گرفته و مقالات آن در IEEE Xplore نمایه و منتشر می شود.

 

نمایشگاهی با حضور بزرگترین صنایع و شرکتهای فعال در حوزه رادار

وی ابراز داشت: در حاشیه این کنفرانس یک نمایشگاه جانبی برپا می شود که بزرگترین صنایع و شرکتهای فعال در حوزه رادار از قبیل صنایع الکترونیک شیراز، صنایع باقرالعلوم، شرکت محققان یاسین، پژوهشکده فاوا دانشگاه صنعتی اصفهان و پژوهشکده اویونیک در نمایشگاه حضور فعال خواهند داشت.

دبیر ششمین دوره کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران، گفت: روز قبل از افتتاحیه کنفرانس 11 کارگاه تخصصی 4یا 8 ساعته با موضوعاتی حول موضوع رادار با حضور اساتید برجسته کشور برگزار می شود.

 

میزگردهای تخصصی

مداح علی در ادامه از برگزاری دو میزگرد با حضور شخصیتهای صاحب نظر از صنایع نظامی و غیر نظامی در حین برگزاری این کنفرانس با عنوان "آینده رادار" و "رادار و دکترین دفاعی کشور" خبر داد.

دبیر ششمین دوره کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران، در پایان با یادآوری این که اولین و دومین دوره این کنفرانس تحت عنوان سامانه های راداری به ترتیب در سال 1388 و 1391 در دانشگاه شریف و دانشگاه جامع امام حسین و اولین و دومین دوره سامانه های مراقبتی هم به ترتیب سال 1390 و 1392 در دانشگاه شیراز برگزار شد، اظهار داشت: در سال 1397 این دو کنفرانس تلفیق شده و تحت عنوان پنجمین کنفرانس ملی سامانه های راداری و مراقبتی در شهر شیراز  برگزار گردید و امسال ششمین دوره این کنفرانس در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷:۵۹

شناسه خبر: 83270

مطالب مرتبط :
راکت چینی در حال سقوط شهرهای مهمی را در مدار خود تهدید می‌کند

پژوهشگر علوم و فناوری فضایی گفت؛

راکت چینی در حال سقوط شهرهای مهمی را در مدار خود تهدید می‌کند

پژوهشگر علوم و فناوری فضایی، در مورد راکت ۲۱ تنی سازمان فضایی چین با نام لانگ مارچ ۵ بی که در حال سقوط است، گفت: شهرهای مهمی روی این مدار قرار دارند که اگر احتمال برخورد آن به مناطق جمعیتی و جایی که انسان زندگی می‌کند خیلی کم هم باشد باز می‌تواند فاجعه آفرین باشد و باید خیلی جدی به آن نظر کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب