ساخت ابزاری هوشمند که انگشتان شما را به هدفونی پیش خبرگزاری علم و فناوری - ساخت ابزاری هوشمند که انگشتان شما را به هدفونی پیشرفته تبدیل می کند+فیلم و عکس
علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ابزاری هوشمند که انگشتان شما را به هدفونی پیشرفته تبدیل می کند+فیلم و عکس

به تازگی شرکت Innomdle Lab، از دستبند هوشمندی به نام " Sgnl " رونمایی کرده است که کاربران با استفاده از آن می توانند نوک انگشتان خود را به هدفون پیشرفته برای پاسخگویی به تلفن همراه تبدیل نمایند.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری سجاد عبدلی ؛ در سال ‌های اخیر، بسیاری از شرکت های معروف همچون Apple ، Samsung ، Xiaomi و ... تحقیقات گسترده ای برای ساخت انواع دستبند های هوشمند با کاربردهایی همچون پزشکی، تناسب اندام، ریموت کنترل و ... انجام داده اند تا بتوانند با این فناوری های نوین ، فعالیت های انسانی را بیش از پیش آسان تر نمایند. در این زمینه به تازگی شرکت Innomdle Lab، از دستبند هوشمندی به نام " Sgnl " رونمایی کرده است که کاربران با استفاده از آن می توانند نوک انگشتان خود را به هدفون پیشرفته برای پاسخگویی به تلفن همراه تبدیل نمایند.

دستبند هوشمند Sgnl چه ویژگی هایی دارد ؟

دستبند هوشمند "" Sgnl این امکان را برای شما فراهم می آورد تا بتوانید با نوک انگشتانتان به تماس هایتان پاسخ دهید؛ در واقع با استفاده از این دستبند هوشمند می توانید تلفن همراه تان را در جیبتان قرار دهید و بدون نیاز به هدست و هدفون با نوک انگشت تان به مکالمه با افراد بپردازید.

نحوه عملکرد دستبند هوشمند "" Sgnl

زمانی که کاربر نوک انگشت خود را درون گوشش قرار می دهد این دستبند سیگنال های صوتی را از طریق bluetooth دستگاه دریافت می کند و زمانی که سیگنال صوتی دریافت شد "" Sgnl با استفاده از فناوری القای بدنی، ارتعاش تولید می کند و از این ارتعاش برای انتقال صوت استفاده می کند. بدین ترتیب که ارتعاش را از دست به نوک انگشت منتقل می کند. از ویژگی های انتقال صوت به صورت ارتعاش آن است که علاوه بر منتقل کردن صدا تماس گیرنده، صداهای اضافی و مزاحم نیز حذف می شود و کاربر می تواند در مکان های بسیار شلوغ و پر سروصدا بدون نگرانی خاصی در مورد شنیدن صدای افراد به مکالمه با دیگران بپردازد. به گفته محققان این پروژه ، ارتعاشات تولید شده هیچ ضرر و آسیبی به بدن افراد وارد نمی کنند و کاملا ایمن هستند. همچنین کاربران با استفاده از میکروفونی کوچکی که درون این دستبند تعبیه شده است می توانند با دیگران به مکالمه بپردازند. استفاده از این دستبند باعث می شود جواب دادن به تلفن همراه سریعتر و مستقیم تر شود.

این دستبند هوشمند با استفاده از بندهای پلاستیکی که برای آن تعبیه شده است قابلیت اتصال به ساعت های هوشمند را نیز دارند که با این اتصال ، علاوه بر پاسخگویی به تلفن همراه ، می توان پیگیری وضعیت سلامتی و تناسب اندام بدن،  ردیابی موقعیت قرار گیری، کنترل هشدارها و ... را نیز فراهم کرد.

انتهای پیام /

زمان انتشار: سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 83785

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب