دستیابی دانشجویان به مهارت های کارآفرینی نیازمند خبرگزاری علم و فناوری - دستیابی دانشجویان به مهارت های کارآفرینی نیازمند فراهم نمودن بسترها و حمایت‌ها همه‌جانبه
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری تاکید کرد

دستیابی دانشجویان به مهارت های کارآفرینی نیازمند فراهم نمودن بسترها و حمایت‌ها همه‌جانبه

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت: دستیابی دانشجویان به مهارت های کارآفرینی به خودی خود محقق نمی شود و نیازمند فراهم نمودن بسترهاو حمایت همه جانبه از سوی دستگاه های مختلف در سطح استان است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی اظهار کرد: نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در 20 غرفه شامل تعاونی‌ها و مراکز آموزش علمی و کاربردی بوده و غرفه هایی نیز به دانشجویان و فعالان حوزه ICT اختصاص داده شده که نسبت به معرفی تولیدات خود در حوزه کارآفرینی وتولید اشتغال مولد در استان  بپردازند .
 
وی خاطرنشان کرد: اولین جشنواره کارآفرینی با هدف ترویج و تشویق فرهنگ ایده پردازی و خلاقیت، جمع آوری ایده های کسب و کار، تشکیل بانک ایده، شناسایی صاحبان ایده های نو و حمایت از ایده های برتراز سوی دانشگاه علمی کاربردی مرکز شهرکرد و با حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  راه اندازی شده است.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تاکید کرد: دستیابی دانشجویان به مهارت های کارآفرینی به خودی خود محقق نمی شود و نیازمند فراهم نمودن بسترهاو حمایت همه جانبه از سوی دستگاه های مختلف در سطح  استان است.
 
بلالی برگزاری مطلوب این جشنواره ها در حوزه اشتغال و کارآفرینی را یکی از مهم ترین راه های ایجاد مهارت های لازم و آشنایی با کسب و کارها  قبل از ایجاد کسب و کار  برای عموم مردم و فعالان حوزه ICT  در سطح کشور دانست و افزاود: ارائه آموزش های لازم و حمایت از این افراد در این مسیرهای کارآفرین باعث رشد و شکوفایی تولید و اشتغال می‌شود و آن را برای افزایش سطح تولید و استقلال و بی نیازی از واردات روشی مناسب دانست.
 
 
سیاست دانشگاه جامع علمی و کاربردی برقراری ارتباط میان دانشگاه و صنعت و تعاون است
 
 
فرید براتی رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان چهارمحال و بختیاری نیز در این افتتاحیه، با اشاره به اینکه کمپ کارآفرینی پنج روزه است بیان کرد: سیاست دانشگاه جامع علمی و کاربردی برقراری ارتباط میان دانشگاه و صنعت و تعاون است و دانشگاه با این گونه فعالیت‌ها می تواند بخشی از نیازهای جامعه را در حوزه تولید و اشتغال  برطرف کند.
 
وی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی دانشگاه علمی و کاربردی استان، نگاه این دانشگاه را رفع مشکل اشتغال فارغ التحصیلان و بهبود وضعیت تولید و کسب و کار در کشور اعلام کرد.

لازم به ذکر است در این جشنواره 121 طرح و ایده در حوزه کارآفرینی و توسعه اشتغال ارائه شده که 43 طرح و ایده مربوط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳:۲۶

شناسه خبر: 83332

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب