ساخت دستگاه تشخیص وزوز گوش بدون نیاز به متخصص خبرگزاری علم و فناوری - ساخت دستگاه تشخیص وزوز گوش بدون نیاز به متخصص
توسط یک تیم دانش آموزی انجام شد

ساخت دستگاه تشخیص وزوز گوش بدون نیاز به متخصص

یک تیم دانش آموزی از شهرستان دزفول دستگاه تشخیص وزوز گوش بدون نیاز به متخصص را ساخت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، یک تیم دانش آموزی از شهرستان دزفول دستگاه تشخیص وزوز گوش بدون نیاز به متخصص را ساخت.

این تیم طرحی را در راستای روش نوین در تشخیص فرکانس وزوز گوش(تینیتوس) از طریق سیگنال ‌های مغزی EEG  ارائه دادند که در نهایت منجر به ساخت وسیله‌ ای شد که به بیمار کمک می ‌کند بدون نیاز به پزشک متخصص از طریق سیگنال ‌گیری مغز و تحلیل امواج، فرکانس ناشی از وزوز را به دست آورد.

ارتباط بی‌ سیم بین بخش سیگنال ‌گیری و دستگاه مرکزی، کوچک بودن دستگاه و قابل حمل بودن آن از دیگر ویژگی‌ های بارز این وسیله است که می ‌تواند کمک شایانی به بیمار کند.

تیم دانش ‌آموزی دبیرستان دوره دوم شیخ مرتضی انصاری (ره) دزفول را مبین ناسوتی، یاسین حاجی علی نعمت و محمد قمری تشکیل می دهند.

این تیم دانش آموزی از شهرستان دزفول در بیست و یکمین مرحله جشنواره ملی جوان خوارزمی در بخش دانش‌آموزی شرکت کرد که رتبه نخست را در بخش علوم اعصاب شناختی با ارائه طرح “روش نوین در تشخیص فرکانس وزوز گوش” کسب کرد.

در پی کسب رتبه نخست گروه دانش آموزان دزفول در بیست و یکمین مرحله جشنواره ملی جوان خوارزمی در بخش دانش ‌آموزی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول کسب این موفقیت را به همه عزیزان زحمت کش عرصه تعلیم و تربیت دزفول به ویژه دانش ‌آموزان عزیز تبریک گفت.

در پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول آمده است:

موفقیت شما عزیزان دانش آموز شهرستان دزفول در این مسابقات نشان از لیاقت و شایستگی در کسب دستاوردهای دروازه ‌های دنیای علم و دانش که یکی از مواهب الهی است، دارد.

اینجانب به شما عزیزان دانش آموز که جایگاه و موفقیت ممتازی را برای شهرستان دزفول به ارمغان آوردید تبریک عرض نموده و ضمن سپاس از آموزش و پرورش و مدیر، دبیران و کادر اجرایی دبیرستان شیخ مرتضی انصاری دزفول تداوم این موفقیت ها را ازخداوند متعال خواستارم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 83965

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب