خود را محک بزنید: آیا از پس آزمون ورودی ۱۵۰ سال پیش هاروارد برمی‌آیید؟

آيا آنقدر باهوش هستید که از پیش آزمون ورودی دانشگاه هاروارد در سال ۱۸۶۹ برآیید؟ سوالات آزمون ورودی دانشگاه هاروارد در سال ۱۸۶۹ است که سوالات آسانی محسوب می‌شد. در آن زمان، دانشگاه‌ها مجبور بودند برای جذب دانشجو تلاش ویژه‌ای بکنند. دانشگاه هاروارد در یک تبلیغ روزنامه‌ای ادعا کرد سال پیش از آن ۱۸۵ داوطلب از ۲۱۰ داوطلب آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر گذاشته و قبول شده‌اند. اما آن داوطلبان از آموزش متمرکز در مدرسه بهره برده بودند.

سوالاتی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، سوالات آزمون ورودی دانشگاه هاروارد در سال 1869 است که سوالات آسانی محسوب می‌شد. در آن زمان، دانشگاه‌ها مجبور بودند برای جذب دانشجو تلاش ویژه‌ای بکنند. دانشگاه هاروارد در یک تبلیغ روزنامه‌ای ادعا کرد سال پیش از آن 185 داوطلب از 210 داوطلب آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر گذاشته و قبول شده‌اند. اما آن داوطلبان از آموزش متمرکز در مدرسه بهره برده بودند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از iflScience، سوالات این آزمون که شامل موضوعات مختلف از جغرافی و هندسه تا لاتین است، بنظر شما بسیار سخت خواهد آمد. اگر مایلید به این سوالات پاسخ دهید کار دشواری در پیش دارید. در ادامه با ۹ مورد از سوالات آزمون ورودی دانشگاه هاروارد در سال ۱۸۶۹ همراه باشید.

1. ثابت کنید خط‌عمود وارد بر قوس از مرکز دایره نیمساز آن قوس است و توسط همان قوس احاطه می‌شود.

 

3. مردی یک ساعت، یک زنجیر و یک قاب‌عکس را به قیمت 216 دلار خرید. اگر قیمت ساعت و قاب‌عکس باهم سه‌برابر قیمت زنجیر باشد، و قیمت زنجیر و قاب‌عکس باهم نصف قیمت ساعت باشد، قیمت هر یک از آن‌ها چقدر است؟

4. فرمول کسینوس جمع دو زاویه را ثابت کنید، و از آن فرمول کسینوس دوبرابر یک زاویه و فرمول کسینوس نصف یک زاویه را بدست آورید.

5. میزان بهره 50 پوند و 12 شیلینگ و 5 پنی را با سود 8 درصد پس از 5سال و 2ماه و 3 روز محاسبه کنید.

6. مسیر ارتش 10هزار نفری مزدوران یونانی تحت فرمان کوروش پسر داریوش دوم برای مقابله با برادرش اردشیر یکم را توصیف کنید یا آن را روی نقشه بکشید.

7. آتن و اسپارتا را مقایسه کنید.

8. «لئونیداس»، «پوسانیاس» و «لیساندر» که بودند؟

9. یک متر مساوی است با 39.37 اینچ. حال بگویید 4 مایل چند کیلومتر است؟

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷:۰۴

شناسه خبر: 84064

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب