سازمان بهداشت جهانی (WHO) راز طول عمر انسان را فاش کرد

سخنان دیوید روهاس، محقق موسسه سلامت جهانی بارسلونا و دانشگاه ایالت کلرادو، راز طول عمر انسان را فاش کرد. وی سرپرست تحقیقی است که در مجله «لنست پلنت هلث» و با همکاری «سازمان بهداشت جهانی» (World Health Organization) به چاپ رسیده است. تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسیده است که به ازای هر ۱۰ درصد افزایش گیاهان در محدوده ۱۶۰۰پایی اطراف خانه شما، احتمال مرگ ۴ درصد کاهش می‌یابد.

«دیوید روهاس» (David Rojas)، سرپرست تحقیق بر روی تاثیر گیاهان سبز روی سلامت، توصیه می‌کند: «در هر جا که هستید، تعداد گیاهان سبز اطراف خانه‌تان را افزایش دهید تا طول عمرتان بیشتر شود.» به نظر می‌رسد این یکی از رازهای افزایش طول عمر انسان است که توسط این محقق سازمان بهداشت جهانی برملا شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از فست‌کمپانی، این ساده‌ترین نتیجه‌ی بدست آمده از بزرگترین آنالیزی است که تاکنون روی رابطه‌ی بین محیط و طول‌ عمر انسان انجام گرفته است. این آزمایش روی 8 میلیون انسان و در 7 کشور مختلف صورت گرفته است و نتیجه پایانی این است که: «افرادی که بیشتر در معرض گیاهان سبز در اطراف خانه‌شان هستند، احتمال مرگشان کمتر از افرادی است که در اطراف خانه‌شان گیاهان سبز کم است.»

حضور در فضای سبز طول عمر انسان را افزایش می‌دهد

این سخنان دیوید روهاس، محقق موسسه سلامت جهانی بارسلونا و دانشگاه ایالت کلرادو، است. وی سرپرست تحقیقی است که در مجله «لنست پلنت هلث» (The Lancet Planet Health) و با همکاری «سازمان بهداشت جهانی» (World Health Organization) به چاپ رسیده است. تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسیده است که به ازای هر 10 درصد افزایش گیاهان در محدوده 1600پایی اطراف خانه شما، احتمال مرگ 4 درصد کاهش می‌یابد.

این اعداد نتیجه یک آنالیز گسترده از 9 تحقیق مجزا در مورد سلامت و فضای‌سبز است که به چگونگی زندگی و درازای عمر افراد در زمان‌های مختلف پرداخته بودند. افرادی از کشورهای مختلف جهان مانند استرالیا، کانادا، چین، اسپانیا، ایتالیا، سوئیس و آمریکا در این تحقیقات شرکت کرده بودند.

به گفته‌ی روهاس، نتایج این آزمایشات در کشورهای مختلف یکسان بود. منظور وی از فضای‌سبز چمن، درختان و باغ‌ها می‌باشد. هنوز دانشمندان علت دقیق این امر را نمی‌دانند اما فرضیاتی مطرح شده است. در این تحقیقات، فضای سبز بیرون از خانه درنظر گرفته شده بود اما روهاس می‌گوید که فضای‌سبز داخل خانه نیز مطمئنا تاثیر مثبتی روی این فرایند خواهد داشت. در ژانویه ۲۰۱۳ پژوهشگران آمریکایی گزارش دادند ژنی که حامل ویژگی‌ها و صفات شخصیتی افراد است با طول عمر شخص نیز در ارتباط است.

در سال ۲۰۱۴، نتایج سه تحقیق جداگانه در آمریکا نشان داد که تزریق خون جوان می‌تواند برخی آثار پیری را از مغز، قلب و ماهیچه‌های موش پاک کند. در یکی از این تحقیقات که کار مشترک دانشگاه‌های کالیفرنیا و استنفورد بود، تزریق خون موش‌های جوان به موش‌های پیر، توانایی موش‌های پیر را در یادآوری و یادگیری افزایش داد و قدرت و استقامت عضلانی موش‌های پیر را بیشتر کرد. به گفته محققان، اکنون شواهد به قدر کافی محکم هستند که آزمایش و به‌کارگیری آن را در انسان موجه کند: «چیزی در خون جوان وجود دارد که می‌تواند نقایص مغز پیر را برطرف کند»

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۵:۰۰

شناسه خبر: 83824

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب