مبنای بسیاری از فعالیت‌های بسیج جامعه زنان تحکیم ب خبرگزاری علم و فناوری - مبنای بسیاری از فعالیت‌های بسیج جامعه زنان تحکیم بنیان خانواده است
مسئول جامعه بسیج زنان استان بوشهر؛

مبنای بسیاری از فعالیت‌های بسیج جامعه زنان تحکیم بنیان خانواده است

مسئول بسیج جامعه زنان استان بوشهر گفت: بهترین خدمت زنان، تربیت فرزندان نسل دوم و سوم انقلاب است، همچنین دفاع فرهنگی زنان و دختران بسیجی در برابر سناریوهای رنگارنگ امپریالیسم فرهنگی غرب، روحی دوباره بر کالبد زنده و پویای جامعه ایران دمید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ آرزو شبل حکما بوشهر، رئیس بسیج جامعه زنان استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بسیج خواهران به عنوان سازمانی منسجم از شاخص هایی نظیر تحکیم هویت دینی، ملی و انقلابی، ترویج فرهنگ فاطمی و پرچمداری نهضت زنان برخوردار می‌باشد که این ویژگی‌ها باعث شده تا در تعامل اثربخش با دیگر سازمانهای دولتی و تشکل های مردمی دیگر موجودیتی پویا به دست آورد و خود را برای بهره مندی هر چه بیشتر از دانش روز و فن‌آوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی تجهیز نماید.

وی افزود: بسیج خواهران از همت والا و پایبندی به ارزش‌های دینی و فضائل اخلاقی برخوردار شود و به دنبال آن رسالت خود را به اثبات برساند که این رسالت در راستای تحقق آرمانهای حضرت امام (ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری است که عهده دار وظایفی نظیر تحقق بخشیدن مهم زنان از ارتش بیست میلیونی به منظور دفاع توسط خواهران، احیای هویت والای زن مسلمان، مصون سازی و پیشگیری و مقابله با تهدیدات نرم در حوزه مسائل خاص زنان و مشارکت در عرصه های سیاسی، فرهنگی اجتماعی، امنیتی، علمی و سازندگی بر مبنای نیازهای اساسی انقلاب اسلامی است.

نقش خدمات زنان در هشت سال دفاع مقدس

بوشهری درباره نقش خدمات زنان در هشت سال دفاع مقدس گفت: بهترین خدمت زنان، تربیت فرزندان نسل دوم و سوم انقلاب است، همچنین دفاع فرهنگی زنان و دختران بسیجی در برابر سناریوهای رنگارنگ امپریالیسم فرهنگی غرب، روحی دوباره بر کالبد زنده و پویای جامعه ایران دمید.

وی تصریح کرد: بسیج خواهران را می‌توان موتور حرکت اجتماعی و سیاسی زنان ایران دانست، وجود چند میلیون زن و دختر بسیجی در دانشگاه ها، ادارات، مکان های دولتی و غیر دولتی و حوزه های علمیه به ویژه در مدارس، چتر گسترده ای از فرهنگ انقلابی و دینی از فرهنگ انقلابی و دینی ما در سراسر کشور باز نموده است.

وی با اشاره به  نقش پر رنگ زنان بسیجی در جامعه گفت: مشارکت زنان بسیجی در مسیر اعتلای نظام جمهوری اسلامی از سابقه تاریخی چهل سال برخوردار می باشد که اوج تبلور آن در هشت سال دفاع مقدس بود و در قالب فعالیت های پشتیبانی جبهه به عهده گرفتن مسئولیت زندگی برای حضور بی دغدغه همسران در جبهه ها و به ویژه حضور مستقیم در مناطق جنگی عملیاتی به منظور امدادرسانی تحقق یافته است.

مسئول جامعه بسیج زنان استان بوشهر گفت: پس از جنگ تحمیلی، نقش آفرینی زنان بسیجی از مرحله دفاع در برابر تهدیدات سخت تا مقابله با تفکرات غربی در قبال تهدیدات نرم تغییر یافت و مشارکت جدی در عرصه های سیاسی و به دنبال آن فعالیت های سازندگی پس از جنگ بویژه  در حوزه های بهداشت و درمان و مهمتر از آن مباحث فرهنگی در زمینه ترویج احکام و مبانی اعتقادی اسلام، ترویج عفاف و حجاب و سایر مباحث ارزشی و سایر موضوعات مرتبط با ارزش های اسلام و انقلاب، چشمگیر است.

وی در ادامه یادآور شد: تشکل بسیج جامعه زنان در استان بوشهر در همه عرصهها فعال بوده و خیل عظیمی از بانوان در قالب بسیجی در اقشار مختلف در زمینه های متعدد فعالیت میکنند و در همه حال پابه پای مردان در تمامی بخش های به نقش آفرینی می پردازند.

بوشهری اظهار داشت: در سه دهه گذشته فتنه های مستکبرین با بهره گیری از دو عنصر اقتصاد و فرهنگ رقم می خورد، فرمانده و مقتدای بسیجیان عالم، مقام معظم رهبری، فرمان جهاد فرهنگی و جهاد اقتصادی را صادر و نسخه ی شفا بخش اقتصاد مقاومتی و تلاش برای شکل دهی نظامند مقاومت و هجوم در مقابل تهاجم فرهنگی را ارائه کردند.

وی تاکید کرد: اسلام می‌خواهد که رشد فکری و علمی و اجتماعی و سیاسی و بالاتر از همه فضیلتی و معنوی زنان، به حد اعلی برسد و وجودشان برای جامعه و خانواده ی بشری به عنوان یک عضو حد اعلای فایده و ثمره را داشته باشد.

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 83757

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب