آخرین وضعیت ضدویروس تمام ایرانی؛

پادویش ایرانی با یک میلیون کاربر رکورد زد!

پادویش آنتی‌ویروسی کاملا ایرانی است که قابلیت‌های فراوانی را در اختیار کاربر می‌گذارد. این آنتی‌ ویروس اخیرا از مزر یک‌ میلیون نصب عبور کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان؛پادویش (Padvish) یک ضدویروس ایرانی قابل رقابت با ضدویروسهای رایج است که تمام مراحل طراحی و پیاده سازی آن به دست تیم مجرب ایرانی در داخل کشور صورت گرفته است و قابلیت شناسایی و مقابله با بدافزارهای رایج را دارد. این محصول به پشتوانه تکنولوژی شبکه ابر کاربران و تیم تحلیل بدافزار قوی، قادر است به شناسایی جدیدترین بدافزارها در کمترین زمان ممکن بپردازد.

در ابتدا باید گفت:

ضد بد افزار بومی پادویش تنها محصول کامل کشور است که با مشارکت و همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و یک شرکت دانش بنیان با بکارگیری ده ها نیروی نخبه و متخصص جوان ایرانی در داخل کشور تولید شده و در سال 1395 نسخه تکامل یافته خانگی و تجاری آن منتشر شد.

در همین حال مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخداد های رایانه ای (ماهر) وابسته به سازمان فناوری اطلاعات ایران، با اشاره به تولید ضد باج افزار بومی برای مقابله با واناکرای، اعلام کرد که این آنتی ویروس توسط مرکز ماهر مورد ارزیابی امنیتی قرار گرفته و در پیشگیری کامل از آلودگی به باج افزارها، از جمله باج افزار مذکور موثر شناخته شده است.

این مرکز اعلام کرد که باج افزار wannacrypt همزمان با شیوع در سطح جهان، در بخش هایی از کشور ما هم موجب آلودگی برخی رایانه ها شد که با اقدام های صورت گرفته و افزایش سطح آگاهی متقاضیان و فعالیت های مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با این پدیده ، روند شیوع آن اخیرا با کاهش بسیار چشمگیری رو به رو بوده است.

وظیفه اصلی یک آنتی ویروس چیست؟

قبل از این به موضوع اصلی بپردازیم بهتر است به این مورد بپردازیم که وظیفه اصلی یک ضدویروس چیست؟ همانطور که خودتان نیز در جریان هستید وظیفه اصلی نرم افزارهای آنتی ویروس محافظت از سیستم کاربر و شبکه در مقابل انواع مختلف بدافزارها (Malware) که قصد تخریب و تاثیرگذاری بر شبکه را دارند.یک آنتی ویروس باید بتواند تهدیدات را شناسایی کند و این کار با استفاده از روش های مختلفی انجام میشود که آنتی ویروس های مطرح دنیا نیز از این روش ها بهره میگیرند. بعنوان مثال مانیتور کردن فعالیت های یک فایل در حین فعالیت نمونه ای از این روش های شناسایی بدافزارها در سطح شبکه و یا در سطح سیستم کاربر توسط آنتی ویروس ها هست.

وقتی یک کاربر درون سازمانی را در نظر بگیریم نفوذگران از روش های مختلفی میتوانند به شبکه سازمان حمله کنند از جمله این که میتوانند با ارسال بدافزارهایی به سمت فرد و شبکه داخلی مذکور سعی کنند به اهداف خود برسند بنابراین وظیفه اصلی آنتی ویروس محافظت از سیستم کاربر و فعالیت های شبکه در مقابل بدافزارها و تهدید هاست.

چرا پادویش ایرانی؟

رهایی از کابوس فلش‌های ویروسی

در دنیای حاضر مهمترین روش انتقال ویروس‌ها، از طریق فلش و هارد USB است. پادویش با امکان محافظت ويژه USB که به صورت پیش‌فرض فعال است، جلوی آلوده شدن کامپیوتر شما به ویروس‌های شناخته شده و ناشناخته از طریق USB را به طور کامل خواهد گرفت.

محافظت مستمر و به روز با امکان شبکه ابری

هر ثانیه ده ویروس جدید تولید می‌شود که برخی از آنها مخصوص یک شبکه یا رایانه خاص طراحی شده‌اند. با امکان شبکه ابری پادویش، ضدویروس شما با تشخیص رفتار مشکوک در یک نرم‌افزار، آن را در شبکه ابری پردازش کرده و به تهدیدات خاص رایانه و سازمان شما پاسخ خواهد داد.

سرعت در پویش، قدرت در پاکسازی

یک ضدویروس خوب، علاوه بر گرفتن ویروس‌ها و سایر بدافزارها، باید کمترین تاثیر را بر کارایی عادی سیستم داشته باشد. ضدویروس پادویش برای حداقل استفاده از منابع سیستم شما و اجرای سریع برنامه‌ها بهینه‌سازی شده است.

موتور هوشمند، جهت مقابله با ویروس‌های ناشناخته

برای شناختن ویروس‌های جدید، اکتفا به پایگاه امضا کافی نیست. پادویش با برخورداری از یک موتور تحلیل هوشمند، ویروس‌های ناشناخته و جدید را قبل از ورود به سیستم شما شناسایی و حذف می‌کند.

امنیت پایدار با فناوری بومی

ضدویروس پادویش از یک موتور کاملا اختصاصی و صددرصد بومی استفاده می‌کند. از همین رو است که کاملا مطابق با نیازهای داخلی و با یک نگاه جهانی توسعه پیدا کرده و امنیتی پایدار را برای رایانه و سازمان شما فراهم می‌کند.

آنتی‌ویروس پادویش نسخه امنیت کامل علاوه بر دارابودن تمامی امکانات و قابلیت‌های امنیت پیشرفته اعم از دیوار آتش و کنترل ابزار و ... برای مقابله با تمام تهدیدهای مربوط به سیستم،‌ ضدباج‌گیر پادویش را نیز در خود دارد، با داشتن ضدباج‌گیر پادویش با خاطری آسوده از آسیب بدافزارهای باج‌گیر در امان باشید زیرا سطح جدیدی از امنیت برای شما فراهم می‌شود. خانه بازی

آخرین وضعیت ضدبد افزار ایرانی

پیاده سازی سامانه ضد بدافزار بومی «پادویش» در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از سال ۹۰ مطرح شد و در سال ۹۵ نسخه تجاری آن به بهره برداری رسید و هم اکنون با گذشت ۳ سال، بیش از یک میلیون کاربر در حال استفاده دارد.

ولی الله قربانی مجری پروژه طراحی و پیاده‌سازی سامانه ضد بدافزار بومی «پادویش» از افزایش ظرفیت این محصول در بخش های مختلف آن از یک تا سه برابر خبر داد و گفت: افزایش ظرفیت به صورت مدام در حال توسعه است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از یک میلیون کاربر از این محصول استفاده می کنند و حدود ۹۵ درصد کاربران طی دوسال گذشته ثابت مانده اند که این نشان‌دهنده رضایت مشتریان از محصول و خدمات پشتیبانی آن است. این محصول به عنوان خروجی یکی از پروژه های موفق پژوهشگاه بوده و بهتر است طرح های جدیدی با این مدل همکاری در دستور کار قرار گیرد.

قربانی با بیان اینکه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یک جایگاه حاکمیتی در پژوهش در به ثمر رسیدن این محصول نقش کلیدی داشته و این مدل موفق همکاری بین پژوهشگاه و شرکت های دانش بنیان باید در سایر پروژه ها نیز تسری یابد، گفت: آنتی ویروس بومی نه تنها در سطح ملی در حال استفاده است بلکه در سطح منطقه نیز در حال پیدا کردن بازار برای خود بوده و هم اکنون در چند کشور منطقه در حال استفاده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه موفقیت این محصول تا چه حد به تجاری سازی و برندینگ ایران محصولات فناوری اطلاعات، در جوامع بین المللی کمک می کند، گفت: در صورتی که این محصول در داخل کشور به صورت گسترده مورد استفاده قرار گیرد و بتواند اعتماد کاربران داخلی را جلب کند، خواهد توانست به بازارهای بین المللی نیز ورود گسترده ای کرده و باعث برندینگ محصولات فناوری اطلاعات ایران در جوامع بین المللی شود.

در پایان...

به‌گفته‌ی تیم پادویش، این آنتی‌ ویروس از فایروال نیز بهره می‌برد و تاکنون در موسساتی مانند وزارت علوم، جهاد کشاورزی و دانشگاه شهید بهشتی مورد نصب و استفاده قرار گرفته است. به‌علاوه، پادویش مدعی است که اخیرا توانسته یک میلیون کاربر حقیقی برای خود جذب کند. یکی از امکاناتی که پادویش در اختیار کاربران قرار می‌دهد، محافظت در برابر بدافزارهای حاضر در حافظه‌های فلش با فناوری UMP ویژه‌ی پادویش است. سیستم جلوگیری از نفوذ و هک شبکه و اسکن ویروس‌ها با استفاده از شبکه پردازش ابری پادویش از دیگر امکانات این آنتی‌ویروس ایرانی است.

انتهای متن/ص

زمان انتشار: سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 83961

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب