در جهرم

برگزاری نخستین سمینار کارآفرینی در بستر فناوری اطلاعات

نخستین سمینار کارآفرینی در بستر فناوری اطلاعات با حضور نايب رئیس مجمع ملی جوانان، در دانشگاه جهرم برگزار شد.

حمیدرضا اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در جهرم گفت: هدف از برگزاری این سمینار، آشنایی نسل جوان با عنوان کارآفرینی و ایجاد روحیه اشتغال زایی جهت رشد اقتصادی جامعه، توسط فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشد.

نايب رئیس مجمع ملی جوانان افزود: آموزش، مهمترین رکن در انتخاب مسیر شغلی افراد است و آموزش دانشجویان جویای کار، باعث انتخاب دقیق تر و آگاهانه تر آنها، با توجه به علایق و خواسته های درونی این افراد می شود.

مدیر عامل مجموعه کسب و کار آریاراد ادامه داد: با توجه به پتانسیل های وسیع فناوری اطلاعات و ارتباطات و رشد استارت آپ ها در کشور، این سمینار به نحوه ایجاد کار آفرینی در بستر فناوری اطلاعات اختصاص یافت و به آموزش هایی در این زمینه پرداخته شد.

وی با اشاره به هدف مجمع ملی جوانان در ایجاد بسترهای رشد و افزایش توانمندی جوانان، عنوان داشت : از فعالیت های مجمع ملی جوانان می‌توان به  تلاش برای تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان، افزایش وام های کارآفرینی، انعقاد تفاهم نامه با مراکزی چون فنی و حرفه ای و همچنبن هموار کردن فضا برای رشد، کارآفرینی و اشتغال جوانان اشاره کرد.

 

اسلامی در پایان خاطر نشان کرد : جوان ایرانی اگر بداند و بخواهد، خالق مسیر هایی می‌شود که در تمام دنیا با ارزش باشند و من به عنوان نماینده جوانان کشور به هم نسلان خود توصیه میکنم که به سمت یادگیری آموزش های کاربردی و کسب تجربه حرکت کنند و این آموزش ها و تجربه ها را در ایجاد کارآفرینی و همچنین در زندگی خود، به کار گیرند.

 

گفت و گو از محمد حسین خادم پیر

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸:۱۶

شناسه خبر: 83762

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب