رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری خبر داد

تولید ماهیان گرم‌آبی به روش پرورش در قفس برای اولین بار در چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری میزان تولید ماهی به روش پرورش در قفس، در استان چهارمحال و بختیاری را ۱۷۰۰ تن عنوان کرد و گفت: برای اولین بار در این استان ماهیان گرم‌آبی نیز به روش پرورش در قفس به تولید رسیده‌اند و روانه بازار شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از چهارمحال و بختیاری ذبیح الله غریب رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در دیدار با تیم ارزیاب انتخاب نمونه‌های بخش آبزیان کشور اظهار کرد: پرورش ماهی در قفس، در این استان مصداق کارجهادی و انقلابی در عرصه تولید و رونق اقتصادی است.
 
غریب میزان تولید ماهی به روش پرورش در قفس، در استان چهارمحال و بختیاری را ۱۷۰۰ تن عنوان کرد و افزود: برای اولین بار در این استان ماهیان گرم آبی نیز به روش پرورش در قفس به تولید رسیده‌اند و روانه بازار شده است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، این استان را پایلوت پایه در بخش تولیدات ماهیان سردابی و گرم آبی دانست و خاطرنشان کرد: این مزیتی است که با استفاده از منابع آبی خدادادی در راستای تولید، اشتغال و رونق اقتصادی در چارچوب قوانین دامپزشکی ،آبزی پروری و قوانین زیست محیطی افق روشنی را برای بخش کشاورزی استان ترسیم کرده است.
 
شایان ذکر است تیم سه نفره ارزیاب داوری انتخاب نمونه‌های آبزی‌پروری به مدت دو روز به بازدید و ارزیابی نمونه‌های معرفی شده خواهند پرداخت، همچنین جشنواره انتخاب و معرفی نمونه‌های بخش کشاورزی کشور در تهران برگزار خواهد شد.
 
انتهای پیام/۱۰۲۶

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵:۳۳

شناسه خبر: 83282

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب