خلق فناوری در دانشگاه‌ها تنها راه ماندن در چرخه رق خبرگزاری علم و فناوری - خلق فناوری در دانشگاه‌ها تنها راه ماندن در چرخه رقابت جهانی
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقيقات و فنآوري تاکید کرد

خلق فناوری در دانشگاه‌ها تنها راه ماندن در چرخه رقابت جهانی

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقيقات و فنآوري گفت: در شرایط کنونی جهان که رقابت‌های سختی بین دانشگاه‌ها جریان دارد، وظیفه دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور ما، این است که علاوه‌بر آموزش و پژوهش، به خلق فناوری بپردازند تا از چرخه رقابت جهانی حذف نشوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از چهارمحال و بختیاری اجلاس شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری منطقه 6 كشور با حضور مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقيقات و فنآوري، عبدالساده نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری، سعيد كريمي رييس دانشگاه شهركرد، ارباب شيراني دبير شوراي هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونان پ‍ژوهشي و فنآوري دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي منطقه 6 كشور، مبيني معاون پژوهش و فنآوري دانشگاه شهركرد و جمعي از معاونان و مديران پژوهش و فنآوري دانشگاهاي و مراكز آموزش عالي منطقه 6، در دانشگاه شهركرد برگزار شد.

 

نبود بودجه كافي جهت اجراي طرح ها و تجهيز آزمايشگاه ها مهم‌ترین دغدغه دانشگاه

 

 سعيد كريمي رييس دانشگاه شهركرد در این اجلاس اظهار کرد: دانشگاه شهركرد مانند ديگر دانشگاه هاي وزارت علوم در زمينه ارتباط با صنعت و ارتباط با مراكز و ادارات و در زمينه کارآفرینی و تبديل علم به ثروت مطابق با دستورالعمل‌های وزارت علوم تمام تلاش خود را انجام داده است.

وی مهمترين دغدغه دانشگاه را نبود بودجه كافي جهت اجراي طرح ها و تجهيز آزمايشگاه ها عنوان كرد و گفت: نبود بودجه كافي در روند عملكرد قسمت هاي مهم دانشگاه تأثیر مي گذارد و اين روند را كند مي كند.

 

 

عبدالساده نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری نيز در اين اجلاس ضمن ابراز رضايت از برگزاری اين اجلاس در دانشگاه شهركرد بیان داشت: برخي از مناطق تجربيات خوبي دارند كه با در اختيار گذاشتن اين تجربيات در اين نشست‌ها می‌توان قدم‌های مؤثری دررسیدن به اهداف برداشت.

وی در ادامه به توضيح بند "ه" تبصره چهار قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور و  شیوه‌نامه پشتیبانی مالی تأمین، به‌روزآوری و خرید خدمات تجهیزات آزمایشگاهی و چالش‌های پژوهش و فناوری در منطقه ۶ پرداخت.