غافلگیری سارقان حرفه‌ای طلا فروشی در سه ثانیه / کم خبرگزاری علم و فناوری - غافلگیری سارقان حرفه‌ای طلا فروشی در سه ثانیه / کمک بسیج علمی مازندران با ساخت کنتر هوشمند آب

غافلگیری سارقان حرفه‌ای طلا فروشی در سه ثانیه / کمک بسیج علمی مازندران با ساخت کنتر هوشمند آب

نخبه مازندران موفق به تولید دستگاهی شده که در مدت سه ثانیه سارقان حرفه‌ای را در طلا فروشی غافلگیر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، یکی از کارکردهای نمایشگاه جهادگران علمی در مازندران معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های نخبگان استانی است.

الهه ویدا یکی از نخبگانی و کارآفرینان بود که حضور در این نمایشگاه باعث شده که بتواند قابلیت‌های شرکت خودش را بیشتر معرفی کند.

وی با اعلام اینکه تولید و فروش محصولات داخلی در گرو بسترسازی و اعتماد مردم است، گفت: اعتماد مردم به کالاهای ایرانی کم است ما برای تولید انبوه نیاز به فرهنگ سازی و اعتماد محصولات داخلی داریم. 

وی که از شرکت حفاظتی امنیتی تکنوالکترونیک استان مازندران در نمایشگاه جهاد گران مازندران شرکت کرد، افزود:ما با سه طرح نوین در این نمایشگاه شرکت کردیم، اولین طرح کنترل های هوشمند که با نور بالای اتومبیل عمل فعالیت باز و بسته شدن درب ها را انجام می دهد و جایگزین مناسبی برای ریموت های قدیمی شده است.

وی درباره تفاوت این ریموت‌ها با ریموت‌های قدیمی، بیان کرد:در ریموت های با اتمام باطری ها  امکان مفقود شدن و جاگذاشتن آن وجود داشت، اما در این طرح ریموت به صورت آسان بازشو طراحی شده است.

ویدا در خصوص نحوه کار کرد این ریموت ها اظهار داشت: این ریموت ها در قسمت نور بالای اتومبیل یا موتورسیکلت قرار گرفته و ماشین های ایرانی و خارجی را پوشش داده  و با نوربالای اتومبیل درب محل کار و پارکینگ را باز می‌کند.

وی با بیان اینکه قابلیت برد این ریموت ها 5 تا 100 متر را پوشش میدهد ، افزود: نصب این ریموت تداخلی در سیستم برقی اتومبیل به وجود نمی آورد و اگر کسی هم مستاجر باشد قابلیت reset کردن آن وجود داشت و امکان تعریف فرکانس جدید وجود دارد.

ویدا با بیان اینکه این دستگاه به مرحله تولید انبوه رسیده، اظهار داشت: یک نوع نمونه ژاپنی آن وجود داشته که هزینه زیادی برای مصرف کننده داشته و علاوه بر آن خدمات پشتیبانی نداشته و با توجه به واردکردن آن حدود 700 هزار تومان برای یک اتومبیل هزینه داشته ولی ما با 198 تومان این دستگاه را در اختیار مصرف کننده قرار می دهیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار علم و فناوری در خصوص اینکه چند نفر با این شرکت در تولید محصولات همکاری دارند ،گفت: شرکت ما تولیدی بوده و تولیدهای مشابه داریم خط تولید ما می تواند برای این محصول و سایر محصولات با 40 نفر پوشش داده شود.

ویدا در خصوص همکاری سازمان بسیج علمی اظهار داشت: در این طرح کمکی نداشت ولی در سایر طرح ها کمک کرد برای طرح هوشمند سازی کنتور های آب که ما برخلاف هوشمند سازی کنتورهای برق بدون استفاده از نیروی انسانی برای کنتورهای آب انجام دادیم،این کنتورهای را به مرحله تولید و انبوه سازی برسانیم .

وی با بیان اینکه کمک مالی از سازمان بسیج علمی نداشتیم اظهار داشت: این نمایشگاه دوازدهمین نمایشگاهی است که سازمان بسیج علمی نمایشگاهی برگزار نموده و ما اولین بار است به عنوان شرکتی که این دستگاه را اختراع کرده شرکت نمودیم که یقیناً بعد این نمایشگاه شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

این نخبه مازندرانی درباره طرح دوم این شرکت، افزود: طرح دوم دزدگیر کاملاً حفاظتی، امنیتی است که در جواهرسازی، طلافروشی ها، اصناف ، بورس ، بانک ها ، صرافی ها استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه این محصول انحصاری این شرکت بوده اظهار داشت: این دزدگیر صد در صد ایرانی و تمام قطعات آن ایرانی است نمونه خارجی آن 33 میلیون و 750 هزار تومان وارد

می‌شده که شرکت ما این دستگاه را  با قیمت 12 میلیون و 950 در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

ویدا در خصوص نحوه کار دستگاه گفت: کار با دستگاه به این صورت است به محض ورود سارق کمتر از سه ثانیه دودی را به مدت 45 ثانیه در محیط نگه می‌دارد به طوریکه توانایی دید سارق را صفر می کند .

وی همچنین در مورد نحوه هوشمندی دستگاه عنوان نمود: به همراه دستگاه یک سنسور، شاسی و یک ریموت می دهیم و سنسورها را به گاو صندوق، ویترین و یا هرجایی که مصرف کننده بخواهد نصب می کنیم به محض ورود با فشار دادن یک پدال بدون حرکت در مغازه قفل می شود و این دستگاه شروع به فعالیت و پخش دود می کند و عملکرد آن 45 دقیقه ماندگار است که از نظر سلامت هم مشکلی برای تنفس ایجاد نمی کند فقط جلوی دید سارق را می گیرد.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار علم و فناوری مبنی بر اینکه آیا دزدها به پادتن آن دسترسی داشتند ، گفت: نه پادتن آن فقط نور هست آنقدر شدید بوده که مثل ترکیب نور چند پروژکتوربا هم  داشته باشید که بتوانید با سارق مقابله کنید و امکان ورود فرد با نور زیاد به داخل مغازه نیست.

ویدا در خصوص طرح بعدی شرکت گفت: دستگاه هوشمند اثرانگشتی است که جایگزین قفل ها و کلیدهای کنونی می شود.

وی هزینه ساخت این دستگاه را که به مرحله تولید انبوه نرسیده ، حدود 700 هزار تومان عنوان کرد و اظهار داشت: نمونه وارداتی ایتالیاتی این محصول در بازار با قیمت 2 الی 3 میلیون هزینه در بردارد .

ویدا با بیان اینکه ما می خواهیم وارد مرحله انبوه سازی این دستگاه شویم، اظهار داشت: تست های آزمون و خطای این محصول انجام شده منتهی ما با تولید محصول باید بستر فروش هم داشته باشیم .

ویدا در پایان گفت: اعتماد مردم به کالاهای ایرانی کم است ما برای تولید انبوه نیاز به فرهنگ سازی و اعتماد محصولات داخلی داریم. 

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷:۱۲

شناسه خبر: 84055

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب