مسئول جامعه بسیج زنان استان بوشهر؛

مبنای بسیاری از فعالیت‌های بسیج جامعه زنان تحکیم بنیان خانواده است

مسئول بسیج جامعه زنان استان بوشهر گفت: بهترین خدمت زنان، تربیت فرزندان نسل دوم و سوم انقلاب است، همچنین دفاع فرهنگی زنان و دختران بسیجی در برابر سناریوهای رنگارنگ امپریالیسم فرهنگی غرب، روحی دوباره بر کالبد زنده و پویای جامعه ایران دمید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ آرزو شبل حکما بوشهر، رئیس بسیج جامعه زنان استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بسیج خواهران به عنوان سازمانی منسجم از شاخص هایی نظیر تحکیم هویت دینی، ملی و انقلابی، ترویج فرهنگ فاطمی و پرچمداری نهضت زنان برخوردار می‌باشد که این ویژگی‌ها باعث شده تا در تعامل اثربخش با دیگر سازمانهای دولتی و تشکل های مردمی دیگر موجودیتی پویا به دست آورد و خود را برای بهره مندی هر چه بیشتر از دانش روز و فن‌آوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی تجهیز نماید.

وی افزود: بسیج خواهران از همت والا و پایبندی به ارزش‌های دینی و فضائل اخلاقی برخوردار شود و به دنبال آن رسالت خود را به اثبات برساند که این رسالت در راستای تحقق آرمانهای حضرت امام (ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری است که عهده دار وظایفی نظیر تحقق بخشیدن مهم زنان از ارتش بیست میلیونی به منظور دفاع توسط خواهران، احیای هویت والای زن مسلمان، مصون سازی و پیشگیری و مقابله با تهدیدات نرم در حوزه مسائل خاص زنان و مشارکت در عرصه های سیاسی، فرهنگی اجتماعی، امنیتی، علمی و سازندگی بر مبنای نیازهای اساسی انقلاب اسلامی است.

نقش خدمات زنان در هشت سال دفاع مقدس

بوشهری درباره نقش خدمات زنان در هشت سال دفاع مقدس گفت: بهترین خدمت زنان، تربیت فرزندان نسل دوم و سوم انقلاب است، همچنین دفاع فرهنگی زنان و دختران بسیجی در برابر سناریوهای رنگارنگ امپریالیسم فرهنگی غرب، روحی دوباره بر کالبد زنده و پویای جامعه ایران دمید.

وی تصریح کرد: بسیج خواهران را می‌توان موتور حرکت اجتماعی و سیاسی زنان ایران دانست، وجود چند میلیون زن و دختر بسیجی در دانشگاه ها، ادارات، مکان های دولتی و غیر دولتی و حوزه های علمیه به ویژه در مدارس، چتر گسترده ای از فرهنگ انقلابی و دینی از فرهنگ انقلابی و دینی ما در سراسر کشور باز نموده است.

وی با اشاره به  نقش پر رنگ زنان بسیجی در جامعه گفت: مشارکت زنان بسیجی در مسیر اعتلای نظام جمهوری اسلامی از سابقه تاریخی چهل سال برخوردار می باشد که اوج تبلور آن در هشت سال دفاع مقدس بود و در قالب فعالیت های پشتیبانی جبهه به عهده گرفتن مسئولیت زندگی برای حضور بی دغدغه همسران در جبهه ها و به ویژه حضور مستقیم در مناطق جنگی عملیاتی به منظور امدادرسانی تحقق یافته است.

مسئول جامعه بسیج زنان استان بوشهر گفت: پس از جنگ تحمیلی، نقش آفرینی زنان بسیجی از مرحله دفاع در برابر تهدیدات سخت تا مقابله با تفکرات غربی در قبال تهدیدات نرم تغییر یافت و مشارکت جدی در عرصه های سیاسی و به دنبال آن فعالیت های سازندگی پس از جنگ بویژه  در حوزه های بهداشت و درمان و مهمتر از آن مباحث فرهنگی در زمینه ترویج احکام و مبانی اعتقادی اسلام، ترویج عفاف و حجاب و سایر مباحث ارزشی و سایر موضوعات مرتبط با ارزش های اسلام و انقلاب، چشمگیر است.

وی در ادامه یادآور شد: تشکل بسیج جامعه زنان در استان بوشهر در همه عرصهها فعال بوده و خیل عظیمی از بانوان در قالب بسیجی در اقشار مختلف در زمینه های متعدد فعالیت میکنند و در همه حال پابه پای مردان در تمامی بخش های به نقش آفرینی می پردازند.

بوشهری اظهار داشت: در سه دهه گذشته فتنه های مستکبرین با بهره گیری از دو عنصر اقتصاد و فرهنگ رقم می خورد، فرمانده و مقتدای بسیجیان عالم، مقام معظم رهبری، فرمان جهاد فرهنگی و جهاد اقتصادی را صادر و نسخه ی شفا بخش اقتصاد مقاومتی و تلاش برای شکل دهی نظامند مقاومت و هجوم در مقابل تهاجم فرهنگی را ارائه کردند.

وی تاکید کرد: اسلام می‌خواهد که رشد فکری و علمی و اجتماعی و سیاسی و بالاتر از همه فضیلتی و معنوی زنان، به حد اعلی برسد و وجودشان برای جامعه و خانواده ی بشری به عنوان یک عضو حد اعلای فایده و ثمره را داشته باشد.

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 83757

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب