نخبه علمی در حاشیه نمایشگاه جهادگران علمی

تنها حامی من بسیج علمی مازندران است/ دنبال ثبت اختراع نمی‌روم

نخبه علمی مازندرانی گفت: به دلیل هزینه بسیار سنگین ثبت اختراع هرکز دنبال ثبت اختراع نمی روم برای یک دانشجو هزینه ثبت اختراع بسیار سنگین است.

 

محمد مهدی حسن پور در حاشیه نمایشگاه جهادگران علمی مازندران در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری مازندران، با اشاره به حمایت‌های که از سوی سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران شده است، گفت: حمایت از نخبگان توسط مسؤولان اجرایی در حد حرف است.

وی با اعلام اینکه هزینه ثبت اختراع در کشور بسیار گران است، تصریح کرد: دانشجو داری ایده با کدام توان مالی قادر به ثبت اختراع ایده‌ است.

این نخبه علمی که موفق به تولید دستگاه با تیم خودش ضد عفونی کننده دست با استفاده از پلاسما سرد شده ، اعلام کرده از تنها جای که مورد حمایت قرار گرفته سازمان بسیج علمی مازندران است.

وی با اعلام اینکه هیچ نهاد دولتی و غیر دولتی کمک خاصی به ما نکرده و در برخی مواقع مانع پیشرفت ما شده‌اند، افزود: برای پردازش تصویر نیاز به کامپیوترهای قوی داریم که قیمتش 30 میلیون تومان است.

حسن پور در ارتباط با ساخت صنعتی ضد عفونی کننده دست با استفاده از پلاسما سرد، بیان کرد: نیاز به غالب سازی است که دوباره نیاز به اعتبارات ویژه ای است.

وی در ارتباط با طولانی بودن پروسه ثبت اختراع افزود: هزینه ثبت اختراع بسیار سنگین است که بنده برای اختراعاتم پیگر ثبت نمی شوم، برای یک دانشجو پرداخت هزینه به پارک علم و فناوری ثبت سنگین است.

این نخبه جوان مازندرانی اضافه کرد: بنده چندین طرح در پارک علم و فناوری دارم که به دلیل هزینه بسیار سنگین اعلام کردم که نیاز به بررسی ندارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶:۰۰

شناسه خبر: 83544

مطالب مرتبط :
۰۰۲۲۵

ثبت جهانی سومین اختراع پژوهشگران سمنانی

دکتر علی عموزاده با مشارکت دیگر محققان در دانشگاه سمنان موفق به ثبت نهایی اختراع «غشای نانوکامپوزیتی در پیل سوختی متانول مستقیم» در اداره ثبت اختراعات آمریکا شدند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب