پیام تبریک مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام بمناسبت روز دانشجو

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام در پیامی فرا رسیدن روز دانشجو را به دانشجویان و اساتید کشور تبریک گفت

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام "محمود علی پور "مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام ، در پیامی فرارسیدن روز دانشجو را به اصحاب علم و اندیشه کشور تبریک گفت .

متن پیام بدین شرح است :

 

16 آذر روز مقاومت تاریخی و روز دانشجو، نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی است. مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

 

66 سال پیش ، جوانانی برومند و ولایی با فریاد استکبار ستیزی و عدالت خواهی ، برگ زرینی را در تاریخ ایران اسلامی به ثبت رسانیدند و آزادی خواهی و استعمارستیزی را با هدایت و حمایت امام راحل (ره) در سراسر ایران اسلامی طنین انداز کردند.

براستی که دانشگاه  آغازگر و مبدأ تحولات  و دانشجویان سرمایه و مظهر رشد و بالندگی کشور هستند . دانشجویانی که با گذشت قریب به 70 سال از شهادت دلاورانی چون " احمد قندچی"، "آذر شریعت رضوی" و "مصطفی بزرگ نیا " ، همچنان رهروان راه شهدا بوده و مبانی اصیل و ناب اسلامی و ایرانی را با تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) سرلوحه خویش قرار داده اند.

امید ، خردورزی ، ایستادگی و ظرفیت بالای دانشجویان کشور ، مظهر عدالت خواهی و حق طلبی دانشجویان است که در راستای تحقق اهداف جامعه و جامه عمل پوشاندن به مولفه های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند و منبعی ارزشمند برای پیشرفت و توسعه کشور هستند .

اینک در شرایط کنونی که استکبار جهانی ، تحریم های اقتصادی سنگین ، ظالمانه و ناعادلانه ای را در کشور حاکم کرده است ، برای عبور از این چالش و رسیدن به آینده‌ ای درخشان و ارزشمند ، نیازمند استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و خوشه های مطالعاتی دانشجویی ، در جهت توسعه همه جانبه ی کشور و شکست تحریم ها هستیم و امیدواریم این پتانسیل ارزشمند علمی همچون گذشته پیشتاز کمک به توسعه و اقتدار بیش از پیش کشور عزیزمان باشد.

اینجانب روز دانشجو را به دانشجویان و اساتید کشور تبریک گفته و امیدوارم با همیاری مسئولان و نهادهای علمی کشور ، شرایط لازم جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان و پیشبرد  توسعه علمی کشور فراهم گردد .

 

محمود علی پور

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام

زمان انتشار: شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱:۰۶

شناسه خبر: 83898

مطالب مرتبط :
حسینی

ریاست دانشگاه پیام نور در پیامی خطاب به جامعه علمی و دانشگاهی

تبریک رئیس دانشگاه پیام نور قم بمناسبت حماسه ۱۶ آذر

دکتر محمد علی حسینی ریاست دانشگاه پیام نور استان قم طی پیامی مناسبت حماسه ۱۶ آذر خطاب را به جامعه علمی و دانشگاهی تبریک گفت .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب