مدیرکل محیط زیست استان قزوین:

توسعۀ حقوق بین‌المللی محیط زیست یک اصل در فناوری زیست محیطی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: توسعۀ حقوق بین امللی محیط زیست از جمله اصول حوزه فناوری زیست محیطی است .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری قزوین، حسن عباس‌نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین ظهر امروز در نشست استانی با عنوان «زیست فناوری شتابگری در خدمت کشاورزی مدرن، سلامت و محیط زیست که در سالن خوارزمی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در شرایط امروز، کشوری را باید توسعه یافته نامید که بتواند از تکنولوژی به بهترین شکل ممکن استفاده کند.

وی افزود: نیروی انسانی، منابع طبیعی و ذخایر ژنتیکی به عنوان منابع اصلی ثروت یک کشور و ملت است.

عباس‌نژاد ادامه داد: ایران علاوه بر دارا بودن منابع غنی و تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی بالا، دارای هرم سنی جوان و نیروهای مستعد کارآمد است که این خود یک ظرفیت است.

وی با اشاره به اینکه باید به دنبال تکنولوژی های نوین و فناورانه باشیم، تصریح کرد: فرسایش بیش از دو و نیم میلیارد تن خاک هزینه‌های بسیار بالایی را بر کشور تحمیل کرده این در حالی است که  ما ۵۰ هکتار از اراضی مستعد خود را در سال از دست می‌دهیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین تصریح کرد: با توجه به فرسایش خاک در مناطق مختلف کشور و تبدیل آن به شوره‌زار از جمله در منطقه الله‌آباد ، می‌توان با فناوری‌های زیست محیطی کانون‌های گرد و غبار مبارزه کرد.

وی با بیان اینکه توسعۀ حقوق بین‌المللی محیط زیست یک اصل در فناوری زیست محیطی است ، یادآور شد: پیشگیری و احتیاط، اصل توسعۀ پایدار در استفاده از فناوری زیست محیطی و حاکمیت دائمی بر منابع طبیعی و ذخایر ژنتیکی و زیستی از جمله اصول حوزه فناوری زیست محیطی است.

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶:۲۰

شناسه خبر: 83661

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب