از محل یک درصد اعتبارات پژوهشی

بیش از ۷ میلیارد ریال اعتبار در استان قزوین جذب شده است

مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین از محل جذب یک درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی، بیش از ۷ میلیارد ریال اعتبار حذب شده است.

صادق دقیقی در گفت‌وگو با خبرگزاری علم و فناوری استان قزوین اظهار کرد: بنا به دستور هیئت دولت در سال 94، یک درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی باید به حوزه پژوهش اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته تلاش کردیم تا این اعتبارات را متمرکز کنیم، افزود: در سال گذشته با مصوبه مجلس و هیات وزیران در لایحه بودجه این اجازه به استان ها داده شد تا این اعتبارات تجمیع شده و برای طرح‌های کاربردی و مهم در اختیار استان قرار بگیرد.

 مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین عنوان کرد: در سال گذشته رقمی حدود 700 تا 800 میلیون تومان جذب و برای 7 طرح پژوهشی کاربردی برنامه ریزی شد.

وی با اشاره به اینکه 3 مورد از این 7 طرح در حوزه زیست فناور بوده عنوان کرد: باید تلاش شود تا از ظرفیت دانشگاه و مراکز علمی در حوزه پژوهش بی از پیش استفاده شود.

دقیقی عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته از سال گذشته تلاش شد تا در پژوهش‌های متعدد از ظرفیت علمی و دانشگاهی استان استفاده شود.

وی اضافه کرد: باید نیازسنجی پژوهشی در استان به صورت مناسب انجام شود.

مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین در پایان یادآور شد: در سال جاری برای 96 موضوع پژوهشی فراخوان انجام شده که با توجه به محدودیت‌های موجود 10 مورد را اجرایی و عملیاتی میکنیم.

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵:۱۰

شناسه خبر: 83689

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب