دانش آموزان ایرانی مقام اول لیگ FOLK RACE مسابقات خبرگزاری علم و فناوری - دانش آموزان ایرانی مقام اول لیگ FOLK RACE مسابقات ربوتکس جهانی را کسب کردند
با افتخار پرچم جمهوری اسلامی ایران را برافراشتند؛

دانش آموزان ایرانی مقام اول لیگ FOLK RACE مسابقات ربوتکس جهانی را کسب کردند

دانش آموزان ایرانی مقام اول لیگ FOLK RACE و مقام سوم لیگ کارآفرینی مسابقات ربوتکس جهانی(۲۰۱۹) را کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، دانش آموزان ایرانی مقام اول لیگ FOLK RACE و مقام سوم لیگ کارآفرینی مسابقات ربوتکس جهانی(2019) که از 29 اکتبر تا یکم دسامبر در کشور استونی شهر تالین برگزار شد را کسب کرده و با افتخار پرچم جمهوری اسلامی ایران را در این مسابقات برافراشتند. 

 

داوود جعفری  مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک صدرا اصفهان، در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، با بیان این که مسابقات ربوتکس جهانی یک جشنواره رباتیک شامل مسابقات، کنفرانس ها، نمایشگاه ها، جلسات و کارگاه های آموزشی میباشد که از سال 2001 سازماندهی شده و به بزرگترین جشنواره رباتیک در اروپا تبدیل شده است، خبر داد: امسال در این رویداد بین المللی شرکت کنندگان ایرانی مقام اول لیگ FOLK RACEو مقام سوم لیگ کارآفرینی را کسب کردند.

وی با بیان این که از افتخارات آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک صدرا حضور در جوامع بین المللی میباشد، تصریح کرد: امسال نیز با حضور خود در مسابقات ربوتکس جهانی (2019) موفق به کسب رتبه های برتر این مسابقات شد.

جعفری با تاکید بر این که آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک صدرا پیشرو و پیشقدم در آموزش رباتیک در سطح ملی است، اظهار داشت: امسال ربوتکس ایران با مدیریت اینجانب موفق به اعزام 16 کارآموز در قالب 10 تیم از چهار شهر اصفهان، یزد، گناوه و سنندج  به کشور استونی شده است.

وی تصریح کرد: در مسابقات استونی بین المللی ربوتکس 1099 تیم شرکت کرده بودند که از این تعداد 590 تیم از کشور استونی و 509 تیم از کشورهای دیگر شرکت کردند. در مجموع 38 کشور در این رقابت ها شرکت کرده اند.
مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک اصفهان، گفت: در لیگ FOLK RACE، 49 تیم شرکت داشته اند که تیم ایران موفق به کسب رتبه اول در این لیگ شد و با افتخار پرچم جمهوری اسلامی ایران را در این مسابقات برافراشتند. تیم نروژ و کلمبیا به ترتیب مقام دوم و سوم این لیگ را کسب نمودند.

وی افزود: در لیگ کارآفرینی نیز تیم ایران که از شهر یزد در این رقابت ها شرکت داشتند موفق به کسب مقام سوم شدند.
جعفری اظهار داشت: کشورهای استونی، ایران، ترکیه، کره جنوبی، فنلاند، لتونی، لیتوانی، هلند، رومانی، قبرس، سوئد، لهستان، آذربایجان، بلاروس، کلمبیا، چین، دانمارک، اتیوپی، یونان، هند، ایتالیا، اندونزی و چندین کشور دیگر در این رقابت ها حضور داشتند.
مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای چیستا رباتیک اصفهان، خاطرنشان کرد: مقام آوران ایران با حضور در این مسابقات با هدف حمایت از کالای ایرانی از محصولاتی استفاده کردند که این محصولات تولیدات ایران می باشد، این محصولات با نام SRC و آریانا مورد استقبال هواداران قرار گرفت.

جعفری در پایان با اشاره به این که اینجانب نمایندگی ربوتکس ایران هستم و مسابقات ربوتکس جهانی(2019) از 29 اکتبر تا یکم دسامبر در کشور استونی شهر تالین برگزار شد، خاطرنشان کرد: کلیه هزینه های شرکت در این رویداد توسط خانواده ها تامین شده و تمامی شرکت کنندگان کشورهای مختلف از حضور ما بعنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران استقبال زیادی کردند.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲:۵۹

شناسه خبر: 83833

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب