خبرگزاری علم و فناوری

همایش بزرگداشت روز جهانی خاک

همایش بزرگداشت روز جهانی خاک در روز چهارشنبه این هفته برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز؛ گفته دکتر سید جواد نقیبی دبیر اجرایی این همایش در گفتگو با علم و فناوری، این همایش که روز چهار شنبه ۱۳ام آذر ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۸ تا ۱۲ در تالار بوستان آزادی واقع در خیابان آزادی بوستان آزادی برپاست،به منظور" جلوگیری از فرسایش خاک برای حفظ آینده" و توجه به این مهم، برای آیندگان از دوستاران طبیعت و علاقه مندان به محیط زیست، برای شرکت در این همایش نیم روزی دعوت شد.

دبیر اجرایی این همایش اعلام کرد که ریاست این همایش به عهده رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و دبیری این همایش به عهده  مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس می باشد.

وی گفت همایش بزرگداشت روز خاک با همکاری دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شیراز و انجمن علمی علوم خاک برگزار خواهد شد.

نقیبی بیان کرد که امسال سومین سالی است که روز  جهانی خاک در استان فارس برگزار می شود و شعار امسال توسط فائو"جلوگیری از فرسایش خاک برای حفظ آینده Stop Soil Erosion Save Our Future" اعلام شده است.

او همچنین افزود که رونمایی از تمبر یادبود این روز،رونمایی از دو کتاب در زمینه خاک، و تجلیل از پیشکسوتان و خدمتگزاران این عرصه از برنامه های این همایش می باشد.

لازم به ذکر است که پنجم دسامر مصادف با ۱۴ ام آذر ماه از طرف سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل متحد( فائو)"روز جهانی خاک" نامگذاری شده است.

این همایش رایگان و برای عموم علاقه مندان آزاد است.

 

 

خبرنگار: مهرآفرین وثوقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵:۱۱

شناسه خبر: 83796

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب