ورود سرمایه گذاران در حیطه های علمی ضروری است خبرگزاری علم و فناوری - ورود سرمایه گذاران در حیطه های علمی ضروری است

ورود سرمایه گذاران در حیطه های علمی ضروری است

رئیس هیئت مدیره احیاگران امداد صنعت نانو با بیان این که ورود سرمایه گذاران در حیطه های علمی ضروری است، گفت: رشد و شکوفایی علمی جوانان تنها بعلت عدم توانایی مالی و کمبود امکانات جهت ثبت اختراع، تولید طرح آزمایشگاهی و در نهایت تجاری سازی در شرایط نا امیدی و بن بست قرار دارد و که ایجاد صندوق شکوفایی علم توسط خیرین ضروری به نظر میرسد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی؛ یداله جعفری با اشاره به این که علم و صنعت در دهه اخیر میلادی از رشد بسیار قابل توجهی برخوردار بوده و که در حوزه فناوری های نوین بیشتر مشهود بوده است، اظهارداشت: همچنین در کشورمان ظرفیت هایی نیز در راستای توسعه ایجاد شده است که باید با حمایت های تسهیلاتی و یا برگزاری نمایشگاه های فناورانه مانند رینوتکس به این روند شتاب دهیم.

 

 

وی با تاکید بر اهمیت نقش شرکت های فناور، ایده پردازان، استارت آپ ها و مخصوصا سرمایه گذارن در تحقق این مهم، تصریح کرد: علاوه بر فرصت های تجاری بوجود آمده در نمایشگاه های فناورانه، هم افزائی و فضای علمی ایجاد شده نیز بسیار مغتنم است.

 

 

رئیس هیئت مدیره احیاگران امداد صنعت نانو خاطرنشان ساخت: نمایشگاه هایی مانند رینوتکس را می توان حلقه وصلی برای تحقق ایده‌ها ارزیابی کرد که میان منتورها، استارت‌آپ‌های برتر، شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران ارتباط برقرار می کند، همچنین در حاشیه نمایشگاه برخی رویدادهای تجاری و ترویجی بود که موجب دسترسی تولیدکنندگان و ارائه‌کنندگان خدمات و صاحبان دانش فنی به مشتریان و سرمایه‌گذاران می‌شود.

 

 

وی همچنین به فعالیت های احیاگران امداد صنعت نانو پرداخت و ابراز داشت: در محورهای برندینگ، تجاری سازی، آسیب شناسی صنعتی و حمایت از شرکت های نوپا از جمله اقداماتی است که این مجموعه در کنار دیگر فعالیت های خود انجام می دهد.

 

 

جعفری با بیان این که ورود سرمایه گذاران در حیطه های علمی ضروری است، گفت: رشد و شکوفایی علمی جوانان تنها بعلت عدم توانایی مالی و کمبود امکانات جهت ثبت اختراع، تولید طرح آزمایشگاهی و در نهایت تجاری سازی در شرایط نا امیدی و بن بست قرار دارد و که ایجاد صندوق شکوفایی علم توسط خیرین ضروری به نظر میرسد.

 

 

وی به مشکلات موجود پیرامون صنعت کشور اشاره کرد و اذعان داشت: صنعت ما در کما و در زیر آوار بدهی های کلان مانند بیمه، دارایی، هزینه مواد اولیه و حقوق کارگران است و باید به امداد صنعت برویم.

 

 

این فعال حوزه صنعت از تشکیل امداد صنعت را اقدامی مناسب در این راستا خواند و عنوان نمود: جامعه اسلامی کارگران استان در راستای این سیاست با تیمی بسیار قوی اقدام به تشکیل امداد صنعت کرده است تا در مواقع لزوم برای کمک به صنعت حضور پیدا کند، چنانکه امداد صنعت را با 9 محور راه اندازی کرده ایم و در اختیار صنعتگر قرار داده ایم که اغلب آسیب شناسی است.

 

 

جعفری افزود: ایجاد صندوق جمع آوری اطلاعات علمی دانشگاه و صنعتگر از محور های مهم امداد صنعت است که تا پژوهش ها و تحقیقات اساتید بازنشسته را جمع آوری کنیم و با تلفیق این ها با تجربیات کارگران و کارآفرین ها بتوانیم صنعت را احیا کنیم و اطلاعات اساتید بعد از بازنشستگی بایگانی و متروکه نشود.

 

 

دبیر جامعه اسلامی کارگران استان با بیان این که تجاری سازی یکی از محور های امداد صنعت است ابراز کرد: در برخی کارگاه ها خط تولید موجود است، کارگر ها هم به خوبی کار می کنند و مواد اولیه نیز موجود است اما نمی تواند آن را در بازار نشان دهد در این موقع امداد صنعت با کمک تیم تخصصی خود به تجاری سازی می پردازد و یا تکنولوژی و خط تولید خود را عوض می کند تا صنعت رونق بگیرد و یا از طریق مرکز پژوهش هایی که داریم آموزش ها و پژوهش هایی انجام می گیرد که اگر سرمایه گذازی های داخلی و خارجی هماهنگ شود مفید خواهد بود.

 

 

وی با تاکید بر این که نبود تکنولوژی روز یکی از بحران هایی است که آینده را  تهدید می کند اظهار کرد: این بحران کشور ما و برخی کشور های دیگر را تهدید می کند و اگر پیشگیری نشود مشکلات فراوانی از لحاظ پیر بودن و نداشتن تکنولوژی روز کشور ما را تهدید می کند که ما با استفاده از علم و تکنولوژی روز به کمک حل این بحران می رویم.

 

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۵:۲۳

شناسه خبر: 83327

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب