دانشگاه استنفورد نخستین بیمارستان تمام رباتیک جهان خبرگزاری علم و فناوری - دانشگاه استنفورد نخستین بیمارستان تمام رباتیک جهان را تاسیس کرد+عکس

دانشگاه استنفورد نخستین بیمارستان تمام رباتیک جهان را تاسیس کرد+عکس

برای ساخت این ساختمان جدید ۲.۱ میلیون دلار لازم است. این مبلغ حتی برای دانشگاهی همچون استنفورد نیز بسیار زیاد است. هیچ تضمینی مبنی بر کاربردی بودن این فناوری به اندازه ی وعده داده شده وجود ندارد. «اریک یابلونکا» تاکید کرد: «این مورد صرفا برای تکنولوژی نبوده است. میران بالای اتوماسیون میتواند منجر به افزایش بهره وری برای کارمندان بیمارستان , که اغلب بیش از حد کار میکردند, شود.»

تکنولوژی راه خود را به بیمارستان ها نیز هموار کرده است. دانشگاه «استنفورد» یک بیمارستان در محوطه ی مرکز بهداشت استنفورد راه اندازی کرده, که قابلیت های یک گوشی تلفن را دارد. شما میتوانید روشنایی و هوای اتاقتان را توسط کنترلی در نزدیک تختتان تنظیم کنید و توسط اپلیکیشن «مای هلس» با دکتر ارتباط برقرار کنید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از انگجت، داروخانه شامل ربات هایی خواهد بود که میتوانند دارو ها را بسته بندی و توزیع کنند. 23 وسیله ی نقلیه ی خودکار لباس ها را به رخت شویی برده و زباله ها را جمع اوری میکنند. دکتر ها و پرستاران تیز میتوانند از طریق موبایل چندین بیمار را یکجا کنترل کنند.

با بیمارستان تمام رباتیک استنفورد آشنا شوید!

استنفورد به وال استریت ژورنال گفت: «این بیمارستان به گونه ای طراحی شده است که قابلیت ارتقا داشته باشد. در اینده طی ازمایشی از هوش مصنوعی با حسگرهای گرما برای افزایش امنیت بیمار استفاده خواهد شد.»

پرسش هایی مبنی بر هزینهی این تکنولوزی وجود دارد. برای ساخت این ساختمان جدید 2.1 میلیون دلار لازم است. این مبلغ حتی برای دانشگاهی همچون استنفورد نیز بسیار زیاد است. هیچ تضمینی مبنی بر کاربردی بودن این فناوری به اندازه ی وعده داده شده وجود ندارد. «اریک یابلونکا» تاکید کرد: «این مورد صرفا برای تکنولوژی نبوده است. میران بالای اتوماسیون میتواند منجر به افزایش بهره وری برای کارمندان بیمارستان، که اغلب بیش از حد کار میکردند، شود.»

این دانشگاه برنامه ای در جهت بررسی کیفیت مراقبت و کارایی مالی این فناوری را دارد, تا بتواند یک بیمارستان ازمایشی مفید برای استفورد و سایر بیمارستان ها باشد. رباتیک شاخه‌ای میان رشته‌ای از مهندسی و علم است که شامل مهندسی مکانیک، مهندسی برق و علوم رایانه و چند رشته دیگر می‌شود . ربوتیک شامل طراحی، ساخت، راه اندازی و استفاده از ربوتها می‌شود، همچنین مانند سیستم‌های رایانه‌ای، کنترل، بازخورد حسگرها و پردازش اطلاعات نیز در این گروه قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹:۱۵

شناسه خبر: 83713

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب