عضو کارگروه مکانیک سازمان بسیج علمی فارس:

در بررسی طرح های سطح بالا و حرفه ای به استان ها اعتماد شود

دکتر کمالی گفت: هنگامی که طرحی میلیونی در کارگروه فیزیک، مکانیک و هوافضای سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس بررسی می شود، دیگر نیازی نیست که سازمان کشوری به بحث بررسی مجدد آن ورود نماید و به بررسی های صورت گرفته در سطح استان اطمینان نمایند.

دکتر رضا کمالی، عضو هیئت علمی دانشکده مکانیک دانشگاه شیراز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز با گلایه از اینکه طرح های آماتور در سطح استان ها از جمله فارس بررسی می شود، گفت: چرا از سمت تهران نگاهی از بالا به پایین بر استان ها و شهرستان ها وجود دارد و برای بررسی طرح ها با نیاز به حمایت مبالغ بیش از 5 میلیون تومان، آن ها را با اعلام نیاز از ارگانی باید به سازمان بسیج، پژوهشی و فناوری کشور در تهران ارسال نماییم؟

عضو کارگروه فیزیک، مکانیک و هوافضای سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس با گلایه ادامه داد: این نگاه از بالا به پایین تنها در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس و بررسی طرح های کارگروه فیزیک، مکانیک و هوافضای این سازمان نبوده و در جاهای دیگر نیز شاهد چنین نگاهی هستیم.

وی که خواستار شنیدن از صحبت هایش از سوی مسئولین سازمان بسیج علمی حاضر در تهران بود، همچنین گفت: اگر مقرر شد که طرحی میلیونی در کارگروه فیزیک، مکانیک و هوافضای سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس بررسی می شود، دیگر نیازی نیست که سازمان کشوری به بحث بررسی مجدد آن ورود نماید و به بررسی های صورت گرفته در سطح استان اطمینان نمایند.

 

دکتر رضا کمالی که به اذعان مسئولین سازمان بسیج علمی استان فارس مورد تایید می باشد، در مقایسه کارگروه های استانی با کارگروه های واقع در تهران تصریح کرد: ممکن است بسیاری از کارگروه های استانی و شهرستانی که با حضور اساتید برجسته و چهره برگزار می شوند، سطحی بالاتر و فنی تر از کارگروه های واقع در تهران داشته باشند.

وی بیان داشت: ما با اساتید دانشگاه صنعتی شریف در بررسی برخی طرح ها همکاری های خوبی داریم که نشان از توانمندی بالای اساتید استان فارس می باشد.

عضو هیئت علمی دانشکده مکانیک دانشگاه شیراز در پایان تاکید کرد که مطالبات و صحبت های وی به گوش مسئولین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور برسد.

 

گفتگو از احسان ایوبی

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷:۰۳

شناسه خبر: 83339

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب