حل چالش های بزرگ کشور با تفکر بسیجی امکان پذیر است خبرگزاری علم و فناوری - حل چالش های بزرگ کشور با تفکر بسیجی امکان پذیر است/ پیشرفت های بسیجیان در حوزه های فناوری و نوآوری
رئیس بسیج علمی خوزستان:

حل چالش های بزرگ کشور با تفکر بسیجی امکان پذیر است/ پیشرفت های بسیجیان در حوزه های فناوری و نوآوری

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان اظهارامیدواری کرد که کشور با تفکر بسیجی در مقابل چالش هایی که دارد با موفقیت عبور کند زیرا هر جا در مشکلات با این تفکر پیش رفتیم موفق شدیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، بسیج مستضعفین در پنجم آذر ماه سال 1358 به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شده است.

همه ساله هفته منتهی به پنجم آذر هفته بسیج مستضعفین نامگذاری شده که هفته بسیج امسال از روز پنج شنبه 30 آبان ماه در سراسر کشور آغاز شده و تا روز چهارشنبه ششم آذر ماه ادامه دارد.

روز اول این هفته به با عنوان بسیج، مقاومت و ایثار و شهادت، روز دوم به نام بسیج، اخلاق و معنویت، روز سوم با عنوان بسیج، علم و فناوری، روز چهارم به نام بسیج، سبک زندگی اسلامی و ایرانی، روز پنجم با عنوان بسیج، فرهنگ و بصیرت، روز ششم با نام بسیج، دفاع و امنیت و روز آخر نیز باعنوان بسیج، اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است.

بسیج یعنی ضمانت انقلاب اسلامی

به منظور اهمیت بسیج و هفته بسیج به سراغ عبدالله بابااحمدیان رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان رفتیم تا در این ارتباط سخن بگوید.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران هشت سال دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای حله را گرامی می دارم و به روح پاکشان درود می فرستم.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات تروریستی 31 شهریور اهواز بیان کرد: به روح پاک این شهدای عزیز نیز که تعدادی از آنها بسیجی بودند نیز درود و سلام می فرستم و از خدای متعال می خواهم با حضرت اباعبدالله الحسین و یاران باوفایش آنها را محشور فرماید.

بابااحمدیان با گرامیداشت هفته بسیج خاطرنشان کرد: این هفته عزیز را به همه جان برکفان بسیجی، جان برکفان و دلسوزان انقلاب اسلامی و سربازان ولایت تبریک می گویم.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان با بیان این مطلب که بسیج یعنی ضمانت انقلاب اسلامی، عنوان کرد: در واقع حضور مردم برای تداوم انقلاب اسلامی را بسیج می گویند.

تشکل های بسیج مردمی سبب پیروزی انقلاب اسلامی

وی همراهی مردم برای نگهداری و حفاظت از انقلاب اسلامی را بسیج دانست و تصریح کرد: این انقلاب متعلق به مردم هست و آنها هم برای پاسداری از آن همیشه وارد میدان می شوند.

بابااحمدیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ماموریت های بسیج تاکید کرد: از ابتدای پیروی انقلاب اسلامی و تا کنون در هر صحنه ای که بسیج و بسیجیان ورود پیدا کردند آنجا فعالیت های موفقت آمیزی انجام پذیرفت.

 رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان یادآور شد: اگر بخواهیم سیر انقلاب اسلامی را از ابتدای پیروزی تا کنون بررسی کنیم هر جا بسیج و بسیجی وارد شدند یک اتفاق موفقیت آمیز و خوبی رخ داده است.

وی در ادامه اضافه کرد: از همان ابتدای نهضت امام خمینی (ره) ورود مردم خدا دوست و انقلابی تحت عنوان تشکل های بسیج مردمی در مساجد سبب پی ریزی و پیروزی انقلاب اسلامی شد.

بابااحمدیان بیان کرد: خون هایی مردم بسیجی برای پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی دادند یکی از اصول اولیه و مهم پیروزی انقلاب شد، بعد از آن هم در جریان جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس حضور بی نظیر، شجاعانه و دلسوزانه مردمی که تحت عنوان بسیج مردمی مطرح شدند سبب امتداد انقلاب و دگرگونی صحنه جنگ شد.

فروپاشی توطئه های دشمن با حضور به موقع بسیج

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان تاکید کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس مردم با جان و دل در جبهه حضور یافتند که این مسئله سبب شد که صحنه جنگ دگرگون شود.

وی عنوان کرد: مردم خدا دوست و انقلابی با تمام وجود هم با کمترین دارایی خود در صحنه جنگ بودند و تعدادی هم در جبهه حضور داشتند و جانشان را در کف اخلاص گذاشتند و جان عزیز خود را نثار کردند.

بابااحمدیان با اشاره به این نکته که بعد از دفاع مقدس هم بسیج مردمی به کمک انقلاب آمد، تاکید کرد: در جریان فتنه های گوناگونی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور به وجود آمد از جمله فتنه هایی که توسط کروهگ های مختلف مانند خلق عرب، خلق ترک، خلق کرد و خلق بلوچ حضور مردم سبب شد که این فتنه ها خاموش شود و کمترین ضربه به انقلاب وارد شود.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان اظهار کرد: حضور مردم در صحنه های گوناگون سبب شد که انقلاب اسلامی ما که مردم عزیز آن را به وجود آورده بودند از هم نپاشد زیرا آن زمان انقلاب ما نو پا بود و نهالش تازه کاشته شده بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: حضور مردم سبب فروپاشی توطئه هایی شد که از سوی دشمنان و استکبار جهانی طراحی شده بود که در این میان بسیج مردمی نیز نقش پررنگی داشت.

محرومیت زدایی از کشور با تفکر بسیجی

بابااحمدیان در همین ارتباط توضیح داد: مردم بسیجی در دوران سازندگی کشور بعد از پایان هشت سال دفاع مقدس نیز حضور پررنگی داشتند و با حضور در صحنه های مختلف به محرومیت زدایی پرداختند و کارهای بزرگی را در این زمینه برای کشور انجام دادند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان با اشاره به رشد و ترقی به وجود آمده در طول دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد: کشور ما از نظر علمی نیز جهش های خوبی داشته است و توانست در برخی از علوم گوناگون پیشرفت هایی بزرگی به دست آورد.

وی در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: در علومی مانند نانو تکنولوژی دانشمندان بسیجی توانستند پیشرفت های خوبی به دست آورند، بسیجیان ما توانستند بعد از انقلاب در رشته های مختلف ورود پیدا کنند و تحصیلات خود را ادامه دهند، در این زمینه رشد هم کنند و راه دلیرمردان دوران دفاع مقدس را ادامه دهند و پیشرفت های خوبی را در حوزه های فناوری و نوآوری به دست آورند.

بابااحمدیان یادآور شد: اگر بخواهیم بسیج را از اول انقلاب تا کنون مورد بررسی قرار دهیم می توانیم با جرات بگوییم که هر جا نیروهای بسیج و بسیجی حضور داشتند صحنه های بی بدیلی را آفریدند.

حماسه 9 دی یادگار ماندگار حضور در صحنه مردمی بسیجی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان بیان کرد: خلق حماسه 9 دی در سال 1388 یکی از برگ های زرین کارمانه بسیج است که برای همیشه در دفتر انقلاب اسلامی باقی ماند.

وی بسیج را ضامن انقلاب و ایران معرفی کرد و گفت: حماسه 9 دی مثال عینی برای حضور همیشه بسیج برای پشتیبانی و دفاع از انقلاب اسلامی است که در تاریخ ماندگار شد.

بابااحمدیان در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: هفته بسیج را همه احاد ملت ایران به ویژه بسیجیان سلحشور کشور و خانواده معظم شهدای بسیجی تبریک عرض می کنم و امیدوارم ادامه دهنده راه آنها باشیم.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان اظهارامیدواری کرد که کشور با تفکر بسیجی در مقابل چالش هایی که دارد با موفقیت عبور کند زیرا هر جا در مشکلات با این تفکر پیش رفتیم موفق شدیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 83526

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب