معاون هماهنگ ‌کننده سپاه خوزستان:

۸۰ گروه جهادی به مناطق محروم خوزستان اعزام می شوند/ اجرای ۶۶۱ برنامه سازندگی در سطح استان

معاون هماهنگ ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان گفت: در طول ایام هفته بسیج امسال ۸۰ گروه جهادی به مناطق محروم استان خوزستان اعزام می شوند تا اقدامات عام المنفعه ای را در این نقاط انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، هفته بسیج از روز پنج شنبه 30 آبان ماه در سراسر کشور آغاز می شود و تا روز چهارشنبه ششم آذر ماه ادامه دارد.

همه ساله به مناسبت هفته بسیج برنامه های گوناگونی در سراسر کشور با حضور اقشار مختلف برگزار می شود که در استان خوزستان نیز برنامه هایی تدارک دیده شده است.

در همین ارتباط سرهنگ میر عبدالرضا حاجتی، معاون هماهنگ ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان اظهار کرد: در حال ورود به چهل سالگی بسیج هستیم که شعار امسال هفته بسیج «بسیج؛ چهل سال خدمت، جهاد و شهادت» است.

اعلام روزشمار هفته بسیج

وی با بیان اینکه هفته بسیج از پنج‌ شنبه ۳۰ آبان آغاز می شود، خاطرنشان کرد: روز اول این هفته به با عنوان بسیج، مقاومت و ایثار و شهادت، روز دوم به نام بسیج، اخلاق و معنویت، روز سوم با عنوان بسیج، علم و فناوری، روز چهارم به نام بسیج، سبک زندگی اسلامی و ایرانی، روز پنجم با عنوان بسیج، فرهنگ و بصیرت، روز ششم با نام بسیج، دفاع و امنیت و روز آخر نیز باعنوان بسیج، اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است

معاون هماهنگ ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان خاطرنشان کرد: امام راحل بسیجی را تشکیل داد که ارتش‌ های کلاسیک دنیا با تمام امکاناتشان نتوانستند آن را در دوران دفاع مقدس شکست دهند.

سرهنگ حاجتی با اشاره به راه اندازی اقشار مختلف بسیج عنوان کرد: بسیج رسانه، بسیج طلاب، بسیج مهندسین کشاورزی، بسیج مهندسین صنعت، بسیج دانش ‌آموزی، بسیج دانشجویی، بسیج حقوقدانان، بسیج جامعه پزشکی، بسیج جامعه زنان و ... بخشی از تشکیلات ۲۲ گانه بسیج اقشار هستند.

معاون هماهنگ ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان شاخصه بسیج را حضور در کنار مردم اعلام کرد و گفت: بسیج برای مردم تشکیل شده است و در تمام عرصه‌ ها به ویژه عرصه ‌های خدماتی حضور چشمگیری دارد.

وی با اشاره به این نکته که تاریخ انقضای بسیج تا جایی است که مردم بسیج را نخواهند، تصریح کرد: همان طور که در دوران هشت سال دفاع مقدس، بسیج برای مردم و در کنار آنها بود، در دوره سازندگی، بیابان ‌زدایی، حوادثی مثل زلزله و سیل نیز در کنار مردم بوده است.

بهره برداری از ۶۶۱ پروژه اقتصادی در خوزستان

سرهنگ حاجتی با اشاره به برنامه های تدارک دیده شده برای هفته بسیج بیان کرد: در تاریخ ششم آذر ۶۶۱ پروژه اقتصادی در استان خوزستان افتتاح یا به اتمام می ‌رسد.

معاون هماهنگ ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با بیان اینکه در هفته بسیج امسال ۴ هزار برنامه اجرا می شود، خاطرنشان کرد: از میان این برنامه ها ۱۹ برنامه شاخص استانی در مرکز استان خوزستان و شهر اهواز اجرا خواهد شد.

وی با یادآوری این نکته که در طول هفته بسیج یک هزار و 600 برنامه در سطح نواحی بسیج در سطح استان خوزستان انجام می شود، تصریح کرد: همچین در این هفته ۶۷۱ برنامه برای اقشار ۲۲ گانه بسیج برگزار خواهد شد.

سرهنگ حاجتی به جزییات این برنامه ها اشاره کرد و گفت: از جمله این برنامه ها برگزاری دوره کادرسازی و توانمندسازی برای خواهران مشاور ۵ استان کشور و همایش تبیین گام دوم انقلاب از سوی بسیج اساتید در دانشگاه شهید چمران هستند.

معاون هماهنگ ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان در همین ارتباط بیان کرد: همچنین در حوزه بسیج مهندسین عمران و معماری از طراحی دو هزار متر از نقشه ‌های ساختمانی، رونمایی می شود.

اعزام اکیپ ‌های پزشکی به مناطق محروم

وی یادآور شد: همچنین نظارت رایگان و کمک به واحدهای سیل زده استان خوزستان توسط انجمن بسیج مهندسین در منطقه عین دو اهواز انجام می‌ شود.

سرهنگ حاجتی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای طرح هزار مسجد، هزار حقوقدان در سطح کشور خبر داد و عنوان کرد: این طرح همزمان با هفته بسیج نیز در حوزه بسیج حقوقدانان در استان خوزستان انجام می ‌شود.

معاون هماهنگ ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان در ادامه به تشریح این طرح پرداخت و گفت: در طرح هزار مسجد، هزار حقوقدان در سطح کشور مشاوران حقوقی در مساجد حضور می یابند و به صورت رایگان به مردم مشاوره می‌دهند.

وی با بیان اینکه در حوزه جامعه بسیج زنان، نمایشگاه پوشش اسلامی – ایرانی برگزار می‌ شود، تصریح کرد: در حوزه بسیج فرهنگیان همایش 400 نفره در دانشگاه شهید چمران اجرا خواهد شد.

سرهنگ حاجتی در ادامه به بخش دیگری از برنامه های هفته بسیج در استان خوزستان اشاره کرد و ادامه داد: همچنین در حوزه جامعه پزشکی اکیپ ‌های پزشکی به مناطق محروم اعزام می شوند که برای اعزام آنها برنامه‌ ریزی های لازم انجام شده است.

دیدار اعضای سازمان بسیج ورزشکاران با نماینده ولی فقیه

معاون هماهنگ ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان یادآور شد: همچنین در هفته بسیج اعضای سازمان بسیج ورزشکاران با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز دیدار می کنند.

وی در ادامه سخنان خود به برنامه های بسیج دانش ‌آموزی به مناسبت هفته بسیج اشاره کرد و افزود: برگزاری صبحگاه مشترک نواحی و نواختن زنگ مقاومت در مدارس استان از جمله این برنامه ها است.

سرهنگ حاجتی با اشاره به برنامه های دیگر اقشار بسیج عنوان کرد: همچنین همزمان با هفته بسیج نشست اقوام از سوی بسیج عشایر برگزار می شود.

معاون هماهنگ ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته بسیج ۹۸۵ برنامه کلان از سوی پایگاه‌ های مقاومت بسیج در سطح استان خوزستان برگزار خواهد شد که مهم ‌ترین این برنامه ‌ها در خوزستان پنجم آذر برگزار می‌شود.

وی در همین ارتباط تاکید کرد: نمایش قدرت بسیج روز چهارشنبه پنجم آذر ماه با حضور ۶۴ گردان و نیروهای سازمان ‌دهی شده در سطح استان خوزستان برگزار می‌شود.

برگزاری ۷۰۰ نشست بصیرتی و روشنگری

سرهنگ حاجتی اظهار کرد: همچنین در حوزه گشت ‌های رضویون که پایگاه ‌های مقاومت بسیج متولی اجرای آن هستند نیز در هفته بسیج امسال بالغ بر ۱۳۲۱ گشت در سطح استان برگزار می شود که پایگاه های مقاومت نمایش قدرت خود را خواهند داشت.

معاون هماهنگ ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان افتتاح پروژه های عمرانی، اجرای گشت‌ های امنیتی و برگزاری ۷۰۰ نشست بصیرتی و روشنگری را از دیگر برنامه های هفته بسیج در خوزستان عنوان کرد.

وی از برگزاری ۲۶ یادواره شهید در سطح استان خوزستان خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین اردوهای راهیان نور برای ۳۰ هزار دانش ‌آموز خوزستانی در طول هفته بسیج برگزار می شود.

سرهنگ حاجتی بیان کرد: همچنین در طول ایام هفته بسیج امسال ۸۰ گروه جهادی به مناطق محروم استان خوزستان اعزام می شوند تا اقدامات عام المنفعه ای را در این نقاط انجام دهند.

بهره برداری از ۱۰۰ مسکن مددجویان کمیته امداد

معاون هماهنگ ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان با بیان اینکه ۶۶۱ برنامه سازندگی در هفته بسیج امسال انجام می‌ شود. عنوان کرد: همچنین ۱۰۰ مسکن که از سوی بسیج برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (عج) ساخته شد نیز افتتاح می شوند.

وی افتتاح ۱۴ پل روستایی در سطح خوزستان، آبرسانی به شش روستا و افتتاح سه خانه عالم را از دیگر برنامه های هفته بسیج اعلام کرد و گفت: همچنین افتتاح یک درمانگاه و کلنگ زنی یک درمانگاه دیگر در منطقه عین دو اهواز نیز در این هفته انجام می شود.

سرهنگ حاجتی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: همچنین تکمیل و بهسازی ۶۷ مسجد و تکمیل و بهسازی هفت مدرسه از دیگر برنامه هایی که در طول هفته بسیج در خوزستان انجام می شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 83480

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب