پنجاهمین پیوند کلیه با موفقيت در چهارمحال و بختيا خبرگزاری علم و فناوری - پنجاهمین پیوند کلیه با موفقيت در چهارمحال و بختياري انجام شد
با سخاوت خانواده بیمار مرگ مغزی/

پنجاهمین پیوند کلیه با موفقيت در چهارمحال و بختياري انجام شد

هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری گفت: با سخاوت خانواده بيمار مرگ مغزي پنجاهمين پيوند کليه با موفقيت در چهارمحال و بختياري انجام شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛‌زهرا سیاح هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری افزود: شامگاه بیستمین روز از آبان ماه ۹۸ با رضایت خانواده اسماعیلي وند از اهالي ايذه، اعضاي فرزند ۲۳ ساله ي اين خانواده به چندين بيمار نيازمند اهداي عضو اهدا شد.


وی تصریح کرد: کبد، کلیه ها و بخشی از نسوج یونس اسماعيل وند با اعزام تيم پيوند از شيراز و حضور پزشکان تيم پيوند استان در مرکز آموزشي و درماني آيت الله كاشاني شهركرد جداسازي شد.


به گفته وی، یکی از کلیه ها و کبد به شیراز و بخشي از نسوج به تهران منتقل شد و يکي از کليه هاي اين جوان به بيمار ۲۸ ساله اردلي پيوند زده شد و با سخاوت اين خانواده پنجاهمين پيوند كليه با موفقيت در استان انجام شد.


سیاح گفت: مرحوم اسماعیل وند به دنبال تشنج و ایست قلبی وتنفسی به مدت يک هفته در بخش ICU بيمارستان آيت الله تحت مراقبت ويژه قرار داشت که متاسفانه مرگ مغزي وي توسط تيم مجرب پزشکي به تاييد رسيد .


‌هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: از ابتداي سال جاري تا کنون ۱۷ مورد اهداي اعضاي بيماران مرگ مغزي در استان انجام شده است.

 

انتهای پیام/۱۰۲۰

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳:۴۸

شناسه خبر: 83367

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب