کاهش استثنایی خطر ابتلا به سرطان پروستات با یک روش علمی ساده

سرپرست اصلی این تحقیقات می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که هر چه شما فعال‌تر باشید، سلامتی جسمی بهتری و در نتیجه طول عمر طولانی‌تری خواهید داشت. او اضافه کرد: «ما توصیه می‌كنیم كه مردان تا حد توان از نظر جسمی نیز فعال باشند؛ زیرا شواهد ما نشان می‌دهد كه فعال بودن از نظر جسمی در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات آن‌ها سودمند خواهد بود.»

کارشناسان می‌گویند كه فعالیت منظم كه می ‌تواند شامل باغبانی یا پیاده‌روی باشد، دارای تأثیر مثبت بسیار بزرگتر و بیشتری از آنچه كه قبلاً تصور می‌شد در محافظت بدن در مقابل بیماری‌ها است. این تیم پژوهشگر توسط صندوق جهانی تحقیقات سرطان و سازمان تحقیقات سرطان انگلیس تشکیل شده است. آن‌ها از یک روش مؤثر برای اندازه‌گیری فعالیت بدنی در میان تعداد زیادی مردان مبتلا به سرطان پروستات و تعدادی نیز بدون ابتلا به سرطان استفاده کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از تلگراف، در این مطالعه، که عمدتاً مردان بالای ۵۰ سال را شامل می‌شد، مشخص شد که در افرادی که فعالیت بدنی بیشتری را داشتند، ۵۱ درصد در مقایسه با افرادی که فعالیت روزانه کمتری را داشتند، خطر ابتلا به سرطان پروستات کمتر دیده می‌شد. سپس محققان ۱۶ درصد افرادی که بیشترین فعالیت را داشتند با ۱۶ درصد کم تحرک‌ترین‌ها مقایسه کردند.

مطالعات جدید کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات با ورزش منظم را تایید میکنند

در انگلستان، در حدود یک مرد از هر شش مرد در طول عمر خود به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند. صندوق جهانی سرطان می‌گوید: «این خطر برای مردانی که از نظر جسمی فعالیت بیشتری دارند، می‌تواند ۱۲ کاهش یابد.»

دکتر «سارا لوئیس»، سرپرست اصلی این تحقیقات، می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که هر چه شما فعال‌تر باشید، سلامتی جسمی بهتری و در نتیجه طول عمر طولانی‌تری خواهید داشت. او اضافه کرد: «ما توصیه می‌كنیم كه مردان تا حد توان از نظر جسمی نیز فعال باشند؛ زیرا شواهد ما نشان می‌دهد كه فعال بودن از نظر جسمی در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات آن‌ها سودمند خواهد بود.»

غربال‌گری سرطان پروستات بحث‌برانگیز است. تست‌هایی که بر روی پادگن ویژه پروستات میزان تشخیص سرطان پروستات را افزایش می‌دهد، اما سطح مرگ و میر را کاهش نمی‌دهد. خدمات پیشگیری ایالات متحده پیشنهاد می‌کند که غربالگری با استفاده از PSA استفاده نشود، چرا که مشکل تشخیص و درمان غیر ضروری را دارد، چرا که بیشتر سرطان‌های تشخیص داده شده بدون علامت می‌مانند. USPSTF نتیجه‌گیری می‌کند که منافع احتمالی آزمایش از ضررهای مورد انتظارش بالاتر نیستند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 83949

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب