مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی عنوان کرد؛

طرح های شیلاتی هرمزگان پیشرو در توسعه اقتصادی کشور

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی با اشاره به اینکه حمایت از رونق تولید بسیار ضروری است، گفت: طرح های شیلاتی هرمزگان در توسعه اقتصادی کشوربسیار اثرگذار خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان هرمزگان، علی اشرف منصوری در نشست مشترک با استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان اظهار کرد: رفع موانع توسعه شهرک های کشاورزی و شیلاتی برای صیانت از اراضی کشاورزی و حمایت از رونق تولید بسیار ضروری است.

وی همچنین در خصوص واگذاری اراضی پرروش میگو افزود: استان هرمزگان ظرفیتهای بسیاری در زمینه سرمایه گذاری در حوزه شیلات و آبزی پروری داشته که تسهیل در اجرای طرح های حوزه شیلاتی در این استان نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی، هدایت و رهبری و توسعه زیرساخت شهرکهای کشاورزی با هدف توسعه گلخانه ها و گیاهان دارویی ، توسعه آبزی پروری و دام و طیوررا بسیار مهم دانست واعلام کرد: این شرکت به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی درسال های اخیر با هدف افزایش بهره وری از منابع آب و خاک ، رشد و ساماندهی تولید ، ایجاد اشتغال و توسعه تجارت در حوزه کشاورزی تاسیس شد که در حال حاضر شاهد پیشرفت های قابل توجهی در رابطه با دستیابی به اهداف تبیین شده در این حوزه می باشیم.

منصوری، توسعه آبزی پروری و پرورش میگو را در قالب شهرک های پرروش میگو در استان های جنوبی را از ظرفیت های مهمی معرفی کرد که در رونق تولید بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی مصمم بوده با بکارگیری ظرفیتها و پتانسیلهای عظیم حوزه کشاورزی برای تامین امنیت غذایی و رفع وابستگی ، نهایت تلاش و همت خود بکار بگیریم.

استاندارهرمزگان: شیلات محور توسعه در استان هرمزگان است

استاندار هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به اینکه با رونق آبزی پروری در هرمزگان، شیلات استان از یک بخش بومی و محلی به صنعت تاثیرگذار تبدیل شده است، گفت: در حال حاضر محصولات حوزه شیلات استان هرمزگان به بسیاری ازکشورهای آسیایی و اروپایی صادر می شود.

فریدون همتی در ادامه حوزه شیلات را از ضرورت های اقتصاد مقاومتی معرفی کرد و افزود:این حوزه به راحتی میتواند نیازهای ارزی کشور را تامین و صادرات غیر نفتی را افزایش می دهد.

به گفته وی، بخش شیلات محور توسعه در استان هرمزگان است و شهرک های پرورش میگو می توانند به رونق تولید در استان کمک فراوانی کنند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه مهمترین بخش شیلات استان صنعت پرورش میگو است، اظهار کرد: برخورداری هرمزگان از صنعت پرورش میگو باعث شده است تا اقتصاد هرمزگان ماهیت شیلاتی بگیرد.

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان: شهرک های کشاورزی، تولید و اشتغال راایجاد می کنند

رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان نیز در این نشست گفت: توسعه شهرک ها در استان هرمزگان عاملی بسیار موثر در صیانت از اراضی کشاورزی ، رونق تولید ، ایجاد اشتغال و به ویژه بهره وری منابع آب و خاک است.

علی باقرزاده همایی با اشاره به ایجاد و توسعه شهرک های کشاورزی در استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: شهرک های کشاورزی تحول بزرگی در بخش کشاورزی را در تولید و اشتغال استان ایجاد خواهند کرد.

ساخت 20 هزار هکتار شهرک کشاورزی پرورش میگو

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی در بازدید از شهرک پرورش میگو حسنلنگی گفت:حدود 20 هزار هکتار شهرک کشاورزی پرورش میگو در استان هرمزگان در حال ساخت بوده که  ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای آن صورت خواهد گرفت.

 مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی در بازدید میدانی از شهرک پرورش میگو حسنلنگی اظهار کرد: حدود 20 هزار هکتار شهرک کشاورزی پرورش میگو در استان هرمزگان در حال ساخت بوده  که ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای آن صورت خواهد گرفت.

اشرف منصوری با بیان اینکه با بهره برداری از 20 هزار هکتار شهرک پرورش میگو ، 15 هزار شغل در استان هرمزگان ایجاد خواهد شد، افزود: از این میزان یک‌هزار و ۶۰۰ هکتار در شهرک پرورش میگو حسنلنگی بوده که ۶۸ مزرعه ایجاد شده است.

این مقام مسوول ادامه داد: پیش بینی می شود با بهره برداری از 20 هزار هکتار شهرک پرورش میگو در استان هرمزگان حدود 100 هزار تن میگو از این اراضی برداشت شود.

وی با بیان اینکه اولویت نخست شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی برای واگذاری زمینه های پرروش میگو به مردم روستاهای منطقه بود، ادامه داد:  تولید و ایجاد اشتغال از اولویتهای مهم ایجاد شهرک های کشاورزی است.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی ابراز داشت: این شهرک‌ها با ۳۰ درصد نقد و ۷۰ درصد به صورت ۳۶ ماه اقساط در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

منصوری همچنین به اخذ استعلام ها از محیط زیست اشاره و خاطرنشان کرد: برای تمامی شهرک‌ها اولین استعلام از محیط زیست اخذ شده و شهرک‌های که آغاز شده‌اند نیز دارای مجوزهای زیست محیطی هستند.

بهره برداری از شهرک پرورش میگو حسنلنگی همزمان با دور سوم سفر ریاست جمهوری

 مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی از بهره برداری شهرک پرورش میگو حسنلنگی همزمان با دور سوم سفر ریاست جمهوری به استان هرمزگان خبر داد.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شهرک پرورش میگو حسنلنگی با اشاره به مزیت نسبی هرمزگان در حوزه آبزی پروری اظهار کرد: 37 هزار هکتار در حوزه شیلاتی در کل کشور برای ایجاد شهرک های پرورش میگو امکان سنجی صورت گرفته که 20 هزار هکتار آن با سرمایه بیش از 7 هزار میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی در هرمزگان در حال ایجاد می باشد.

علی اشرف منصوری با بیان اینکه شهرک پرورش میگو حسنلنگی در دورسوم سفر ریاست جمهوری در دولت دوازدهم به استان هرمزگان افتتاح خواهد شد، افزود: طی 40 سال گذشته تنها ۷ هزار هکتار مزرعه پرورش میگو احداث شده که با بهره برداری از ۲۰ هزار هکتار شهرک پرورش میگو ، میزان تولید نیز به حدود ۷۰ هزار تن خواهد رسید.

وی، تعداد اشتغال زایی ایجاد شهرک های شیلاتی در هرمزگان را بالغ بر  15 هزار شغل عنوان و اظهار کرد: شهرک شیلاتی حسن لنگی که حدود یک هزارو 600 هکتار مساحت دارد ، به صورت 68 قطعه مزرعه 20 هکتاری به متقاضیانی که در فراخوان نام نویسی کرده بودند جهت انجام مراحل بعدی واگذار شده که مراحل پایانی ساخت آن در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی در پایان تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تمامی زیرساخت شهرک شیلاتی در حسنلنگی در تابستان سالجاری آماده شد که این شهرک پرورش میگوی عظیم در دور سوم سفر ریاست جمهوری به استان هرمزگان به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵:۳۱

شناسه خبر: 83357

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب