ششمین دوره جشنواره جهاد گران علم و فناوری خراسان ش خبرگزاری علم و فناوری - ششمین دوره جشنواره جهاد گران علم و فناوری خراسان شمالی برگزار شد

ششمین دوره جشنواره جهاد گران علم و فناوری خراسان شمالی برگزار شد

میزگرد کارشناسی مسائل استان با حضور مسئولین استانی

ششمین دوره جشنواره جهادگران علم و فناوری خراسان شمالی با حضور جمعی از پژوهشگران ، اساتید، مخترعان و مبتکران اقشار دانش ور بسیج در دوم آذر ۹۸ در محل سالن بصیرت دانشگاه پیام نور برگزار شد. این جشنواره با حضور مسئولان استانی و برنامه های متنوع از جمله میزگرد کارشناسی مسائل اساسی استان برای اولین بار فضای چالشی به خود گرفت و نقد و بررسی مسائل موجب استقبال برخی از مسئولان از این برنامه شد و اعضای خانه نخبگان در این فضای تعاملی ظرفیت ها و استعداد های بسیج علمی را برای کمک به دستگاههای اجرایی و حل مسائل استان معرفی کردند. 

محمدزاده دبیر ستاد جشنواره جهادگران ضمن عرض خیر مقدم به حضار گزارشی از روند جشنواره ارائه نمودند و نیاز محور بودن حمایت های بسیج علمی را از اولویت های سازمان بیان کردند.

احمد وثوقی مطلق دکتری اسم و الرژی، نماینده بسیج جامعه پزشکی و  عضو خانه نخبگان در این جشنواره گفت: ورود در عصه علمی و جهاد علمی و بهره گیری از نیروهای جوان مستلزم سه مسئله است. ۱- استعدادیابی درست ۲- برگزاری سمینارها(توانایی استان) ۳- ارتباط با اساتید برجسته داخل و خارج کشور(نخبگان ایرانی)

در ادامه میزگردی برای کارشناسی مسائل استان با حضور سه تن از اساتید متخصص در موضوع چالش های بخش کشاورزی، صنعت و دانشگاه برگزار شد. در ابتدای این میزگرد دکتر نامور با اشاره به سهم ۵۰ درصدی اشتغال استان در بخش کشاورزی و عدم تناسب با سهم ۳ درصدی فارغ التحصیلان این رشته، خام فروشی و نبود صنایع تبدیلی و تکملیی را از جمله مشکلات استان بیان کردند. دکتر حیدرزاده صنعت گر و کار آفرین بخش صنعت با اشاره به استعداد و توانمندی های جوانان، یکی از راهکارهای برون رفت از مشکلات کنونی ایجاد اشتغال کوچک و متوسط  دانست و تکیه بر روحیه جهادی و خستگی ناپذیر جوانان بسیجی و تبعیت از منویات رهبری را تنها راه علاج وضعیت موجود بیان کرد. در پایان این میزگرد دکتر شیخ زاده نماینده دانشگاه مدلهایی جهت ارتباط بهتر دانشگاه با کشاورزی و صنعت ارائه کرد.

مهندس کمالی به عنوان نماینده مخترعان مبتکران دیگر ارائه دهنده این جشنواره بود که ایشان با معرفی طرحهای تجاری سازی شده توسط بسیج علمی و طرحهای آماده تجاری سازی به بیان مشکلات موجود بر سر راه مخترعان پرداخت و پیشنهاد کرد جلسه ای با حضور ایده پردازان و سرمایه گذاران برگزار تا بخشی از مسیر تجاری سازی طرحها طی شود.

دکتر حاتمی جانشین فرماندهی در امور اقشاربسیج  به عنوان سخنران این جشنواره با اشاره به هدف شکل گیری بسیج و رسالت مطالبه گری و آرمان گرایی آن، به بیان توفیقات بسیج در عرصه علم و فناوری پرداخت و ظرفیت اقشار بسیج را به عنوان عناصر حقیقی حل مشکلات کنونی کشور  با تکیه بر حرکت های جهادی معرفی کرد. 

درپایان از تعدادی از مخترعان، پژوهشگران و مبتکران بسیجی تجلیل شد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴:۰۰

شناسه خبر: 83625

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب