برگزاری اردوی پسران نابغه و مادران پرتلاش خبرگزاری علم و فناوری - برگزاری اردوی پسران نابغه و مادران پرتلاش

برگزاری اردوی پسران نابغه و مادران پرتلاش

به همت پایگاه بسیج علمی شهید جعفری ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله (عج) شیراز اردوی تفریحی پسران به همراه مادرانشان برگزار گردید.

مهندس محمد رحمانی، مدیر علمی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله (عج) شیراز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در فارس  از برگزاری اردوی خانوادگی اعضای پایگاه علمی شهید جعفری این ناحیه در اردوگاه شهید دستغیب خبر داد.

مدیر علمی ناحیه بقیه الله (عج) گفت: در یک اقدام تشکیلاتی و هدفمند فقط مسیر رسیدن به هدف معیار نیست؛ بلکه چگونگی حصول نتیجه و دستاورد نیز حائز اهمیت می باشد. در مقوله استعداد یابی نوجوانان با انگیزه و با روحیه علمی تنها آموزش و توانمند سازی صرف و زمینه سازی جهت پیشرفت علمی کافی نیست. آنچه بسیج را از سایر ارگان ها متمایز ساخته است داشتن تفکر جهادی و عزم فعالیت ریشه ای و مبنایی است. رسالت بسیج علمی رشد و ارتقا نوجوانان مخاطب هدف خود در زمینه علمی توام با رشد معنوی، بلوغ اجتماعی و کسب مهارت زندگی نیز می باشد.

مهندس رحمانی اذعان داشت: به دنبال کار سطحی و گذرا و مقطعی نباید بود و در هر زمینه ای قبل از شروع به فعالیت بایستی شناخت کافی و سپس برنامه ریزی مدون و کاربردی داشت. در موضوع تقویت بنیه علمی نوجوانان نیز مطالعات و جلسات اندیشه ورزی متعددی با صاحب نظران برگزار و نظرات اهالی فن نیز احصا شده و به این فرآیند منتج گردیده که هدف گذاری مجموعه ما باید تربیت "جوان نخبه متخصص اخلاقمدار اجتماعی اسلامی" باشد؛ این یعنی نخبه متخصص آینده این کشور علاوه بر تسلط بر حرفه علمی و تخصصی خود باید در اخلاق نیز سرآمد باشد و در امورات خود نیز به کاربندد؛ اجتماعی باشد و زکات علم خود را برای مردم و رفع گره از نیاز کشور و ملت بپردازد و مهمتر از همه پایبند به تعالیم دینی باشد و لطف و نظر الهی را بر همه امور خود واقف بداند.

رحمانی اضافه کرد: یکی از ارکان مهم در تربیت و شکل گیری شخصیت نوجوانان والدین هستند و این مسئله مهم یعنی خانواده نباید مورد غفلت قرار گیرد. ارتباط موثر و مداوم در قالب ارتباط عمیق بین پایگاه علمی و مدرسه و خانواده میسر می گردد. با توجه به هدف گذاری خود در تربیت جوان نخبه علمی با معیار های یاد شده فاکتور خانواده بسیار مورد توجه بوده و از اینرو اردوهای خانوادگی متععد برای ارتباط بیشتر خانواده ها با یکدیگر و ارتباط مربیان و اساتید پایگاه با والدین در یک فضای تفریحی و صمیی مورد توجه قرار گرفته و بحمدالله اولین مرحله این دست اردوهای خانوادگی با عنوان اردوی مادر و فرزندی برگزار گردید که بسیار نیز مورد توجه خانواده های گرامی قرار گرفت.

 

در پایان مدیر علمی بقیه الله (عج) افزود در آینده نیز اردوهای خانوادگی متعدد دیگری نیز برگزار خواهد شد.

 

گفتگو از سامان معرف

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰:۴۳

شناسه خبر: 83890

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب