آنفولانزا جان چند خوزستانی را گرفت خبرگزاری علم و فناوری - آنفولانزا جان چند خوزستانی را گرفت
بر اساس اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز؛

آنفولانزا جان چند خوزستانی را گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از فوت مبتلایان به آنفولانزا خبر داد و گفت: در خوزستان نیز موارد فوت شده در اثر آنفلوآنزا داشتیم اما این موارد خارج از نُرم نبوده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، از روزهای گذشته موج ابتلای هموطنان به بیماری آنفولانزا به راه افتاد که به گفته مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 15 نفر به علت این بیماری جان خود را از دست دادند.

استان خوزستان نیز یکی از استان هایی که به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آنفولانزا در آن وجود دارد و مواردی نیز به بیمارستان مراجعه کرده اند.

افراد با بیماری زمینه ‌ای جزو گروه‌ های پرخطر هستند

در همین ارتباط دکتر ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در خوزستان نیز مانند سایر نقاط کشور اپیدمی آنفلوآنزا رخ داده است.

وی با اشاره به این مطلب که بیماری آنفلوآنزا عوامل مختلفی دارد، تصریح کرد: افرادی که بیماری زمینه ‌ای دارند و جزو گروه‌ های پرخطر هستند، حتی با سرماخوردگی معمولی ممکن است فوت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز عنوان کرد: اگر عوامل شدیدتر باشد، میزان مرگ و میر هم در افراد مبتلا به آنفولانزا افزایش خواهد یافت. قیمت وسایل شهربازی کودک

دکتر نظری در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت آنفلوآنزا در خوزستان اشاره کرد و ادامه داد: تا کنون تعداد زیادی از موارد حاد آنفلوآنزا در نقاط مختلف به مراکز درمانی مراجعه کردند.

نگرانی بابت بیماری آنفلوآنزا در خوزستان وجود ندارد

وی در ادامه از فوت مبتلایان به آنفولانزا خبر داد و خاطرنشان کرد: در خوزستان نیز موارد فوت شده در اثر آنفلوآنزا داشتیم اما این موارد خارج از نُرم نبوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در بخش پایانی سخنان خود عنوان کرد: اینکه اعلام کنید چند نفر به دلیل آنفلوآنزا در خوزستان فوت شدند اررزشی ندارد.

دکتر نظری بیان کرد: در حال حاضر نگرانی بابت بیماری آنفلوآنزا در استان خوزستان وجود ندارد و در صورتی که اتفافی رخ دهد و لازم باشد مردم بدانند، قطعا موضوع اطلاع‌ رسانی می شود و به اطلاع آنها می رسد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲:۲۶

شناسه خبر: 83674

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب