مادر پیوند خبر داد:

هجدهمین کنگره سراسری انکولوژی و هماتولوژی و کنفرانس سالانه پرستاری سرطان برگزار می شود

هجدهمین کنگره سراسری انکولوژی و هماتولوژی و کنفرانس سالانه پرستاری سرطان توسط انجمن مدیکال انکولوژی و هماتولوژی ایران در روزهای ۲۳ الی ۲۵ آبان ماه ۹۸ در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، هجدهمین کنگره سراسری انکولوژی و هماتولوژی و کنفرانس سالانه پرستاری سرطان توسط انجمن مدیکال انکولوژی و هماتولوژی ایران در روزهای 23 الی 25 آبان ماه 98 در تهران برگزار می‌شود.

اشرف السادات موسوی دبیر اجرایی کنفرانس سالانه پرستاری سرطان در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، اظهار داشت: این کنگره با حضور اساتید و دانشمندان برجسته خون و انکولوژی کشور برگزار می شود و در آن اساتید و پژوهشگران به نام این رشته به بحث و تبادل نظر در مورد اختلالات گوناگون مرتبط با بیماری های خون و سرطان ها خواهند پرداخت.

دبیر اجرایی کنفرانس سالانه پرستاری سرطان، افزود: هجدهمین کنگره سراسری مدیکال انکولوژی و هماتولوژی ایران و کنگره سالیانه پرستاری به منظور آموزش گروههای هدف برای تبادل آخرین و به روزترین دستاوردها در زمینه بیماریهای خون و سرطان برگزاری می شود و سعی بر این است که با بحث و تبادل نظر مابین صاحبنظران راه کارهای درمانی و پرستاری متناسب بیماری مربوطه را در کشور بهبود دهند.

 

محورهای کنگره سالانه پرستاری سرطان 

مادر پیوند با تاکید بر نقش و اهمیت پرستاری سرطان، گفت: امسال کنگره سالیانه پرستاری سرطان سعی بر این دارد تا تازه های مراقبتهای پرستاری را در محورهای زیر ارائه نماید.

مراقبت پرستاری در انواع سرطانها خصوصا گوراش و دستگاه اداری و تناسلی

مراقبت پرستاری در استومی ها

آموزش به بیماران در مورد راههای کنترل درد و عوارض شیمی درمانی

آموزش در مورد ارتقای کیفیت زندگی بیماران

آموزش در مورد انواع مراقبتهای حمایتی و مراکز ادائه دهنده خدمت

معرفی مراکز حمایتی و فعالیتهای آن در کشور

سرپرستار بخش پیوند بیمارستان شریعی تهران، شرکت کننده گان کنفرانس سالانه پرستاری سرطان را  تعداد 200 نفر در حیطه های مختلف شامل پرستاران، گروههای تغذیه، گروه باز توانی و مددکاران اجتماعی عنوان کرد و افزود: اینها از ۱۴ استان  کشور در این کنفرانس حضور خواهند داشت.
دبیر اجرایی کنفرانس سالانه پرستاری سرطان، تصریح کرد: مطالب درطی سه روز برگزاری کنگره در قالب 26 سخنرانی و 7 پانل با حضور اساتیدی از دانشگاههای تهران، شهید بهشتی، ایران و دانشگاه همچنین 14 سخنران از 14 استان کشور ارائه می شود.

وی گفت: این کنگره باعث تبادل اطلاعات در گروههای هدف و بالا بردن سطح دانش شرکت کنندگان در تاثیر مراقبت از بیماران، خدمات بهتر و بیشتر به بیماران در نقاط مختلف کشور شده و شرکت کننده گان از نتایج درمان در قسمت های مختلف کشور هم مطلع می شوند.

اشرف السادات موسوی که با نام مادر پیوند شناخته می شود، در پایان یادآور شد: سرپرستار بخش پیوند بیمارستان شریعتی تهران هستم که ازابتدای پیوند سلولهای بنیادی با آقای دکتر اردشیر قوام زاده در بیمارستان شریعی تهران فعالیت خود را شروع کردیم و الان حدودا نزدیک 29 سال است که کنار استاد کار پیوند را در بخش های پیوند انجام می دهیم.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان دبیر اجرایی کنگره سالیانه پرستاری سرطان برخود لازم می دانم از انجمن هماتولوژی و انکولوژی ایران همچنین استاد عالی مقام جناب آقای دکتر اردشیر قوام زاده که پایه گذار همایش سالیانه پرستاری در کشور می باشند همچنین از همکاری همه سروران و دبیر علمی کنگره تشکر و قدردانی نمایم.

هفدهمین کنگره سراسری انجمن مدیکال انکولوژی و هماتولوژی ایران و کنفرانس سالانه پرستاری سرطان با حضور برجسته ترین اساتید این رشته از سراسر کشورآبان ماه 1397 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در هتل بین المللی عباسی اصفهان برگزار شد.

 

 

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰:۲۴

شناسه خبر: 83322

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب