ساخت وسیله ای که تلفن همراه را به چشم پزشک تبدیل م خبرگزاری علم و فناوری - ساخت وسیله ای که تلفن همراه را به چشم پزشک تبدیل می کند+فیلم و عکس
توسط دانشگاه MIT انجام شد؛

ساخت وسیله ای که تلفن همراه را به چشم پزشک تبدیل می کند+فیلم و عکس

به تازگی محققان دانشگاه MIT نوعی دستگاه ساخته اند که با اتصال آن به تلفن همراه می توان در هر زمان و مکان و بدون محدودیت چشمان خود و اعضای خانواده را معاینه کرد و نمره چشم شان را مشخص کرد.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری سجاد عبدلی ؛ این روزها به دلیل پیشرفت های گسترده ای که در زمینه پردازشگرهای دیجیتال همچون گوشی‌ های هوشمند، کامپیوتر‌های رومیزی و تبلت و لپ‌تاپ به وجود آمده است باعث شده که ساعت ها از وقتمان را به صفحه این ابزارها بدوزیم. آنچه در صفحه نمایشگر این پردازشگر‌ها نشان داده می‌ شود ممکن است یک بازی دیجیتال، یک فیلم یا یک متن باشد، یا از این وسایل برای اتصال به اینترنت و حتی انجام تکالیف درسی هم استفاده شود که این امر باعث می شود به مرور زمان چشم های ما ضعیف شد و اگر به موقع اقدام نشود باعث وارد آمدن خسارات جبران ناپذیری به چشم به ویژه به چشم کودکان می شود. مراجعه به پزشک یکی از روش هایی است که می توان به موقع از میزان ضعیفی چشم مطلع شد و با درمان مناسب مانع ادامه این روند شد. اما مراجعه مستمر به چشم پزشکی آن هم برای خانواده هایی که اعضای آن ها زیاد است می تواند هزینه های سنگینی در پی داشته باشد. اما به تازگی محققان دانشگاه MIT نوعی دستگاه ساخته اند که با اتصال آن به تلفن همراه می توان در هر زمان و مکان و بدون محدودیت چشمان خود و اعضای خانواده را معاینه کرد و نمره چشم شان را مشخص کرد.

دستگاه EyeQue VisionCheck

این دستگاه که EyeQue VisionCheck نام دارد، تنها جایگزین موجود برای تعیین نمره چشم توسط متخصصان بینایی‌ سنجی است .

روش نصب  بر روی تلفن همراه EyeQue VisionCheck

استفاده از این وسیله بسیار آسان بوده و تنها کافی است نرم افزار مخصوص آن را بر روی تلفن همراه خود نصب نماید و سپس " EyeQue " پس از انجام سه تست، مجموعه ‌ای دقیق از شماره چشم تان را فراهم می‌کند.

روش تست و استفاده از EyeQue VisionCheck

این وسیله همچنین می تواند برای هر کاربر پروفایل شخصی را تشکیل دهد تا کاربر با بارگذاری نسخه‌ عینک‌ های قبلی در این برنامه، سیر وضعیت بینایی خود را در گذر زمان مشاهده کند .

اگر چشم شما در این برنامه ضعیف تشخیص داده شود  " EyeQue " این امکان را برای شما فراهم می کند که با وارد کردن نام کاربری خود و همچنین مشخصات اپتیکی چشمتان به صورت آنلاین و با توجه به سلیقتان عینک مورد نظر خود را سفارش دهید .

انتهای پیام /

زمان انتشار: یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 84068

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب