تجلیل از دانش آموزان مسجدی خبرگزاری علم و فناوری - تجلیل از دانش آموزان مسجدی

تجلیل از دانش آموزان مسجدی

به همت پایگاه بسیج علمی شهید جعفری و حوزه دانش آموزی حضرت علی اصغر (ع) ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله (عج) از دانش آموزان مومن و اهل مسجد تجلیل شد.

مهندس محمد رحمانی، مدیر علمی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله (عج) شیراز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در فارس  از برنامه های تجلیل از دانش آموزان مومن و مسجدی خبر داد.

مدیر علمی ناحیه بقیه الله (عج) گفت: از راهبرد های اساسی بسیج  در عرصه  دانش آموزی ایجاد فضایی پویا و کارا بین سه ضلع اصلی خانه، مدرسه و مسجد می باشد.

مهندس رحمانی اذعان داشت: تربیت فرزند و شکل دهی به شخصیت وی در یک سنین مشخص معطوف به خانواده و آموزه های والدین می باشد و پس از هفت سالگی محیط و کادر مدرسه نیز به اندازه والدین در این هدایت و شکل دهی نقش خواهد داشت. لیکن با این وجود صرف خانواده و مدرسه کافی نمی باشد و نوجوان نیاز به یک محیط معنوی جهت قرار گیری در شبکه نوجوانان مومن، با اخلاق و درس خوان ارزشی دارد که در آنجا با محتوا های ارزشی و دینی و همچنین مسائل معرفتی و بصیرتی آشنا گردد.

وی در ادامه تصریح کرد: امروزه حلقه مفقوده در جریان فضاهای کاربری جهت حضور نوجوانان  در واقع مسجد می باشد. در جامعه امروزی که محلات و سطح جامعه و اماکن عمومی می تواند آبستن انحراف و یا سردرگمی فکری و ذهنی برای نوجوانان ایجاد نماید، می بایست  به دنبال یک راه حل به عنوان واکسن بود و این واکسن می تواند گروه ارزشی و با اخلاق از نوجوانان مسجدی باشد.

مدیر علمی ناحیه بقیه الله (عج) همچنین اظهار داشت: مسجد باید بعنوان یک محیط پویا و وعده گاه نوجوانان و جوانان تلقی گردد. انسان از ابتدای تولد تا لحظه شتافتن به سوی پروردگار در محیط ها و گروه ها قشری  و اجتماع های متعدد و گوناگونی عضویت می یابد و بصورت مقطعی حضور یافته و به فعالیت می پردازد. لیکن مسجد بعنوان یک مرکز اجتماع بشری با ویژگی مشمولیت تمامی گروه های سن و سالی ، گروه های فکری، مقاطع مختلف تحصیلی و از هر قوم و نژاد می تواند میزبان مناسبی برای یک انسان در تمامی فواصل زندگانی وی باشد.

رحمانی اضافه کرد: با توجه به رویکرد مسجد محوری و نیاز به تشویق دانش آموزان اهل مسجد، مومن و با اخلاق و ترغیب سایر دانش آموزان به حضور در این مکان مقدس، به همت پایگاه علمی شهید جعفری و همچنین حوزه بسیج دانش آموزی حضرت علی اصغر(ع) در مدارس ترکمان و تابع بردبار در کلاس درسی و در حضور کلیه دانش آموزان از نوجوانان مسجدی تجلیل بعمل آمد.

 

گفتگو از سامان معرف

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 83611

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب