مشکلات راه تولید فراوان است خبرگزاری علم و فناوری - مشکلات راه تولید فراوان است
بانوی کارآفرین در گفتگو با علم و فناوری:

مشکلات راه تولید فراوان است

حسن پور گفت: هیچ حمایتی از سوی مسئولین تاکنون در هیچ حوزه ای نشده ایم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در شیراز؛ نیاز امروز جامعه روی آوردن به کسب و کارهای جدید و کوچک می باشد و کارآفرینان از مهم ترین اعضای جامعه می باشند. وقتی به این نکته توجه کرد که دیگر کمتر آگهی استخدام، آنهم در دستگاه های دولتی دیده می شود، اهمیت کارآفرینی بیشتر روشن می شود.

ضمنا قابل ذکر است که خبرگزاری علم و فناوری در فارس یکی از اولویت ها و رسالت های خود خود را حمایت، هدایت و معرفی کارآفرینان می داند و در ادامه مصاحبه های قبلی با کارآفرینان، اینبار به سراغ یکی از بانوان کارآفرین استان فارس رفته ایم که در ادامه مشروح این مصاحبه را می خوانید :::

 

 * خودتان را معرفي كنيد.

 سلام خانم حسن پور هستم. در حال حاضر که من کار تولیدی انجام می‌دهم از قبیل خیاطی؛ طراحی، دوخت و دیپلم طراحی دوخت دارم 20سال هم در این زمینه شغلی سابقه کار و فعالیت دارم.

 

 * چرا به شما كارآفرين مي گويند ؟

از یک ایده شروع شد؛ برای فعالیت های خیاطی و مشاغل وابسته به خیاطی و به تبع اشتغال زایی برای چند نفر دیگر.

یک ایده داشتم که می‌خواستم عملیش کنم ولی باید در وهله ی اول دستگاهش فراهم بشود که الان در حال حاضر فقط مشکل ما مبلغ تهیه ی این دستگاه است که به محض تامین خریداری خواهد شد و زمینه مشاغل بعدی نیز فراهم خواهد شد .

 

 * چند مدت در اين زمينه فعاليت داريد ؟

در زمینه تخصصی حرفه و شغل خیاطی 20  سال است که  فعالیت  و کسب درآمد می‌کنم.

 

 

 * برنامه شما براي اينده چيست ؟

به سازمان کل فنی و حرفه ای استان فارس مراجعه کردم و یک رزومه تحویل دادم و فرم پر کردم به این دلیل که دوستانی که به آموزشگاه خیاطی مراجعه می کنند و هیچ پیش زمینه و هیچ تخصصی ندارند و وقتی وارد حرفه و کار خیاطی می‌شوند تجربه کافی ندارند و وارد نیستند. به همین دلیل به سازمان فنی و حرفه ای مراجعه کردم و فنی و حرفه ای به من مجوز دادند که در محیط کار به دوستان نیز آموزش های لازم را بدهم و عزیزانی که مراجعه می‌کنند کار و تخصص را به صورت حرفه ای بیاموزند و بتوانند البسه با کیفیت مطلوب مشتری ارائه دهند چون کیفیت کارخیلی مهم است در وهله بعدی هدفم این است که بتوانم دوستان و افراد بیشتری را وارد کار کنم و وارد این صنعت بشوند. لازم به ذکر است که درآمد ماهیانه بنده در حال حاضر از کار و حرفه خیاطی در ماه 3 میلیون تا 3میلیون و نیم متوسط آن می باشد. نام انواع وسایل شهربازی

 

 * مشكلات و موانع بر سر راه كار شما چه چيزهايي مي باشد ؟

پیگیری نکردن مسوولین امر و مربوطه ، وامی در اختیار ما قرار نمی‌دهند، برای تامین مواد اولیه باید یک پشتوانه داشته باشیم که این کار انجام بشود ولی متاسفانه نداریم. من یک خانم هستم و خانم های دیگری که تحت پوشش بنده هستند یا بی سرپرست یا خود سرپرست هستند و حمایت خاصی هم ندارند. متاسفانه بودجه و اعتبار مالی نداریم از نظر مالی تحت فشار هستیم مسئولین مربوطه می گویند تولید ملی و حمایت ملی ولی در اصل هیچ حمایت ملی در کار نیست فقط حرف است و خبری از عمل نیست، عملی در کار نیست.

 

 * چگونه مي توان كار افريني را رونق داد ؟

با تحقیق درباره ظرفیت های موجود و یافتن کمبود ها در استان و نیاز های اساسی منطقه. من به همون ایده ام بسنده کردم که استارت کار را بزنم که قیمت دستگاه در حال حاضر20میلیون تومان است که این دستگاه را تهیه کنم و وارد چرخه کار بشویم که می تواند حتی کل استان فارس را هم تحت پوشش قرار بدهد.

 

 * به نظر شما كارافرين موفق چه كسي مي باشد ؟

کسی که واقعا پشتکار داشته باشد و کار را نیز پیگیری کند و پشتوانه ای داشته باشد.

 

 * چه كساني مي توانند كار افرين بشوند ؟

 کسانی که واقعا دنبال کار باشند و پشتکار داشته باشند.

 

 * چه شد كه به فكر كار افريني افتاديد ؟

من در اول کار اصلا فکر نمی کردم کار من و فکر من یک کار آفرینی محسوب می شود فقط می گفتم وارد چرخه کار شدم چون با ذهن اولم فکر می کردم کار آفرینی کسی است که باید یک کار خیلی باعظمتی را باید انجام بدهد یک کار خیلی بزرگ را انجام بدهد و به او بگویند کار آفرین و فکر می کردم یک کار و یک پروژه خیلی بزرگ را کار آفرینی می گویند.

 

 * اگر به عقب بازگرديد بازهم كارافرين مي شويد ؟

من علاقه ام خیاطی است یعنی اگر علاقه نبود تا الان دیگر نباید کار می کردم ولی دلم می خواهد آن چیزی که آموزش داده می شود درست آموزش داده شود یعنی واقعا دوستان استاد بشوند در خیاطی نه اینکه فقط چهار الگو یاد بگیرند و تصور کنند خیاطی را یاد گرفتند.

 

* مشوق شما در اين راه چه كساني بودند ؟

فقط خودم و روحیه ی خودم بوده است ، تازه من به هر کسی پیشنهاد این کار را دادم و برخی نیز این کار را رد کردند ولی من در ذهن خودم می دانم به نتیجه مطلوب خواهم رسید به امید خدا .

 

 * توصيه شما براي جوانان جوياي كار چيست ؟

آن هایی که واقعا دنبال کار هستند یک ایده دارند فقط یک نفر باشد که پشتوانه شان باشد قبولشان داشته باشد یعنی اون طرح و ایده‌شان را قبول کنند و همین کار باعث می شود جوانان ملت به فکر مهاجرت و سفر به خارج از کشور نکنند و به آینده مملکت امیدوار باشند و من این ایده و طرح را چند ماه پیش مطرح کردم ولی خیلی کند پیش می رود چون واقعا پیگیری نمی کنند حمایت نمی کنند وگرنه خیلی زودتر وارد چرخه کار میشود و من به دوستان پیشنهاد می کنم دوستان در این کار سرمایه گذاری کنند و بنده بعد از 3 ماه عین پول آنها را برمی گردانم به علاوه اینکه هرماه سود سرمایه گذاری آن ها را خواهیم داد. لیست قیمت وسایل شهربازی

 

گفتگو از غلامرضا طرق پیما

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 83752

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب