خبرگزاری علم و فناوری

حضرت آیت الله کعبی نماینده خبرگان رهبری گفت؛

بیانیه گام دوم یک سند تئوریک مهم با یک نوع آینده پژوهی و راهبرد نویسی است

حضرت آیت الله کعبی نماینده خبرگان رهبری در استان خوزستان بعنوان سخنران نشست تخصصی بیانیه گام دوم که به همت بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: بیانیه گام دوم یک سند تئوریک مهم با یک نوع آینده پژوهی و راهبرد نویسی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، نشست تخصصی  بیانیه گام دوم با موضوع عزت و اقتدار استکبار ستیزی با سخنرانی حضرت آیت الله کعبی نماینده خبرگان رهبری، به همت بسیج اساتید استان اصفهان شامگاه  پنج شنبه برگزار شد، حضرت آیت الله کعبی نماینده خبرگان رهبری در استان خوزستان بعنوان سخنران این نشست، اظهار داشت: بیانیه گام دوم یک سند تئوریک مهم با یک نوع آینده پژوهی و راهبرد نویسی است.

حضرت آیت الله کعبی نماینده خبرگان رهبری در این نشست که جمعی از اساتید، روسا و معاونین دانشگاهها حضور داشتند ضمن تبریک میلاد امام حسن عسکری (ع) و اظهار خوشنودی از حضور در جمع اساتید بسیجی استان اصفهان، اظهار داشت: این که بسیج اساتید همت می کند و بحث بیانیه گام دوم را در دستور کار خود قرار داده و فکر می کنند و می اندیشند و تحلیل می کنند مایه خوشحالی است.

وی افزود: حقیقتا بیانیه گام دوم نیاز  ایجاد کرد برای هم اندیشی و در سایه این هم اندیشی دستاوردها میتواند در جهت شکوفای مادی و معنوی ایران اسلامی و طراحی آینده انقلاب اسلامی و شناخت حال و گذشته انقلاب خیلی موثر باشد.

حضرت آیت الله کعبی نماینده خبرگان رهبری، گفت: این بیانیه جزو اسناد بالا دستی انقلاب اسلامی به حساب می آید و از لحاظ تئوریک و با توجه به تجربه چهل سال انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر پایه شناخت جامعی که از اسلام ناب دارند و آموزه های مکتب اهل بیت(ع) وتحولات و انقلابها و شناخت انقلاب اسلامی و نگاه به آسیبها، تهدیدها،  فرصتها و چالشهای انقلاب اسلامی و این که در آینده چگونه باید باشیم تدوین شده است.

عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه، ادامه داد: بیانیه گام دوم یک ظاهری دارد و در کنار آن برخوردار از یک عمق و غنای تئوریک و نظری است که بر پایه شالوده ای از مجموعه نظریاتی است که مقام معظم رهبری از مهد اسلام فهمیده و در صحنه مدیریت نظام چالشها، آسیبها و فرصتهایی هم دیده و با عنایت تدوین نموده اند و تمایل دارند که فرهیختگان، اساتید و اندیشمندان و علما در مورد این بیانیه کار بکنند و بر غنای آن بیفزایند.

نماینده خبرگان رهبری در استان خوزستان، بیان داشت: بنظرم در کنار قانون اساسی که سند حقوقی اداره کشور و حقوق متقابل دولت و ملت در آن تدوین شده و به مثابه یک میثاق ملی است و در کنار اسناد بالا دستی دیگر مثل چشم انداز بیست ساله ایران توسعه یافته با هویت اسلامی و انقلابی در افق سال 1404 و در کنار الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم یک سند تئوریک مهمی است که یک نوع آینده پژوهی و راهبرد نویسی هم در آن وجود دارد که می تواند پایه و مبنا شود حتی برای برنامه های توسعه و شناخت تدبیرها و سیره حضرت امام خمینی(ره) و سیره مقام معظم رهبری در اداره کشور در مسائل داخلی و بین الملل و این که چه کار باید بکنیم و انقلاب اسلامی به کجا پیش می رود.

انتهای  پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳:۱۵

شناسه خبر: 83876

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب