برگزاری دهمین همایش دندانپزشکی ملی در شیراز

دهمین گنگره علمی وکاربردی دندانپزشکی پارسه در شیراز با حضور بیش از ۱۰۰۰ نفر و سخنرانی ۸۰ نفر برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز؛ دکتر نازیلا شهبازی، رئیس جامعه دندانپزشکی در ایران شعبه فارس در یک نشست خبری برای برگزاری دهمین سمینار علمی وکاربردی دندانپزشکی پارسه گفت: اهداف اصلی برگزاری سمینارها و فعالیت های علمی برای دانش آموختگان می باشد لیکن آموزش همگانی برای مردم نیز داریم.

وی همچنین تصریح کرد: افزایش سطح علمی دندانپزشکان و دانش آموخته‌گان برای ورود به حوزه حرفه‌ای ازدیگراهداف انجمن صنفی دندانپزشکان است و برای اجرایی شدن این حرکت گام‌های اساسی برداشته می‌شود.

دکتر شهبازی ادامه داد: بررسی مشکلات صنفی و نهاد‌های مربوطه، حضور 2 هیأت مدیره در دانشگاه علوم پزشکی و رسالت آموزش همگانی بهداشت و دهان برای عموم جامعه به ویژه دانش آموزان از دیگر اهداف انجمن است.

مهدی فروزانفر با اشاره به برگزاری دهمین گنگره علمی وکاربردی دندانپزشکی پارسه و با بیان اینکه شعبه استان فارس بعد از شعبه مرکزی، برترین شعبه در زمینه برگزاری سمینارهای آموزشی می باشد، عنوان کرد: یکی از اهداف اصلی برگزاری این گنگره آشنا نمودن همکاران به تجهیزات جدید دندانپزشکی، برگزاری گارگاه آموزشی و نشست های علمی می باشد.

وی با ذکر این نکته که دهمین گنگره علمی وکاربردی دندانپزشکی پارسه از تاریخ 20 تا 22 آذر ماه با همکاری جامعه دندانپزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در هتل همای شیراز برگزار می شود، بیان داشت: انجمن جامعه دندانپزشکی بدون هیچ اعتبار مالی در جهت اهداف سلامت جامعه قدم برمی دارد.

رئیس دهمین گنگره علمی وکاربردی دندانپزشکی پارسه با ذکر نام همایش دهان و سلامت اظهار داشت: برنامه داریم که پیش از برگزاری همایش در دو روز 18 و 19 آذر ماه در سالن باشگاه فرهنگیان به بیش از 1500 دانش آموزان مناطق کم برخوردار خدماتی همچون آموزش‌های مراقبت از دهان و دندان داده و بسته بهداشتی شامل مسواک و دیگرلوازم بهداشتی ارائه خواهد شد.

وی اذعان داشت: وضعیت سلامت دانش آموزان استان فارس به نسبت سایر استان ها از نرم بهتری برخوردار است.

دکتر فروزانفر در گلایه ای از وضعیت بیمه گفت: پوشش بیمه دندانپزشکی هزینه بسیاری زیادی را برای مردم دربردارد و شرکت های بیمه نیز آن ها را بسیار دچار چالش می کنند.

وی در پایان با بیان اینکه برای تمدید پروانه باید به حدنصابی از امتیاز در زمینه برنامه های علمی برسند، عنوان کرد: دهمین گنگره علمی وکاربردی دندانپزشکی پارسه در شیراز با حضور بیش از 1000 نفر و سخنرانی 80 نفر برگزار خواهد شد.

 

خبرنگار: احسان ایوبی

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 83931

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب