به گزارش خبرگزاری علم و فناوری:

خودکفایی شرکت ایران ترانسفو و بهترین عملکرد آن در طی ۵۰ سال گذشته

مشاور مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو: تحریم های علیه کشور به ویژه آبان ماه ۹۷ سبب شد تا متخصصین داخلی با تفکر بسیجی قطعاتی را تولید کنند که قبلا در تولید آن هیچ نقشی نداشتند و امروز در هلدینگ ایران ترانسفو به جایی رسیده ایم که آمار و ارقام از بهترین عملکرد این شرکت در ۵۰ سال اخیر خبر می دهند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، ایرج فکور مشاور مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو در جشنواره جهادگران علم و فناوری با اشاره به اینکه شرکت ایران ترانسفو در سال 1345 تحت لایسنس شرکت زیمنس آلمان به عنوان بزرگترین تولید کننده ترانسفور ماتور روغنی احداث شد، اظهار کرد: این شرکت تا سال 1378 به عنوان یک تولید کننده عملل میکرد.

ایرج فکور با بیان اینکه این شرکت با 15 شرکت تابعه خود به یک هلدینگ صنعتی تولید شد، ابراز کرد: تمامی فعالیت های مواد اولیه، تولید محصول و بازاریابی محصول از سال 1378 توسط این هدلینگ انجام می پذیرفت.

مشاور شرکت ایران ترانسفو با اشاره به شرکت های تابعه این شرکت گفت: تمامی این شرکت ها در صف اقتصاد مقاومتی و در راستای وابستگی زدایی فعالیت می کنند که همه این با روحیه بسیجی و انقلابی شدنی هستند.

وی با اشاره به اینکه در 50 سال گذشته ایران ترانسفو یکی از درخشان ترین سال ها را در حال سپری کردن است، بیان کرد: قدمت 50 ساله این شرکت، عملکرد بر اساس دانش فنی و مدیریت این گروه صنعتی که مقید به اقتصاد مقاومتی و تفکر وابستگی زدایی است از عوامل رشد و شکوفایی این هلدینگ است.

ایرج فکور یکی از نقطه قوت های این شرکت را اختراع و تولید روغن های ترانسفور ماتور بر اساس استاندارد ic60297 دانسته و اظهار کرد: این خود کفایی زمانی بدست آمد که ما در سال 97 ثبت سفارش فرآوانی را داشتیم و برای تولید نیاز به واردات روغن در بهبوحه نوسانات ارز در کشور داشتیم ولی با مشقت فراوان این ارز تامین شد ولی پس از پرداخت ارز به تحریم های آبان 97 برخورد کردیم و آن شرکت اصلا جواب ما را هم نداد.

مشاور شرکت ایران ترانسفو ابراز کرد: مهم ترین عامل در طول عمر ترانسفور ماتور را پس از نوع بهره برداری، عایق های آن می باشد که شرکت عایق های ما نیز توانست در این زمینه به خودکفایی برسد که تا قبل از این در فرایند ساخت و تولید آن هیچ دخل و تصرفی نداشت و ارز بسیار زیادی را برای واردات آن ها پرداخت می کردیم.

وی ادامه داد: شرکت ایران ترانسفو ابر ترانسفور ماتور فشار قوی با قدرت 315 MVA و وزن بالای 350 تن که بزرگترین ترانسفور ماتور منطقه است را تولید کرده و جالب این است که این ترانسفورماتور در اولین تست شروع به کار کرد در صورتی که ترانسفور ماتور های از این دست ماه ها در آزمایشگاه تست می شوند.

مهندس فکور با اشاره به ساخت ترانسفور ماتور های بی صدا، توربین بادی، خشک، هوشمند و ... توسط این شرکت ادامه داد: در راستای زیر ساخت ها نیز بزرگترین آزمایشگاه خاورمیانه را تا قدرت 420 MVA به واسطه ژنراتور های این شرکت نیز به کمک مسئولین کشوری و استانی احداث شد.

مشاور این شرکت نیز در پایان خبر از برگزاری سمینار ترانسفور ماتور ها را داد و افزود: این سمینار همانند سنوات گذشته 7 اسفند ماه 98 در نیروگاه طرشت تهران برگزار خواهد شد که علاقه مندان می توانند به سایت این سمینار مراجعه کرده و مقالات خود را ارسال کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶:۲۴

شناسه خبر: 83699

مطالب مرتبط :
برق و قدرت

توسط عضو هیات علمی گروه برق صورت گرفت:

چاپ اولین کتاب در حوزه ترانسفورماتورهای هوشمند

حسام رهبری گفت: بعد از تحقیقات گسترده اولین کتاب ترانسفورماتورهای هوشمند را در حوزه برق و قدرت به چاپ رساندیم، عنوان این کتاب " عملکرد ترانسفورماتورهای هوشمند در سیستم_های قدرت " است و برای اولین بار در کشور نوشته و چاپ می شود زیرا این کتاب مفهوم جدیدی از ترانسفورماتور را ارائه می دهد که کاملا با ترانسفورماتورهای معمول متفاوت و جدید است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب