امید به آینده؛ استراتژی رهبر انقلاب در بیانیه گام خبرگزاری علم و فناوری - امید به آینده؛ استراتژی رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم است/ ایران قدرت چهارم موشکی جهان
مسئول نمایندگی ولی‌ فقیه در سپاه ولیعصر (عج) خوزستان:

امید به آینده؛ استراتژی رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم است/ ایران قدرت چهارم موشکی جهان

مسئول نمایندگی ولی ‌فقیه در سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با بیان اینکه استفاده رهبر انقلاب از کلمه «گام» در بیانیه گام دوم انقلاب، بار معنایی دارد و به معنی حرکت رو به جلو و پیشرفت است، گفت: استراتژی رهبر معظم انقلاب امید به آینده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین حجت الله رستگا‌ر، مسئول نمایندگی ولی ‌فقیه در سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان در جمع خبرنگاران با تبریک هفته وحدت و ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) اظهار کرد: سعادت بشر در گرو عمل به قرآن و سنت رسول‌الله (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم امروز که حقیقتاً خود یک انقلاب دیگری در انقلاب ما خواهد بود بیانیه گام دوم انقلاب است. خلاصه این بیانیه دو جمله است؛ «افتخار به گذشته و امید به آینده» نقطه ثقل این بیانیه هم، ماندگاری انقلاب اسلامی است.

انقلاب اسلامی گام اول را محکم برداشت

مسئول نمایندگی ولی ‌فقیه در سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی به دلیل گذشته بسیار درخشان و آینده مطمئن، ماندگار است، عنوان کرد: به فرموده امام راحل «قرن ۲۱ زمان غلبه اسلام بر دنیای استکبار است». در این ۴۰ سال انقلابمان را تثبیت و به دنیا صادر کردیم.

وی اضافه کرد: امروز اگر نگاهی به جهان بیندازیم، می‌ بینیم جهان برای یک تحول بزرگ آماده شده است. چون ۴۰۰ سال در بوق و کرنا کردند که دین افیون جوامع و ضد پیشرفت است و همه باید زیر چتر فرهنگ غرب یا شرق باشند. امام خمینی (ره) به دنیا ثابت کرد که شرق و غرب یک قدرت پوشالی بیشتر نیستند.

حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین رستگار ادامه داد: امام راحل با شعار «نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی» بر تمام این باورها خط بطلان کشید و به دنیا ثابت کرد، ابرقدرتی غرب و شرق، پوشالی است. در حال حاضر هم رهبر انقلاب فرمودند: «ان‌ شاء الله به زودی شاهد فروپاشی استکبار هم خواهیم بود.» خود آنها نیز اعتراف کرده‌ اند که اگر تا سال ۲۰۲۵ نتوانند نظم نوین جهانی را مستقر کنند، باید منتظر فروپاشی باشند.

مسئول نمایندگی ولی ‌فقیه در سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته جریان معنویت‌ گرایی را در دنیا به وجود آورد، یادآور شد: غرب ۴۰۰ سال مردم دنیا را از معنویت به دور کرد و همه اندیشه‌ ها و تحولات را بر اساس عقل تجربی قرار داد؛ اما انقلاب اسلامی به دو بعد مادی و معنوی انسان تأکید کرد و توجه همزمان به هر دو را لازمه سعادت دنیا و آخرت انسان دانست.

وی با اشاره به پیام متمایز انقلاب اسلامی از انقلاب‌ های قرن اخیر بیان کرد: امروز تحولاتی که در منطقه شکل گرفته و تحولاتی که در مقیاس بین‌ المللی شکل گرفته‌ اند همه حکایت از این دارد که انقلاب اسلامی گام اول را محکم برداشته و همان‌ طور که مقام معظم رهبری فرمودند «گام دوم باید محکم‌ تر برداشته شود.» استفاده رهبر انقلاب از کلمه «گام» در بیانیه گام دوم انقلاب، بار معنایی دارد و به معنی حرکت رو به جلو است.

امروز ابرقدرت‌ جهان در حوزه سیاسی، جمهوری اسلامی است

حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین رستگار در بخش دیگری از سخنان خود به سخنان فرمانده کل قوا در دیدار با فرماندهان و کارکنان سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در این دیدار تأکید کردند «سپاه باید حوزه مقاومت را گسترش دهد» یعنی آن را جهانی کند و دنیا باید بداند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران در تمام دنیاست، نه فقط جمهوری اسلامی.

مسئول نمایندگی ولی ‌فقیه در سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان تصریح کرد: امروز ابرقدرت‌ جهان در حوزه سیاسی، جمهوری اسلامی است. هیچ تحول منطقه‌ای و بین‌المللی شکل نمی‌گیرد مگر اینکه با نظر جمهوری اسلامی باشد. دنیای استکبار به دنبال خاورمیانه بزرگ با محوریت اسرائیل بودند؛ اما امروز خاورمیانه اسلامی محقق شده است. داعشی که در یک پروسه صدساله طراحی شد، در کمتر از شش سال از بین رفت.

وی با اشاره به برنامه استکبار جهانی برای مبارزه با اسلام بنیادگرا که جمهوری اسلامی ایران را محور آن می‌داند، خاطرنشان کرد: نظریه‌ پردازان آنها موضوع جنگ تمدن‌ ها را مطرح کردند و احیای جنگ‌ های صلیبی را راه‌ حل این مسأله دانستند که در این راستا جریان اسلام‌ هراسی را دنبال کردند و پس از ماجرای ۱۱ سپتامبر به افغانستان و عراق حمله کردند.

حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین رستگار اضافه کرد: در سال ۲۰۱۰ متوجه شدند که در این جنگ هیچ دستاوردی نداشتند و که پس از آن به جای جنگ مستقیم، جنگ نیابتی را در دستور کار خود قرار دادند.

وی در همین ارتباط توضیح داد که این مسئله به این معنی است که مسلمانان را با هم درگیر کنند و خود به عنوان منجی وارد شوند و افکار عمومی را به سوی خود جلب کنند اما باز هم دستاوردی نداشتند. اگر انقلاب اسلامی نبود، این تحولات شکل نمی‌گرفت.

ایران قدرت اول منطقه است

مسئول نمایندگی ولی ‌فقیه در سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با ابراز تاسف از بیان نشدن دستاوردها برای مردم تاکید کرد: امروز ما قدرت اول منطقه و قدرت چهارم موشکی جهان هستیم و در عرصه‌ های مختلف جایگاه خوبی داریم.

وی پیشرفت های ایایران را از برکت انقلاب اسلامیدانست و تصریح کرد: بایداین موضوعات به جوانان گفته شود. باید افتخار کنیم که در سایه نسیم ولایت توانستیم به قدرت بازدارندگی برسیم. این معنی افتخار به گذشته در بیانیه گام دوم انقلاب است.

حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین رستگار در ادامه یادآور شد: دشمنان یک روز به دنبال آن بودند که سلاح به کشور ما وارد نشود، امروز به دنبال این هستند که سلاح ما صادر نشود. اینها دستاوردهای کمی نیست و باید به جوانان گفته شود.

مسئول نمایندگی ولی ‌فقیه در سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود نگاه تقابل با استکبار را مبتنی بر آیات قرآنی بیان کرد و افزود: تقابل ما با استکبار به معنی تقابل با دنیا نیست، بلکه تقابل با افراد ظالم است که نمی‌ خواهند تعامل منصفانه‌ای با ما داشته باشند.

وی با اشاره به این نکته مهم که انقلاب اسلامی گذشته‌ ای بسیار درخشان دارد که چراغ راه آینده است، اظهار کرد: رهبر انقلاب فرمودند: «با اطمینان می‌ گویم آینده انقلاب به مراتب از حال بهتر است» استراتژی مقام معظم رهبری امید است.

آینده انقلاب به مراتب بهتر از گذشته می شود

حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین رستگار در بخش دیگری از گفته های خود گریزی هم به معضلات کشور زد و بیان کرد: آن جاهایی هم مشکل داریم، مربوط به کسانی است که قرآن را باور ندارند و کدخدا را بیش از خدا قبول دارند.

مسئول نمایندگی ولی ‌فقیه در سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با بیان این مطلب که جوانان به دو دلیل باور داشته باشند که آینده انقلاب به مراتب بهتر از حال است، خاطرنشان کرد: یکی از این دلایل تجربه ۴۰ سال انقلاب است. این تجربه به ما می‌ آموزد که هر توطئه و تهدیدی علیه انقلاب اسلامی به فرصتی برای رشد تبدیل شده است.

وی گفت: دوره هشت ساله جنگ که به فرموده امام راحل «به برکت این جنگ تحمیلی انقلابمان را صادر و اتهام دین را برطرف کردیم.» اگر این هشت سال نبود ما نمی‌توانستیم فتنه داعش و منطقه را مدیریت کنیم.

حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین رستگار در همین ارتباط تصریح کرد: دلیل دوم برای امیدواری به آینده انقلاب، بر اساس روایاتاست زیرا روایات مربوط به آخرالزمان یکی از نشانه‌ های ظهور را شکل‌ گیری انقلاب اسلامی در ایران عنوان کردند که این مهم به وقوع پیوست.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 83294

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب