نمایشگاه جهادگران علم و فناوری فارس؛ منصه بروز دست خبرگزاری علم و فناوری - نمایشگاه جهادگران علم و فناوری فارس؛ منصه بروز دستاوردهای علمی استان
به همت سازمان بسیج علمی فارس برگزار شد؛

نمایشگاه جهادگران علم و فناوری فارس؛ منصه بروز دستاوردهای علمی استان

نمایشگاه جهادگران علم و فناوری فارس به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس در محل دانشگاه صنعتی شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ جشنواره و نمایشگاه جهادگران علم و فناوری پنجمین سال پیاپی است که توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس و با حضور دیگر اقشار بسیج، دانشگاه ها، پارک علم فناوری، پایگاه ها، مراکز رشد و سایر ادارت و سازمان های مربوطه برگزار می شود.

امسال نیز این سازمان به ریاست دکتر احمد رضا قاسمی با حمایت و میزبانی  دانشگاه صنعتی شیراز و همکاری بسیج مهندسین فارس، بسیج اساتید، بسیج فرهنگیان، بسیج دانشجویی و بسیج کارگری برگزار شده است.

روز سه شنبه۱۲ ام آذر ۱۳۹۸ نمایشگاه جنبی جشنواره در دانشگاه صنعتی شیراز با حضور دانشگاه ها، پارک علم و فناوری، پردیس شرکت های دانش بنیان، پایگاه ها و مراکز رشد دستاوردهای علمی سال خود را به نمایش گذاشتند.

این نمایشگاه که در حدود 25 غرفه برگزار شد، شامل غرفه مرکز بهسازی و آموزش نیروی انسانی شرکت هواپیمایی آسمان مرکز فارس، غرفه صنایع دستی دانشگاه فنی و حرفه ای دختران الزهرا، غرفه طرح سیستم خانه هوشمند ارایه شده از دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای دختران الزهرا، غرفه پروژه های دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی صنایع مخابرات راه دور ایران _ کنتورهای سه زمانه، اندازه سنج دما، قفل بازکن اتوماتیک، سنسور رطوبت گاز و دما، آب نمای موزیکال، دستگاه کنترل از راه دور چراغ راهنمایی و رانندگی، سیستم ثبت تخلف رانندگی و دستگاه لیزر و روبات های گوناگون، غرفه دانشگاه فنی و حرفه ای باهنر شیراز با دستگاه  اندازه گیری ضریب اصطکاک جنبشی و ایستا، غرفه دانشگاه آزاد و انجمن علمی شیمی کاربردی، غرفه شرکت پایش پیشران صنعت خاورمیانه با ارایه دستگاه کپینگ انتقال حرکت دورانی در راستاهای متنافر، غرفه شرکت آسان صنعت صلح پارسه با  اختراع دستگاه تستر سیم کشی و شبیه ساز ی سنسورهای خودرویی، غرفه موسسه آموزش عالی زند شیراز با سیستم های هوشمند سازی iot و روبات با بازوهای متحرک دست راست شبیه ساز دستیار  عمل های جراحی، غرفه های پردیس شرکت های دانش بنیان استان فارس با دو پروژه ساخت بردهای سخت افزاری و خوراک پرندگان  و ماهیان آکواریومی از حشرات بوده است.

از دیگر دانشگاه ها و شرکت هایی که نام بردن از آن ها خالی از لطف نیست، باید به شرکت دانش بنیان  امیران تکنو با پروژه تبدیل اتانول به بنزین و در حال حاضر شتاب دهنده و شرکت هولدینگ در زمینه نفت و فیلترینگ نگاه دارنده میوه و سبزیجات است، اشاره کرد.

شرکت دانش بنیان و بازی سازی  و پویا نمایی مهاد با قصه های قرآنی که در جهان با ۱۵ زبان برای کودکان ارائه می شود و در حکم یک مجموعه صادراتی و ارزآور است و قابل ذکر است که بازی بردیا از پر بازدید ترین بازی های ایرانی می باشد.

از دیگر غرفه های جالب نمایشگاه، فروشگاه اینترنتی بود که در صادرات هم وارد شده اند و حیطه کاری آن ها در زمینه مد و لباس، صنایع دستی و دکوراسیون داخلی ارائه  می باشد و اجرای این ایده توسط دانشجویان علمی کاربردی itmc اجرا شده است.

باشگاه علمی بسیج دانش آموزی  غرفه دیگر نمایشگاه است که در زمینه آموزش های برنامه نویسی ، رباتیک، هوا و فضا، اپلیکیشن نویسی، خلاقیت،بازی سازی و ... فعال می باشند و برخی از محصولات خود را نیز برای نمایشگاه آورده بودند.

از دیگر غرفه های حاضر در نمایشگاه، شرکت آوات ارایه دهنده خدمات آموزش، ساخت، فروش و تعمیر انواع پهبادهای عمود پرواز، شرکت دانش افزار کارینا طراحی و ساخت وسایل کمکی و ارتوپدی در استان فارس، دانشگاه شیراز با دستگاه گرده افشان خرما، ارایه پروتکل تولید و تخلیص پکتین و استارتر لبنیات، دانشگاه صنعتی شیراز، سازمان هوا و فضا و شرکت تحول طلایی ارائه دهنده و مجری ایده خدمات رفاهی مبتنی بر کارت بانکی بوده است.

همچنین قابل ذکر است که در این نمایشگاه یک غرفه به خبرگزاری علم و فناوری اختصاص یافته بود که با حضور خبرنگاران این خبرگزاری در استان فارس، مصاحبه های مبسوطی طی مدت نمایشگاه از مسئولین، مخترعین و شرکت ها گرفته شد که در روزهای آتی در این خبرگزاری منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ این نمایشگاه دستاوردهای علمی مجموعه های مختلف در طی دو روز 12 و 13 آذر ماه و در دانشگاه صنعتی شیراز برگزار شد که در طی این مدت افراد و مجموعه های مختلف از این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.

 

در پایان عکس های مربوط به برخی از غرفه های این نمایشگاه را می‌بینیم:::

 

 

گزارش و عکس از مهرآفرین وثوقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 83829

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب