دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان در تربیت دا خبرگزاری علم و فناوری - دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان در تربیت دانشجویان با روحیه استکبار ستیزی پیشتار است
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان گفت؛

دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان در تربیت دانشجویان با روحیه استکبار ستیزی پیشتار است

دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان امسال روز دانشجو را در تاریخ ۱۸ آذرماه و با حضور بیش از۵۰۰ نفر از دانشجویان، اساتید و روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان، برگزار کرد، دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان در تربیت دانشجویان با روحیه استکبار ستیزی پیشتار است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان امسال روز دانشجو را در تاریخ 18 آذرماه و با بیش از500 نفر از دانشجویان، اساتید و روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان، برگزار کرد، حجت الاسلام والمسلیمین حسین معصوم زاده مسئول نهاد رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان، در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون روز دانشجو، با بیان این که یک روزی دانشجویان ما با بصیرتی که داشتند در اوج خفقان نشان دادند که نسبت به همه مسائل جامعه حساس هستند و خودجوش هم علیه استکبار بلند شدند، اظهار داشت: امروز هم دانشجویان ما همان کار را می کنند،دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان هم در تربیت دانشجویان با روحیه استکبار ستیزی ( شهدای مدافع حرم و امنیت و وطن) پیشتار است.

مهدی قیصری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان اصفهان، درحاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، با اشاره به روز دانشجو و این که چه ضرورتی دارد که روز دانشجو را جشن می گیریم، اظهار داشت: روز دانشجو یادآور از خودگذشتگی دانشجویانی است که در سال 1332 در اعتراض به سفر نیکسون شهید شدند و یکی از اثرات مهمی که برگزاری روز دانشجو دارد آشنایی دانشجویان با اتفاقاتی است که در گذشته افتاده و نقش دانشگاه و دانشجویان در ایران را نشان می دهد.
وی با بیان این که شاید خیلی از دانشجویان اهل مطالعه تاریخ نیستند، ادامه داد: بعض وقتها این تفکر پیش می آید که دانشگاهها کار علمی و پروهشی انجام می دهند، اما وقتی تاریخ را بررسی می کنیم می بینیم که دانشجویان نقش اساسی و مستقیمی هم در تحولات سیاسی و هم در تحولات اجتماعی داشته اند و عموما دانشجویان در راستای عدالت خواهی و استکبار ستیزی حرکت کرده اند.

 رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان اصفهان، بیان کرد: وقتی روز دانشجو را جشن می گیریم یاد و خاطره شهدای سال 1332 گرامی می داریم،همچنین موضوع مهم این است که دانشجویان جایی که شاید سایر اقشار جامعه دقت نظر ندارند باید حواسشان باشد و در راستای برنامه های کلیدی جامعه و حکومت که مقام معظم رهبری هم مشخص می کنند و شفاف هم مشخص می کنند حرکت کنند.
وی تصریح کرد: امسال دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان برنامه ای با حضور تمام مراکز آموزش علمی کاربردی استان برگزار کرد که بیش از  500 نفر از دانشجویان، اساتید، روسای مراکز آموزش علمی کاربردی همچنین مسئولان و چهره های سیاسی شهر و استان حضور داشتند.

قیصری گفت: در این برنامه ای که امسال و در روز 18 آذرماه بخاطر مصادف شدن روز دانشجو با وفات کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) برگزار نمودیم شامل برنامه های متنوع با سخنرانیهایی که روز 16آذر را یادآوری می کرد همچنین تجلیل از مقام آوران ورزشی و فرهنگی بود.
وی خاطرنشان کرد: امسال در اجرای این برنامه یک همکاری ویژه ای بین مرکز آموزش علمی کاربردی همیاریهای شهرداری اصفهان و واحد استان ستاد مرکزی برقرار شد و این هم افزایی نشاط بسیار خوبی ایجاد نمود.
قیصری گفت: برگزاری برنامه های متنوع روز دانشجو ابزاری است که دانشجو با کلمه استکبار و استکبار ستیزی و عدالت گرایی بیشتر آشنا و برای آنها سوال ایجاد می کند.
وی ادامه داد: دانشجو با این واژه ها آشنا و متوجه می شود که در ایران در همین قرن حاضر از شانزده آذر 1332 تا به حال دانشجو و دانشگاهیان در مسائل اجتماعی سیاسی ایران نقش مهمی داشته اند، در سال 1332 با واژه های دانش، بینش، آزادگی و وارستگی الگویی ارائه نمودند، سال 1357 در پیروزی انقلاب نقش آفرینی کردند و بعد هم هشت سال دفاع مقدس، اینها همه نشان می دهد که آنها صرفا درس نخوانده اند اثرات مهمی در جامعه داشته اند.

قیصری با اشاره به این که دانشجویان امروز ما هم این تفسیر از نخبگی را دارند، یادآور شد: مدافعان حرم، شهید حججی که دانشجوی دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان بود و امثال شهید حججیکم نداریم، اثر داشتن عدالت خواهی و استکبار ستیزی است، همچنان شهید قندیها داریم البته شاید بعضی مواقع برنامه های ما مناسب نیست که جوانان را جذب کنیم.

 گفتگو با مسئول نهاد رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان پیرامون روز دانشجو 

حجت الاسلام والمسلمین حسین معصوم زاده مسئول نهاد رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان در ادامه در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، پیرامون روز دانشجو، بیان داشت: روز شانزده آذر 1332یک درسی برای جوانان دارد، حالا هم همان جوانان را داریم.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان افزود: یک روزی دانشجویان ما با بصیرتی که داشتند در اوج خفقان نشان دادند که نسبت به همه مسائل جامعه حساس هستند و خودجوش هم علیه استکبار بلند شدند.

وی ادامه داد: امروز هم دانشجویان ما همان کار را می کنند امروز دانشجوی ما بعنوان یک عنصر مهم در جامعه با حضور خودش در دانشگاه و جامعه دانایی و توانایی را نشان می دهد، پیام رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم دانایی و توانایی و شعارش هم همین است.

حجت الاسلام معصوم زاده گفت: امروز جوان همان جوان است یعنی دانشجوی ما استکبار را می شناسد می داند یک زمانی کودتایی شد همین انگلیسی ها و امریکایی ها چه بلایی بر سر مردم آوردند، لذا در قالب دیگری یک زمانی وظیفه دانشجویان بوده در دانشگاه علیه استکبار بیرون بریزند، یک زمانی هم مثل الان شاید جنگ نظامی نباشد اما جنگ جنگ علم است هر چقدر که دانش و توانایی را بالا ببرند وابستگی را به آن کشورها کمتر خواهند کرد و مردم هم از این علم و دانش آنها نهایت استفاده را خواهند کرد. 

امروز هم دانشجویان ما شهادت طلب اند
وی اظهار داشت: اگر یک زمان ما شهید قندچی یا شهید شریعت رضوی را داشتیم امروز هم دانشجویان ما شهادت طلب هستند ما شهید حججی ها را داریم که از دهه 1370است، عین همان کار را انجام داد منتها به شکل دیگری، هدف استکبار ستیزی بود و ما افتخار می کنیم یک چنین دانشجویانی در دانشگاه جامع علمی کاربردی داریم. 
حجت الاسلام معصوم زاده با بیان این که دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان در این زمینه پیشتاز است، ابراز داشت: برای نمونه در این دانشگاه  شهید محرابی، شهید شیروانیان فرزند سردار شیروانیان، شهید خیزاب را داریم، همچنین شهدای مدافع امنیت و وطن مثل شهید رفیعی دانشجوی انصار المهدی دانشگاه جامع علمی کاربری اصفهان بود که در مقابله با اشرار به شهادت رسید.
وی تصریح کرد: چند دانشجوی دانشگاه جامع علمی کاربردی در جمع شهدایی که از زاهدان به سمت اصفهان می آمدند حضور داشتند که یکی از آنها از شهر خور بیابانک بود.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان، تاکید کرد: این نشان دهنده همان استکبار ستیزی است و حقیقتا دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاهی است که در عمل استکبار ستیزی را نشان می دهد و می گوید اگر یکسالی در دانشگاه تهران استکبار ستیزی بود امروز هم استکبار ستیزی هست و ما به این افتخار می کنیم انشاالله بتوانیم به وظیفه مان به نحو احسن و شایسته عمل بکنیم هر زمانی هر چه وظیفه ما هست به همان وظیفه عمل کنیم امروز وظیفه ما همان شعار مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، دانایی و توانایی است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۲:۰۲

شناسه خبر: 83981

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب