ناسا می‌گوید سیاره‌ای را کشف کرده که در آن دایناسو خبرگزاری علم و فناوری - ناسا می‌گوید سیاره‌ای را کشف کرده که در آن دایناسورها زندگی می‌کنند

ناسا می‌گوید سیاره‌ای را کشف کرده که در آن دایناسورها زندگی می‌کنند

ادعای جدید یک فیزیکدان ناسا این است که دایناسورها احتمالا در سیاره‌ای در کهکشان ما زندگی می‌کنند. انیمیشن ساخته شده توسط متخصص فیزیک نجومی، دکتر جسی کریستینسن، نشان می‌دهد که دوران دایناسورها بسیار طولانی بوده است. جسی کریستینسن می نویسد: «من همیشه به فیزیک نجومی علاقه‌مند بوده‌ام، ولی فکر نمی‌کنم که به این معنا باشد.» او همچنین می‌گوید این انیمیشن را در ساعات فراغت به طور غیررسمی ساخته است و ناسا بر روی پروژه‌ای مربوط به دایناسورها کار نمی‌کند.

ناسا ادعا می‌کند که سیاره‌ای را در آن سوی کهکشان کشف کرده که دایناسورها در آن زندگی می‌کنند. متخصص فیزیک نجومی ناسا ثابت می‌کند که دایناسورها در آن سوی کهکشان می‌زیستند. دایناسورها گروهی از خزندگان مهره‌دار بودند که حدود ۲۳۳ میلیون سال پیش در دوره پریاس پسین به وجود آمدند و در جریان انقراض بزرگ تریاس-ژوراسیک به صورت جانوران برتر در خشکی درآمدند و سلطه آن‌ها بر خشکی تا پایان دوره کرتاسه ادامه یافت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از آي‌اف‌ال‌ساینس، همانطور که همه می‌دانیم، وقتی زمین به دور خورشید می‌چرخد، خورشید (به همراه تمام سیارات) به دور مرکز کهکشان می‌چرخد. ما با سرعتی حدود ۸۲۸ هزار کیلومتر بر ساعت، با فاصله‌ی ۲۸ هزار سال نوری از مرکز کهکشان در حال حرکت هستیم. ما شما را از محاسبه‌ی ذهنی فارغ کرده و توضیح می‌دهیم که حدود ۲۳۰ میلیون سال طول می کشد تا یک دور کامل به دور مرکز کهکشان شیری طی کنیم.

آیا دایناسورها در آن سوی کهکشان ما زندگی می‌کنند؟

این مدت از زمان غیرقابل فهم است و به این معناست که دایناسورها در آن سوی کهکشان زندگی می‌کردند. از زمان پلیسوسورها (خزندگان آبزی) تا زمان انقراض دایناسورها، منظومه‌ی شمسی سه چهارم از راه را به دور مرکز کهکشان پیموده است.

انیمیشن ساخته شده توسط متخصص فیزیک نجومی، دکتر جسی کریستینسن، نشان می‌دهد که دوران دایناسورها بسیار طولانی بوده است. پس از توییت این انیمیشن، متخصص فیزیک نجومی، دکتر جسی کریستینسن می نویسد: «من همیشه به فیزیک نجومی علاقه‌مند بوده‌ام، ولی فکر نمی‌کنم که به این معنا باشد.» او همچنین می‌گوید این انیمیشن را در ساعات فراغت به طور غیررسمی ساخته است و ناسا بر روی پروژه‌ای مربوط به دایناسورها کار نمی‌کند.

سابقه شناخت دایناسورها به قرن‌ها پیش بازمی‌گردد. بدون این که لزوماً به این نام شناخته شوند یا حتی درک درستی از آن‌ها بشود. مطالعه این جانداران به زودی مورد توجه همایش‌های علمی اروپایی و آمریکایی شد، و در سال ۱۸۴۲، دیرین‌شناس انگلیسی، ریچارد اوون واژه دایناسور را اختراع کرد. او مشاهده کرد که در میان بقایای دایناسورهایی که تا آن زمان کشف شده بودند تشابهاتی وجود دارد، به همین دلیل تصمیم گرفت رده‌بندی جدیدی تهیه کند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 83402

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
۰ مخالف          ۰ موافق
شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵:۲۶

متن خبرو دوباره بخونین و مردمو به اشتباه نندازین

اشتراک گذاری مطالب