کیفیت نمایشگاه جهادگران علمی مازندران بسیار مناس خبرگزاری علم و فناوری - کیفیت نمایشگاه جهادگران علمی مازندران بسیار مناسب بود/ایده‌های جهادگران علمی مازندران در زمینه کشاورزی پزشکی دیجیتال و کمک توانبخشی قابلیت عملیاتی شدن دارد
استاندار مازندران

کیفیت نمایشگاه جهادگران علمی مازندران بسیار مناسب بود/ایده‌های جهادگران علمی مازندران در زمینه کشاورزی پزشکی دیجیتال و کمک توانبخشی قابلیت عملیاتی شدن دارد

استاندار مازندران با تقدیر از اقدامات انجام شده سازمان بسیج علمی مازندران، گفت: کیفت نمایشگاه جهادگران علمی مازندران بسیار مناسب بوده است.

احمد حسین‌زادگان در حاشیه نمایشگاه جهادگران علمی مازندران در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری مازندران با ابراز رضایت از برپایی نمایشگاه جهادگران علمی مازندران، اظهار کرد: کیفت برگزاری نمایشگاه بسیار مناسب بوده است.

وی با اشاره به قابلیت‌های علمی که در مراکز رشد، مراکز حمایت و پارک علم و فناوری وجود دارد، تصریح کرد: بخشی از تولیدات علمی قابلیت تجاری سازی دارد و باید مورد حمایت قرار گیرند.

استاندار مازندران با اعلام اینکه دولت برای حمایت افراد خلاق و شرکت‌های دانش بنیان در غالب صندوق نوآوری و معاونت علمی ریاست جمهوری کمک‌های خوبی در این بخش انجام داده است،افزود: اقدام خوب سپاه در سازمان بسیج علمی و فناوری که زمینه شناسایی و جذب نخبگان بوده را به خوبی انجام داده‌اند.

وی اضافه کرد: برای توسعه این خلاقیت‌ها باید کمک کنیم که از طریق تسهیلات بانکی و معرفی این افراد در بازارهای هدف و ارتباط بین دستگاه‌های اجرایی زمینه رشد آنها را فراهم کنیم، بخشی از فعالیت نخبگانی می‌تواند تحول اساسی در سطح استان و کشور ایجاد کنند.

وی با اعلام اینکه در بخش‌های پزشکی، دیجیتال، ادوات کشاورزی و معلولان محصولات بسیار مناسبی تولید شده است، گفت:  به همه شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی تسهیلات مناسب اختصاص می‌دهیم.

استاندار مازندران با اشاره به افتتاح ساختمان پارک و مراکز رشد در سطح شهرستان ساری، افزود: برنامه ما توسعه فعالیت نخبگانی است که از این طریق قابلیت‌های خودشان را به خوبی مرحله تولید می‌رسانند.

وی اضافه کرد: ایجاد نمایشگاه مانند جهادگران علمی زمینه معرفی قابلیت‌های نخبگان را فراهم می‌کند و با پرداخت تسهیلات بانکی زمینه‌ای ایجاد می‌شود که منابع مالی نخبگان برای تولید به خوبی فراهم شود.

استاندار مازندران اضافه کرد: دعا می‌کنم تحریم ادامه داشته باشد تا همه روی پای خودمان بیاستیم.

وی با اعلام اینکه مسؤولان اجرای باید کمک کنند که محصولاتی که قابلیت اجرایی و تولید دارد را عملیاتی کنند، بیان کرد: برخی از این طرح‌ها ایده بوده و قابلیت تجاری سازی ندارد اما به عنوان تولید فکر قابل احترام و ارزشمند است، ایده‌ای که قابلیت اجرایی داشته باشد خود به خود خودش را به جامعه تحمیل می‌کند، حتی اگر مسؤولان اجرای پای کار نباشند.

حسین زادگان ادامه داد: به مسؤولان سپاه کربلای مازندران و مسؤولان پارک علم و فناوری اعلام کردیم طرح‌های که قابلیت اجرایی و تجاری سازی دارد برای دریافت تسهیلات بانکی معرفی شده و اگر موانعی در بین دستگاه‌های اجرایی دارند این موانع را رفع کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶:۵۹

شناسه خبر: 83577

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب