برگزاری اردوی جهادی بهداشتی و درمانی؛

ویزیت رایگان بیش از ۸۰۰ نفر از اهالی روستای مکویه خنج

در اردوی جهادی بهداشتی و درمانی بیش از ۸۰۰ نفر از اهالی روستای مکویه خنج به صورت رایگان ویزیت شدند و تعدادی وقت عمل و ویزیت تخصصی رایگان نیز به روستاییان داده شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در شهرستان خنج؛ همزمان با هفته وحدت و به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به ساکنان مناطق محروم، شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنج به همراهی بسیج جامعه پزشکی و همکاری سپاه و آموزش و پرورش خنج و همچنین دهیاری، شورای اسلامی و پایگاه بسیج روستای مکویه از توابع بخش مرکزی شهرستان خنج، هفتمین اردوی جهادی خود را در این روستا برگزار نمود.
در این اردوی جهادی که ۱۰ نفر از پزشکان متخصص، پزشک عمومی، دندانپزشک و پزشک داروساز و همچنین ۱۰ نفر از کارشناسان بهداشتی این شبکه حضور داشتند، ۸۱۱ نفر به طور رایگان از خدمات بهداشتی و درمانی در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شده و خدمات مورد نیاز دریافت کردند.


در این اردوی جهادی، دکتر عدنان احمدی‌آزاد متخصص اعصاب و روان، دکتر منوچهر قهرمانلو متخصص گوش، حلق و بینی، دکتر نسرین میررکنی متخصص داخلی، دکتر فوزیه مهرآزمای متخصص اطفال، دکتر علی مشایخ جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری، دکتر آزاده قهارترس متخصص زنان و زایمان، دکتر علی طالبی متخصص جراحی عمومی، دکتر عبداله نمازی دندانپزشک، دکتر صدیقه رنجبر پزشک عمومی و همچنین دکتر الهام ابراهیمی داروساز، حضور داشتند.
مسؤولین و کارشناسان واحدهای بهداشتی این شبکه نیز با حضور در این اردوی یک روزه، خدماتی همچون مراقبت های کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالمندان، مشاوره باروری سالم، اهدای مکمل‌های بهداشتی، اندازه‌گیری قد، وزن، فشارخون و قندخون، انجام معاینات دهان و دندان و وارنیش فلوراید دانش‌آموزان و اهدای مسواک و خمیردندان به آنها، مشاوره روانشناسی، مشاوره مامایی و بهداشت زنان، خدمات تزریقات و توزیع رایگان دارو انجام دادند.
لازم به ذکر است در این اردوی جهادی مقرر شد دکتر علی رحمانی طیبی متخصص رادیولوژی و سرپرست بیمارستان نبی اکرم (ص) خنج تعداد ۱۰ بیمار و دکتر علی صفری متخصص قلب و عروق تعداد ۱۰ بیمار بی‌بضاعت را با هماهنگی شورا و دهیاری روستا در مطب خود به طور رایگان ویزیت نمایند. همچنین دکتر سجاد نامور متخصص چشم نیز تعداد ۵ نفر از افراد بی‌بضاعت روستا را به طور رایگان عمل جراحی چشم انجام دهد.
علاوه بر این، مقرر شد تعداد ۵ عمل جراحی عمومی و ۵ عمل جراحی زنان نیز با فرانشیز رایگان جهت بیماران بی‌بضاعت روستای مکویه در بیمارستان نبی‌اکرم(ص) خنج انجام گردد.
دکتر عدنان احمدی‌آزاد سرپرست شبکه بهداشت و درمان خنج در این رابطه گفت: مجموعه بهداشتی شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان نبی‌اکرم(ص) خنج به همراه بسیج جامعه پزشکی سپاه این شهرستان، بدون هیچگونه چشم داشت و توقعی در مناطق محروم حضور می‌یابند و با ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی، در کنار مردم قرار می‌گیرند و این رفتار، مصداق بارز خیرخواهی است.
وی عنوان کرد: برپایی اردوهای جهادی بهداشتی و درمانی بصورت دوره‌ای توسط این شبکه در نقاط مختلف شهرستان و در مناطق محروم برگزار می‌شود که ان‌شاءالله در آینده نیزَ شاهد برگزاری آن خواهیم بود.

 

خبرنگار: حجت نهاوندی

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 83325

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب