نصب کدهای QR بر مزار گذشتگان/ دفترچه خاطرات چند رس خبرگزاری علم و فناوری - نصب کدهای QR بر مزار گذشتگان/ دفترچه خاطرات چند رسانه‌ای، ماندگار برخود بسازید
یک استارت آپ در ایران؛

نصب کدهای QR بر مزار گذشتگان/ دفترچه خاطرات چند رسانه‌ای، ماندگار برخود بسازید

در ایران یک استارت آپ به اسم یادکد yadcode.ir سنگ مزار افراد رو به بارکد (یادکد) مجهز می‌کند، که با اسکن این کدها می‌توان زندگینامه فرد متوفی را خواند و عکس‌های منتخب او را دید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ کدهای QR(بارکد)، نوعی نمایش تصویری اطلاعات بر روی سطوح است که اطلاعات آن را می‌توان توسط ماشین بازخوانی کرد و بر روی بسیاری از اجناس و کالاها و موارد بسیاری درج می‌شوند، اما آنچه باعث شگفتی هر بیینده‌ای می‌شود، قرار داشتن این بارکدها بروی سنگ مزار افراد در قبرستان است.

در ایران یک استارت آپ به اسم یادکد yadcode.ir سنگ مزار افراد رو به بارکد (یادکد) مجهز می‌کند، که با اسکن این کدها می‌توان زندگینامه فرد متوفی را خواند و عکس‌های منتخب او را دید.

در حقیقت یادکد یک بارکد دو بعدی است که با تمام نرم افزار‌های بارکد اسکنر قابل اسکن شدن بوده و حتی این یادکدها ، با گوشی موبایل قابل اسکن هستند به افراد این امکان رو می‌دهند که به زندگی نامه، شجره نامه، تصاویر، فیلم و تصویر 360 درجه آنلاین از مزار هم دسترسی داشته باشند.

شرکت ایده پردازان حکیم صائب  در سال 1395 تاسیس گردید هر فرد می‌تواند با مراجعه به این وبسایت، اطلاعات خود را ثبت نماید و در حقیقت یک دفترچه خاطرات چند رسانه‌ای، ماندگار و همیشه در دسترس برای خود ایجاد سازد.

برای سفارش یادکد می‌توانید با مراجعه به سایت yadcode.ir و به صورت آنلاین سفارش دهید. اگر سنگ مزار مورد نظر شما قبلاً در محل نصب شده باشد تیم یادکد، بارکد را به صورت یک پلاک سنگی به سنگ مزار، اضافه می‌کنند. اگر هم سنگ مزار هنوز نصب نشده باشد می‌توانید فایل تصویر یادکد رو دریافت کنید و روی سنگ مزار به صورت مستقیم لیزر کنید.

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 83460

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب