درخشش دانشجویان ایرانی در کنفرانس بین‌المللی بیتگرام (BIXPO ۲۰۱۹)

حمید منتظرالمقدم، معاون رئیس دانشگاه آزاد نجف‌آباد، با اشاره به این رویداد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای حوزه انرژی، گفت: «محمد سجاد صالحی، آرش طاهری، علی حسنی و علی طاهری دانش‌آموزانی هستند که موفق به کسب جوایز اول در BIXPO ۲۰۱۹ با ارائه دستگاه نمک‌زدایی خورشیدی شدند.»

دانشجویان ایرانی دانشگاه آزاد نجف‌آباد در نمایشگاه بین‌المللی فناوری انرژی الکتریکی «بیتگرام» موفق به کسب مدال طلا شدند. این رویداد از ۶ تا ۸ نوامبر در «گوانجو» کره‌جنوبی با حضور بیش از ۱۳ هزار نفر شامل شرکت‌کنندگان از استارتاپ‌ها، مخترعین، شرکت‌ها و صنعت‌کاران از ۵۱ کشور مختلف برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از تهران‌تایمز، این جشنواره که طی ۵ سال گذشته همه ساله برگزار شده است، به‌وسیله نمایشگاه فناوری‌های جدید، کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی اختراعات، نیازهای مختلف صنعت برق را که توسط دنیای مدرن به سرعت در حال تغییر است، پوشش می‌دهد.

درخشش دانشجویان ایرانی در یک کنفرانس بین‌المللی

اختراعات در این نمایشگاه در ۷ حوزه مهندسی برق و برق کاربردی، تولید برق و شبکه برق، تجهیزات برق و نگهداری آن، فناوری اطلاعات‌ و ارتباطات، فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر، انرژی الکتریکی و راندمان انرژی دسته‌بندی می‌شوند.

حدود ۵۴ پروژه از ۳۰ کشور جهان انتخاب شدند که از میان آن‌ها اختراع ایرانی «دستگاه نمک‌زدایی آب خورشیدی» موفق به کسب مدال طلا شد. تیم‌های تحقیقاتی از کره، بریتانیا، ژاپن و ایالات متحده آمریکا مغلوب این تیم برجسته ایرانی شدند.

حمید منتظرالمقدم، معاون رئیس دانشگاه آزاد نجف‌آباد، با اشاره به این رویداد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای حوزه انرژی، گفت: «محمد سجاد صالحی، آرش طاهری، علی حسنی و علی طاهری دانش‌آموزانی هستند که موفق به کسب جوایز اول در BIXPO 2019 با ارائه دستگاه نمک‌زدایی خورشیدی شدند.»

این رویداد بین‌المللی امسال میزبان شرکت‌های بزرگی مانند «جنرال الکتریک»، «هواوی»، «زیمنس» و «ای‌بی» بود که آخرین نوآوری‌ها و فناوری‌های خود را ارائه دادند. دانشگاه آزاد نجف‌آباد در مرکز استان اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲:۳۴

شناسه خبر: 83941

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب